VELVE

Medijiem

Preses relīzes

21.05.2021

Noslēgts būvniecības līgums par jaunās “Zeiss” biroju ēkas būvniecību Mūkusalas Biznesa Centrā.

Šī gada 14. maijā projekta attīstītājs “Mūkusalas Biznesa Centrs” un būvfirma “VELVE” parakstījuši līgumu par jaunās A klases biroju ēkas “Zeiss Biroji” būvniecību. Jaunā ēka atradīsies Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā, Rīgā Dēļu ielā 2. Projektu plānots pabeigt līdz 2023. gada pavasarim.


Jaunā A klases biroju ēka tiks būvēta kādreizējās Karl Zeiss optikas fabrikas vietā, atjaunojot vēsturisko ēku un papildinot to ar jauniem un moderniem arhitektūras elementiem. Projekts, kā apliecina projekta attīstītāji, apvienos šīs vietas vēsturisko auru ar mūsdienīgiem būvniecības risinājumiem un jaunākajām tehnoloģijām. Viena no galvenajām ēkas priekšrocībām ir tās stratēģiski izdevīgais novietojums – Mūkusalas ielas un Dēļu ielas stūrī, ar skatu uz Daugavu un vecpilsētas torņiem. Turklāt biznesa centra teritorija tiks papildināta ar jaunu daudzstāvu autostāvvietu, kas nodrošinās plašākas apzaļumotas teritorijas kājāmgājējiem gan ērtības autobraucējiem.


“Zeiss Biroji ir ilgi plānots projekts Mūkusalas Biznesa Centra paplašināšanai. Atjaunojot vēsturiskās Karl Zeiss rūpnīcas ēku, kas iedvesmojusi ar savu vairāk kā 100 gadus seno vēsturi, tā pārtaps par ērtu un mūsdienīgām prasībām atbilstošu biroju, kas ne tikai ietvers jaunākos tehniskos un energoefektivitātes risinājumus, bet arī iemiesos vislabāko darba vietu dizainu un ērtības, ko īpaši novērtēs ēkas jaunie lietotāji. Esam pierādījuši, ka arī vietējā kapitāla uzņēmumi var radīt un apsaimniekot nozīmīgus nekustamā īpašuma projektus, kas jau desmitgades ir kalpojuši un turpinās kalpot kā dažādu strauji augošu biznesu un jaunu ideju izaugsmes vieta, tā padarot šo apkaimi par aktīvu centru Rīgas kartē,” stāsta Mūkusalas Biznesa Centrs līdzīpašnieks Klāvs Vasks.
“Mēs esam auguši un attīstījušies kopā ar saviem klientiem cauri dažādiem ekonomiskiem laikiem jau divdesmit gadu garumā. Covid-19 pandēmija, manuprāt, ir iemācījusi, ka prasme pielāgoties ir tas, kas izved uzņēmumus cauri jebkurām krīzēm. Domāju, ka daudzi darbinieki vēlas atgriezties darbā savos birojos, kas ne tikai respektē katra individuālos darba paradumus, bet ļauj nošķirt mājas no darba, kas tiek paveikts tam piemērotās telpās. Darbs Zeiss birojos noteikti nodrošinās mūsu nomnieku darbinieku labbūtību, lojalitāti, un izaugsmi uzņēmumiem, kuros strādās jaunā biroja nomnieki,” saka Mūkusalas Biznesa Centrs valdes priekšsēdētāja Iveta Bahmane.


Parakstītā līguma ietvaros paredzēts veikt 5,600 kvadrātmetrus plašās biroju ēkas būvniecību, kas būs sertificēta atbilstoši BREEAM Excellent ilgtspējas sertifikāta prasībām, projektā iekļaujot A klases energoefektīvas gaisa dzesēšanas, ventilācijas un apkures sistēmas un ilgtspējīgus un dabai draudzīgus apdares materiālus, kā arī ēkas lietotājiem ērtus un draudzīgus risinājumus, sākot no apgaismojuma un veramiem logiem, līdz ergonomiskai darba videi. Tāpat biroju ēkā ieplānots izveidot konferenču centru līdz 80 personām. Paredzēts, ka projekta kopējās būvniecības izmaksas sastādīs 9 miljonus eiro.


“Jaunās biroju ēkas būvniecība būs ne vien interesanta, bet arī savā ziņā izaicinoša, jo ēka tiks būvēta jau strādājošu biroju ēku kvartālā, kur ir intensīva satiksme un kas atrodas blakus noslogotai pilsētas maģistrālei - Mūkusalas ielai. Tāpat būvlaukumu ieskauj blakusesošās ēkas un intensīvi izmantoti pievedceļi, vietām burtiski līdz pašai fasādei. Darbs šādos apstākļos prasīs īpaši rūpīgu materiālu sagādes un tehniski veicamo darbu plānošanu. Turklāt ēkas būvniecības gaitā būs jāņem vērā apkārtējo biroju darbība un jānodrošina tiem ērta apmeklētāju un darbinieku piekļuve. Tiesa, esam guvuši lielu pieredzi, strādājot līdzīga tipa projektos, tādēļ šo projektu varēsim īstenot, kā iecerēts,” norāda Kaspars Rokens, “Velve” valdes priekšsēdētājs.


Mūkusalas Biznesa Centra kopējā biroju platība pēc projekta realizācijas pārsniegs 35000 kvadrātmetru un teritorijā atrodas tādu uzņēmumu kā "Tele2", "Bolt", "Delfi", "Cognizant", "Civinity" un citi biroji. Tāpat uz Mūkusalas Biznesa Centrs ēku jumtiem ir izvietota lielākā saules elektrostacija Rīgā, kas ražo pilnībā zaļu enerģiju biznesa centra nomniekiem.
21.05.2021
07.04.2021

PSKUS A2 korpusa jaunbūves pamatos iemūrē kapsulu nākotnes paaudzēm

Atzīmējot veiksmīgu būvniecības norisi, 7. aprīlī būvuzņēmums SIA “Velve” kopā ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem iemūrēja vēstījumu jaunbūves PSKUS A2 korpusa pamatos.


Būvniecība aktīvi turpinās Pilsoņu ielā 13, kur SIA “Velve” būvē modernu, mājīgu un funkcionālu jauno Slimnīcas korpusu. Projekta kopējā platība sasniedz 38 456m2 un jaunajā Slimnīcas korpusā atradīsies:


• plašs neatliekamās medicīniskās palīdzības centrs;


• moderni operāciju bloki;


• ķirurģijas, transplantoloģijas, internās medicīnas, neiroloģijas u.c. centri;


• dzemdību un ginekoloģiskā aprūpe;


• rehabilitācija;


• konsultatīvā poliklīnika un ambulatorās pieņemšanas.
“Latvijas labklājības veidošana ik dienas ir mūsu visu kopīgs uzdevums. Patiesi spēcīgu valsti var radīt stipra un vesela sabiedrība, kurai netrūkst darba roku, enerģijas un cerību pilna skatījuma uz nākotni. Veselība ir viens no tiem resursiem, kurus nav iespējams saražot rūpnīcā vai nopirkt par naudu, toties to var saudzēt un kopt, lai mūsu spēkā un neizsīkstošajā enerģijā arvien stiprāka kļūtu arī mūsu valsts. Būvējot ārstniecības iestādes, vizuālās un estētiskās kategorijas ir ne mazāk svarīgas par tehnoloģiskajiem risinājumiem. Tikai apvienojot šos elementus, iespējams radīt mājīgu, mūsdienīgu, atveseļojošu vidi, kur ir viegli strādāt medicīnas personālam un pozitīvu pieredzi gūst pacienti. Paplašināt vienu no lielākajām un nozīmīgākajām Latvijas slimnīcām – Stradiņa slimnīcu – mums, SIA “Velve” komandai, nozīmē daudz vairāk nekā tikai būvniecības darbus: tā ir paliekoša vērtība, ko radām nākamajām paaudzēm,” SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.


Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš norādīja, ka jaunais slimnīcas korpuss spēs risināt virkni sasāpējušu problēmu, tai skaitā arī tās, kuras izgaismojusi Covid-19 pandēmija – vecās infrastruktūras nepiemērotība infekciju uzliesmojumiem. “Esošie korpusi būvēti sen, tie paredzēti pilnīgi citādai pieejai pacientam un tajos strādājot vairs nespējam nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošus apstākļus ne pacientiem, ne darbiniekiem. Nepiemērota ventilācijas sistēma, šauras palātas un gaiteņi, kuros nav iespējams nodalīt pacientu plūsmas, nokalpojušas darbinieku atpūtas telpas un ģērbtuves – tā ir tikai redzamākā daļa no problēmām, ar kurām ikdienā cīnās slimnīcas personāls,” izsakās Rinalds Muciņš.


2020. gada 1. oktobrī tika parakstīts A korpusa otrās kārtas būvlaukuma nodošanas – pieņemšanas akts. Pēc šī akta parakstīšanas, atbilstoši līguma nosacījumiem, sākas 30 mēnešu būvdarbu izpildes periods. Projekta kopējās izmaksas ir 88 364 300 eiro un būvdarbu izpildes termiņš ir 2023. gada 31. marts.

07.04.2021
02.04.2021

Priecīgas Lieldienas!
02.04.2021
16.03.2021

Mārupes pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Zīļuks” jaunajai ēkai nosvinēti spāru svētki

16. martā, klātesot pašvaldības pārstāvjiem un būvniekiem – SIA “Velve” pārstāvjiem, Mārupes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Zīļuks” jaunā ēka nosvinējusi spāru svētkus. Ēka būs viena no energoefektīvākajām pašvaldības jaunbūvēm novadā. Tās būvniecība sākta 2020. gada jūlijā, un darbus plānots pabeigt 2021. gada augustā.


Jaunais bērnudārzs būs lielākais novadā, nodrošinot iespēju pirmsskolas izglītību apgūt 384 mazajiem mārupiešiem. Uzliekot ozollapu vainagu jumta korē, tika noslēgts pirmais posms jaunās bērnudārza ēkas būvniecībā.


SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens: “Patiess prieks, ka par spīti sarežģītajiem apstākļiem, kuros visi dzīvojam jau veselu gadu, tik un tā tiek attīstīti šādi kopienai ilgtermiņā ļoti nozīmīgi projekti. Mūsu komanda vienmēr ar aizrautību veic šādu objektu būvniecību, jo tie ir kas vairāk par ēkām ar konkrētu funkciju, tie ir daļa no pamatelementiem, ar kuru palīdzību tiek veidota gudra un izglītota nākotnes sabiedrība. Tāpēc ar sajūsmu vērojam, kā mūsu kopīgais darbs ik dienu iezīmē arvien reālākas šīs ēkas aprises – līdz šim esam veikuši metāla nesošo konstrukciju izbūvi un uzmūrējuši ēkas sienas, bet šobrīd notiek darbi pie ārējo stikloto konstrukciju montāžas, inženiertīklu montāžas, fasādes siltināšanas, kā arī iekšsienu apmešana un grīdu izbūve.”
Jaunais bērnudārzs būs viena no energoefektīvākajām pašvaldības jaunbūvēm novadā: tā 6200 kvadrātmetru plašo telpu apsilde tiks nodrošināta ar zemes siltumsūkņiem, un nākotnē tiek domāts arī par saules paneļu uzstādīšanu gan elektrības iegūšanai, gan ūdens uzsildīšanai. Objekta kopējā platība ir 3,4 ha, bet apbūves platība – 5503 m2.


Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs: “Spāru svētki ikvienā būvniecības projektā ir saviļņojošs brīdis, ļaujot ieraudzīt jaunās ēkas aprises dabā. Jaunais bērnudārzs būs otrās mājas gandrīz 400 mazajiem mārupiešiem un vienlaikus būtisks ieguldījums pašvaldības izglītības sistēmas kapacitātes paaugstināšanā. Mārupes pašvaldība ir viena no retajām pašvaldībām, kurā ir augsti dzimstības rādītāji, līdz ar to pašvaldībai nepārtraukti nākas domāt risinājumus, lai mazos mārupiešus varētu nodrošināt ar iespēju iegūt pirmsskolas izglītību. Šis projekts ir īpašs arī ar to, ka tajā tiks izmantotas būvniecības tehnoloģijas, kas ļaus šo ēku saukt par gandrīz nulles patēriņa enerģijas ēku. Energoefektivitāte un mūsdienīgi tehnoloģiskie risinājumi Mārupes novadā ir prioritāte un tiek izmantoti, projektējot un būvējot visus jaunos infrastruktūras objektus. Paldies būvniekiem, un ceram jau rudenī tikties uz jaunā bērnudārza atvērto durvju sliekšņa!”


Mārupes pašvaldības jaunā bērnudārza būvniecības projekta kopējās plānotās būvdarbu izmaksas ir 11,9 miljoni eiro, no tiem 4,6 miljoni eiro aizņēmums Valsts kasē, bet 7,3 miljoni pašvaldības budžeta līdzfinansējums. Jaunās ēkas būvdarbus veic SIA “VELVE”. Ēku projektējis SIA “Arhitekta G. Vīksnas birojs”, bet būvuzraudzību īsteno SIA “Marčuks”.

16.03.2021
12.03.2021

SIA “VELVE” IEGŪST DIVAS BALVAS LATVIJAS BŪVNIECĪBAS GADA BALVAS CEREMONIJĀ

12. martā norisinājās lielākā būvniecības konkursa “Latvijas būvniecības gada balva 2020” ceremonija, kurā SIA “VELVE” ieguva divas balvas. Dzīvojamās ēkas jaunbūves projekts HOFT tika atzīts par labāko kategorijā “Dzīvojamā jaunbūve”, savukārt SIA “VELVE” projektu vadītājs Deniss Kamuškovs ieguva 2. vietu konkursa “Latvijas gada inženieris būvniecībā 2020” kategorijā “Gada projektu vadītājs.”


“Katrs labi padarīts darbs, uzcelta ēka un pabeigts objekts jau pats par sevi liek mūsu komandai lepoties, tomēr šāda nacionāla mēroga novērtējuma saņemšana mūsu paveiktajam piešķir vēl lielāku vērtību. Nozares ekspertu izteiktā atzinība apliecina, ka mūsu darbs ir nozīmīgs ne tikai konkrētajam klientam, bet ir pamanīts un tiek augstu vērtēts arī plašākā mērogā. Tas viennozīmīgi mūsu komandu iedvesmo turpināt radīt paliekošas vērtības arī turpmāk,” prieku par iegūtajiem apbalvojumiem pauž SIA “VELVE” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.


Šis gads Latvijas būvniecības nozarē ir bijis gana krāšņs, ekspluatācijā nodotas ļoti interesantas ēkas un būves, tādēļ visās desmit nominācijās bijusi ļoti sīva konkurence. Kopumā konkursam “Latvijas būvniecības gada balva 2020” tika izvirzīti 140 objekti.12.03.2021
08.12.2020

SIA “Velve” iegūst bronzas godalgu konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2020”

Jau astoto gadu īpašā AAS BALTA un Satiksmes ministrijas rīkotā konkursā noskaidroti un godināti Latvijas uzņēmumi, kas izcēlušies ar izpratni par drošu uzņēmuma autoparku un veiksmīgiem labās prakses piemēriem tā pārvaldīšanā. “Uzņēmums, kas vienlīdz sirsnīgi rūpējas gan par savu autoparku, gan arī par saviem darbiniekiem,” tā, piešķirot bronzas godalgu SIA “Velve” kategorijā “Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki”, uzņēmumu raksturojusi konkursa žūrija.


Pavisam apbalvoti 33 uzņēmumu un valsts un pašvaldību autoparki, kas aktīvi un atbildīgi iesaistās ceļu satiksmes drošības uzlabošanā. Starp šogad apbalvotajiem uzņēmumu autoparkiem sevišķi izcelti tie, kas līdztekus rūpēm par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un aprīkojumu ikdienā demonstrējuši risinājumus, kas rasti izdzīvošanai vai pat izaugsmei krīzes laikā un preventīvai nozares izaicinājumu novēršanai.


“Mēs kā būvuzņēmums ļoti labi saprotam, cik liela nozīme ikvienā dzīves jomā ir drošībai: vai tā būtu darba drošība, būvobjekta drošība vai satiksmes drošība, kompromisi nav pieļaujami. No sirds priecājamies, ka konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2020” mūsu rūpes par auto drošību uz ceļa ir novērtētas ar bronzas godalgu,” uzsver SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.


Kategorijā “Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki” tiek izvērtēti valsts, pašvaldību un privāti uzņēmumi, kuru turējumā esošie transportlīdzekļi nav paredzēti pasažieru vai kravu pārvadājumu pakalpojumu sniegšanai un citu specializēto darbu veikšanai.08.12.2020
26.10.2020

Būvfirma „Velve” kļuvusi par ģenerāluzņēmēju biznesa centra „Verde” būvniecībai

Rīgas centrā paredzētā biznesa centra „Verde” celtniecības darbus veiks Latvijas būvfirma „Velve”, kas ar „Capitalica Asset Management” parakstījusi ģenerāluzņēmēja līgumu 49 miljonu eiro vērtībā. Biznesa centra celtniecības darbus paredzēts uzsākt jau oktobrī, un visa kompleksa celtniecību plānots pabeigt līdz 2023. gada beigām.
„Šis ir viens no pēdējo gadu lielākajiem un inovatīvākajiem Rīgā īstenotajiem celtniecības projektiem, tāpēc kandidātiem bija noteikti ļoti augsti standarti. Mēs izvērtējām piecu Baltijas lielāko būvuzņēmēju piedāvājumus, to pieredzi līdzīgu projektu izpildē, darba kvalitāti, spēju īstenot sarežģītus inženiertehniskus risinājumus, kā arī reputāciju, un izvēle tika veikta par labu „Velve” kā uzņēmumam, kas pilnībā atbilst visiem šiem kritērijiem,” norāda projekta attīstītāja, „SBA” grupas investīciju pārvaldības uzņēmuma Capitalica „Asset Management”, izpilddirektors Andrjus Barštis.


„Verde” būs viens no lielākajiem biznesa centriem Latvijas galvaspilsētā. Tā platība, ieskaitot pazemes autostāvvietu, sasniegs 45 tūkstošus kvadrātmetru. Divu A klases biznesa centru kompleksa celtniecība notiks uz 1,3 hektārus liela zemes gabala Skanstes apkaimē Rīgas centrā. Projektā paredzēts ieguldīt 65 miljonus eiro.


Saskaņā ar Baršta kunga minēto veiktā analīze apliecinājusi, ka Covid-19 pandēmija Latvijā nav negatīvi ietekmējusi biroju telpu tirgu. Darbs no mājām nav samazinājis pieprasījumu pēc mūsdienīgām un ilgtspējīgām ēkām, jo pasaule sāk uztvert birojus nevis kā pamata darbavietas, bet gan kā būtiskus korporatīvās kultūras veidošanas centrus.


„28 darbības gadu laikā esam īstenojuši simtiem projektu, kuru izpildei bijusi nepieciešama profesionalitāte, precizitāte un nevainojama kvalitāte, piemēram, „Air Baltic” galvenā biroja izbūve, dalība Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas celtniecībā un Rīgas simbola – Melngalvju nama, kas ir 14. gadsimtā celts arhitektūras piemineklis, – rekonstrukcija. Projekta „Verde” īstenošana ir viens no interesantākajiem izaicinājumiem uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē. Šis projekts ir kā atzinības apliecinājums mūsu pieredzei lielu projektu īstenošanā. Mēs lepojamies ar to, ka mums ir dota iespēja uzstādīt jaunu kvalitātes un ilgtspējas standartu Latvijas būvniecības nozarē,” gandarījumu pauž „Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.


Jau ziņots, ka „Capitalica Asset Management” izziņoja jaunu būvuzņēmēju konkursu pēc tam, kad augustā uz līgumsaistību pārkāpumu pamata tika izbeigts līgums ar iepriekšējā konkursa uzvarētāju, Latvijas būvfirmu „Merks”.


Eiropas Investīciju banka (EIB) zaļo biroju kompleksa „Verde” celtniecībai ir piešķīrusi 22 miljonu eiro aizdevumu, atvēlot finansējumu no investīciju paketes cīņai pret klimata pārmaiņām, jo plānots, ka šis biznesa centrs būs gandrīz nulles enerģijas ēka. Projektu finansē arī komercbankas un nekustamo īpašumu fonds „Capitalica Baltic Real Estate Fund I”.


Projektēšanas posmā kompleksam tika piešķirts „BREEAM Excellent” ilgtspējas sertifikāts. Tāpat komplekss ieguva augstāko novērtējumu ekoloģijas, zemes izmantošanas, ūdens apsaimniekošanas, transporta un atkritumu apsaimniekošanas kategorijās.


Komplekss „Verde” būs aprīkots ar klusām ventilācijas sistēmām. Tāpat tam būs nodrošināts maksimāli liels dienas gaismas daudzums uz vienu darba vietu. Ēku iekštelpas būs pārveidojamas, ļaujot pielāgot to interjeru individuālām vajadzībām. Ēkās būs ierīkotas tādas inovatīvas inženiertehniskās sistēmas kā paceltās grīdas un moderna dzesēšanas konsoles sistēma gaisa dzesēšanai. Abu ēku piektajā stāvā atradīsies zaļās terases. Projekta ietvaros tiks izmantoti atjaunojamās enerģijas avoti, kas atbilst mūsdienīgas būves un NZEB standarta augstajām prasībām attiecībā uz gandrīz nulles enerģijas ēkām.


Būvfirma „Velve”, kas pieder „MN Holding” grupai, ir trešā lielākā būvfirma Latvijā un viens no lielākajiem nozares uzņēmumiem Baltijas valstīs. Uzņēmums ir īstenojis vairāk nekā 250 lielus būvniecības projektus, to skaitā iepirkšanās centrus, rūpniecības uzņēmumus, viesnīcas, sabiedriskās un dzīvojamās ēkas.


Biznesa centrs „Verde” piederēs „SBA” grupas uzņēmuma „Capitalica Asset Management” pārvaldītajam nekustamo īpašumu fondam „Capitalica Baltic Real Estate Fund I”. Saskaņā ar revidētajiem datiem 2019. gadā „Capitalica Baltic Real Estate Fund I” peļņa bija 4,4 miljoni eiro.


2016. gadā izveidotais „Capitalica Baltic Real Estate Fund I” pārvalda arī biznesa centru „135” Viļņā, biznesa centru „Kauno dokas” Kauņā un iepirkšanās centru „Luizė” Klaipēdā. Fonda akciju kontrolpakete (70 %) pieder vienai no lielākajām Lietuvas kapitāla biznesa grupām „SBA”, savukārt 30 % akciju pieder Baršta kunga uzņēmumam „Fox Holdings”.
26.10.2020
23.10.2020

Ingus Baumanis iegūst trīs apbalvojumus “Būvindustrijas lielajā balvā”

“Būvindustrijas lielās balvas” rīkotajā apbalvošanas ceremonijā Ingus Baumanis, SIA “Velve” projektu direktors, ieguvis trīs apbalvojumus: Gada projektu vadītājs kategorijā “Gada inženieris/arhitekts”, ko vērtēja 46 žūrijas locekļi, “Thermo White” Speciālo balvu un Gada inženiera balvu, kuru noteica pēc balsotāju vērtējuma.
“Tikai uznākot uz skatuves un saņemot balvu kā 2020. gada projektu vadītājs, tu apzinies, cik spēcīga un izcila ir tava komanda, tāpēc vēlos teikt lielu paldies viņiem,” pēc balvas saņemšanas komentē Ingus Baumanis.


“Būvindustrijas lielās balvas” ceremonija norisinājās jau astoto gadu pēc kārtas. Par balvu cīnījās labākie profesionāļi un spēcīgākie būvindustrijas uzņēmumi, kuri tika apbalvoti gan par līdzdalību, gan teicamajām prasmēm izcilu būvju radīšanā.


“Ja man vaicātu, kurš projekts man ir vismīļākais, es grēkotu, izceļot vienu konkrētu projektu. Visi ir mīļi. Protams, 17 gadu lielajā darba pieredzē ir bijuši daudzi lieli projekti, bet tie, kas palikuši īpaši tuvi sirdij, ir nesen veiktie darbi – Saeimas ēkas rekonstrukcija Jēkaba ielā 6/8 un daudzstāvu ēku būve Raņķa dambī 34. Īpaši atmiņā paliekoši ir tādi vēsturiski nozīmīgi projekti kā Melngalvju nama remontdarbu veikšana, Rīgas Stradiņa universitātes vēsturiskā staļļa pārbūve par muzeja ēku un Rūmenes muižas atjaunošana,” stāsta Ingus Baumanis.


Ingus Baumanis ir ne tikai nozarē augsti vērtēts profesionālis, bet arī daudzpusīga personība. Brīvajā laikā viņš pievēršas savam hobijam, darbodamies kā starptautiskās kategorijas basketbola tiesnesis. Pirms Covid-19 pandēmijas vismaz reizi nedēļā Ingum bija jādodas tiesāt kādu spēli Baltijā vai Eiropā. Ingus uzsver, ka tiesnesim ir jābūt apveltītam ar labu reakciju un spēju ātri pieņemt lēmumus, kas noder arī ikdienas darbos būvniecības nozarē.23.10.2020
15.10.2020

“VELVE” īsteno unikālu projektu un stāda kokus uz ēkas fasādes

8. oktobrī uz speciālām projekta HOFT fasādes konstrukcijām Strēlnieku ielā 5, Rīgā, ar celtniecības pacēlājiem un helikopteru tika izvietoti 36 koki, īstenojot jaunā dzīvojamā kompleksa unikālo apzaļumošanas koncepciju. Koku integrācija ēku arhitektūrā ir bijusi jauna, neparasta pieredze projekta būvniekiem – SIA “VELVE”.
“Mūs un mūsu pasūtītājus vieno dzelžaina pārliecība, ka iespējams ir itin viss, tādēļ ar aizrautību īstenojam ikvienu, pat vispārdrošāko projektu. Strādājot pie projekta HOFT, kopā ar partneriem īstenojām unikālu ēku apzaļumošanas koncepciju: ēku fasādēs īpašās konstrukcijās vertikāli izvietoti 36 koki. Daļa darbu veikti ar celtniecības pacēlājiem, bet divu koku pārvietošanai izmantots helikopters, mūsu ierasto darba dienu pārvēršot Holivudas filmu cienīgās epizodēs,” stāsta Kaspars Rokens, SIA “VELVE” valdes priekšsēdētājs.


HOFT (House Of the Flying Trees) jeb “lidojošo koku” projektā “VELVE” veikusi dzīvojamās ēkas rekonstrukciju, nostiprinot celtnes konstrukcijas un augšējā stāvā virs restaurētās fasādes izbūvējot vēl divus pilnībā stiklotus papildu stāvus. Projektā izbūvēta arī jauna ēka ar septiņiem virszemes stāviem un divstāvīgu pazemes stāvvietu.


“Lidojošo koku māja” apvieno vēsturisku arhitektūru ar mūsdienīgiem risinājumiem, ekskluzīviem apdares materiāliem un dabas elementiem: gan ēkas stiklotajos stāvos, gan pagalma fasādē speciāli konstruētās kastēs un terasēs, izmantojot īpašu stiprinājumu sistēmu, dažādos līmeņos uzstādīti skujkoki – ciedri, kalnu priedes, melnās pundurpriedes, bonsai koki, radot ēkas iedzīvotājiem privātu parku pašā pilsētas centrā. Pārdomātā laistīšanas sistēma padara koku aprūpi par automatizētu procesu, un vienīgās nepieciešamās iedzīvotāju darbības būs reizi gadā caur savu dzīvokli sniegt speciālistiem piekļuvi kokiem vainaga veidošanai.


“Mēs dažādu būvniecības projektu īstenošanā esam ieviesuši dažnedažādus tehnoloģiskos risinājumus, taču koku integrācija ēkas arhitektūrā – tā ir jauna, elpu aizraujoša pieredze. Izvietot kokus it kā gaisā – tas ir izaicinājums, kas prasīja gan īstenot koku pacelšanu nepieciešamajā augstumā, gan arī ierīkot automātisku laistīšanas sistēmu. Mēs lepojamies ar saviem darbiniekiem, kuru unikālā pieredze un radošums ļāva mums īstenot šo sarežģīto, taču iedvesmojošo uzdevumu,” skaidro Kaspars Rokens.


Projekta pasūtītājs ir kompānija “R.EVOLUTION”, arhitektes – Zane Tetere-Šulce (OPEN AD) un Dita Lapiņa (KROKS). Projektā ir 42 dzīvokļi 76–232 m2 platībā. Ēkas plānots nodot ekspluatācijā pēc diviem mēnešiem.

15.10.2020
06.09.2020

SIA “VELVE” IEMŪRĒ MĀRUPES NOVADA JAUNĀ BĒRNUDĀRZA “ZĪĻUKS” PAMATAKMENI

6. oktobrī Jaunmārupē, klātesot pašvaldības un būvnieku pārstāvjiem, svinīgi iemūrēts pamatakmens jaunā bērnudārza “Zīļuks” pamatos. Šī Mārupes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde, kas nodrošinās vietas 384 bērniem, atradīsies Ozolu ielā. Būvniecības darbi, ko veic SIA “Velve”, uzsākti jau jūlijā, un šī būs viena no energoefektīvākajām pašvaldības jaunbūvēm novadā.
“Lai cik grandiozas būves būvētu cilvēki, vispārsteidzošākā būve ir dabas radīta: cilvēks, kas no maza bērna pieaug par zinošu, radošu, iedvesmojošu personību. Tomēr mums ir jāpalīdz bērniem izaugt. Mēs vienmēr ar gandarījumu iesaistāmies skolu un bērnudārzu, arī “Zīļuka” būvniecībā, sagatavojot drošu, ērtu un iedvesmojošu vidi, kur augt nākotnes paaudzēm. Turklāt no dabas mēs varam daudz mācīties ne tikai filosofiski, bet arī apgūstot tās resursus un pilnveidojot arvien jaunas metodes, kā radīt dabai un cilvēkam vienlīdz draudzīgas būves,” saka SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.


Jaunajā bērnudārzā plānots izmantot būvniecības tehnoloģijas, kas ļaus šo ēku saukt par gandrīz nulles patēriņa enerģijas ēku. Bērnudārza apsildi nodrošinās zemes siltumsūkņi no 24 urbumiem. Mūsdienīgā siltumapgādes sistēma paredz, ka 6200 kvadrātmetru plašo ēku pie āra temperatūras līdz mīnus 10 grādiem spēj apsildīt zemes siltumsūkņi, un tikai nepieciešamības gadījumā tiek ieslēgta gāzes apsildes sistēma. Sarēķināts, ka, neskatoties uz lielākiem ieguldījumiem zemes siltumsūkņu izbūvē, 15 gadu periodā salīdzinājumā ar gāzes apsildi tiks ietaupīti 94 000 eiro. Tiek domāts arī par saules paneļu uzstādīšanu.

Objekta kopējā platība ir 3,4 ha, no tiem apbūves platība – 5503 m2. Kopš darbu sākšanas 2020. gada 2. jūlijā objektā pabeigta pamatu plātnes betonēšana, noris ārējo kanalizācijas tīklu izbūve, tiek veikta pamatnes sagatavošana stāvlaukuma izbūvei, noris metāla konstrukciju montāža un sienu mūrēšana.


Mārupes pašvaldības jaunā bērnudārza būvniecības projekta kopējās plānotās būvdarbu izmaksas ir 11,9 miljoni eiro.
06.09.2020
01.09.2020

SIA “VELVE” PĒRN KĀPINĀJUSI BRUTO RENTABILITĀTI UN ĪSTENOJUSI NOZĪMĪGUS PROJEKTUS

Apkopojot 2019. gada rezultātus, SIA “Velve” darbība vērtējama kā veiksmīga – pārskata gads noslēgts ar peļņu, un uzņēmums turpina attīstīties. Neto apgrozījums – 52 639 551 eiro, – salīdzinot ar 2018. gadu, samazinājies par 10 %. Savukārt bruto rentabilitāte pērn bija par 14,41 % augstāka, sasniedzot 2 947 896 eiro. Ar šādiem finanšu rādītājiem “Velve” atrodas stabilās pozīcijās starp TOP10 vadošajām būvkompānijām valstī.


Pērn īstenoti vairāki nozīmīgi objekti, kas augstu novērtēti ar būvniecības nozares organizāciju apbalvojumiem: dzīvojamo māju komplekss Philosophers Residences Rīgā ieguvis 2. vietu konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva” kategorijā “Jauna dzīvojamā ēka”. Savukārt SIA “Velve” projektu vadītājs Ingus Baumanis atzīts par labāko kategorijā “Projekta vadītājs”. 2019. gadā pabeigta arī Tiesu nama administratīvās ēkas rekonstrukcija Tukumā, Tirdzniecības centra DEPO būvniecība Viļņā, kokzāģētavas “Norupes” ēku būvprojekta izstrāde un būvniecība, kā arī daudzfunkcionālas ēkas jaunbūve Jūrmalā, Dzintaru prospektā.


Pagājušogad īpaša uzmanība veltīta augstas kvalifikācijas personāla piesaistei un esošo darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanai, kā arī kvalitātes un darba aizsardzības jautājumiem. Pārskata periodā izveidota jauna, spēcīga vadības komanda, kas jau pierādījusi savu profesionalitāti un kompetenci profesionālos izaicinājumos, vienlaikus apliecinot uzticību SIA “Velve” galvenajām vērtībām.


2020. gadā “Velve” turpina darbu pie konkurētspējas nostiprināšanas un rentabilitātes kāpināšanas, kā arī aktīvi piedalās dažādos būvniecības projektu iepirkumos, lai iegūtu tiesības realizēt jaunus projektus ne tikai Latvijā un Lietuvā, bet arī citās Eiropas Savienības valstīs. Viens no būtiskiem soļiem darba efektivitātes uzlabošanai ir jaunu informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešana ikdienas darbā. Tāpat plānots pārskatīt un pielāgot uzņēmuma procesus aktuālajai tirgus situācijai, lai turpinātu pozicionēt sevi kā stabilu sadarbības partneri būvniecības tirgū gan pasūtītājiem, gan darbuzņēmējiem.01.09.2020
27.08.2020

SIA “VELVE” PARAKSTA LĪGUMU PAR STRADIŅA SLIMNĪCAS OTRĀS KĀRTAS BŪVNIECĪBU

Apkopojot 2019. gada rezultātus, SIA “Velve” darbība vērtējama kā veiksmīga – pārskata gads noslēgts ar peļņu, un uzņēmums turpina attīstīties. Neto apgrozījums – 52 639 551 eiro, – salīdzinot ar 2018. gadu, samazinājies par 10 %. Savukārt bruto rentabilitāte pērn bija par 14,41 % augstāka, sasniedzot 2 947 896 eiro. Ar šādiem finanšu rādītājiem “Velve” atrodas stabilās pozīcijās starp TOP10 vadošajām būvkompānijām valstī.


SIA “Velve” komanda jau guvusi pieredzi ārstniecības iestāžu būvniecībā, strādājot pie Liepājas reģionālās slimnīcas ēku pārbūves, un nu ir gatava paplašināt vienu no galvenajām Latvijas slimnīcām – Stradiņa slimnīcu.


“Būvējot ārstniecības iestādes, vizuālās un estētiskās kategorijas ir ne mazāk svarīgas par tehnoloģiskajiem risinājumiem. Tikai apvienojot šos elementus, iespējams radīt mājīgu, mūsdienīgu, atveseļojošu vidi, kur ir viegli strādāt medicīnas personālam un pozitīvu pieredzi gūst pacienti. Paplašināt vienu no lielākajām un nozīmīgākajām Latvijas slimnīcām – Stradiņa slimnīcu – mums nozīmē daudz vairāk nekā tikai būvniecības darbus: tā ir paliekoša vērtība, ko radām nākamajām paaudzēm. Esam apņēmības pilni ķerties pie darba, lai uzbūvētu jauno korpusu saskaņā ar visām arhitektu un slimnīcas vadības iecerēm,” pauž SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.
Kā norādījis PSKUS valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš, Stradiņa slimnīcas infrastruktūra ir nokalpojusi, un Covid-19 pandēmija pierādījusi, ka vecajās un šaurajās telpās ievērot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus ir grūti. Jaunbūvējamā A2 korpusā atradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības centrs un citas struktūrvienības, kas varēs sniegt drošu un kvalitatīvu ārstniecību Stradiņa slimnīcas pacientiem.


PSKUS Sirds ķirurģijas centra vadītājs, profesors Pēteris Stradiņš ir pārliecināts, ka slimnīca ir visas Latvijas medicīnas simbols, jo tieši šeit dzimušas modernās medicīnas nozares, un tā ir arī Latvijas medicīnas nākotnes atslēga: “Slimnīcai šogad aprit 110 gadu, ceļš uz to bijis garš un, iespējams, varam par to runāt tāpat kā par Rīgu – tā līdz galam nekad nevar būt gatava! Šis brīdis ir ļoti būtisks, bet mums jāsāk domāt arī par nākamajiem soļiem.”


SIA “Velve” uzvarēja konkursā par A korpusa otrās kārtas būvdarbu veikšanu ar piedāvājumu par kopējo summu 88 364 300,00 eiro bez PVN un būvdarbu veikšanas periodu 30 mēneši no būvlaukuma nodošanas dienas izpildītājam. No deviņu pretendentu piedāvājumiem SIA “Velve” piedāvājums atzīts par saimnieciski izdevīgāko.27.08.2020
17.08.2020

Pandēmijas gada otra puse būvniecībā. Ko sola “zvaigznes”?

Jau šī gada sākumā ekonomisti un finanšu eksperti paredzēja, ka 2020. gads būs izaicinājumiem bagāts un ekonomiskā izaugsme – lēnāka. Tomēr neviens - pat vispesimistiskākais ekonomists - nenojauta, ka visai pasaules ekonomikai nāksies labprātīgi “iespiest bremžu pedāli grīdā” un teju vispār apstāties, lai novērstu vīrusa radītos draudus sabiedrības veselībai un tālākai eksistencei. Šo mēnešu laikā, kopš noris cīņa ar nāvējošo vīrusu, ikviena tautsaimniecības nozare cīnās par izdzīvošanu. Lielākajai daļai, tostarp būvniecības nozarei, ir izdevies daļēji piemēroties jaunajai realitātei, tomēr teikt, ka dzīve un darbi ir atgriezušies ierastajās sliedēs, būtu alošanās. Lai gan vērojami vairāki pozitīvi pavērsieni, 2020. gada otra puse būvniecībā var būt, iespējams, pat smagāka nekā gada sākums.


Vērtējot situāciju būvniecībā no šī brīža pozīcijām, jāteic, ka ir vairākas labas ziņas - valdība ir piešķīrusi finansējumu vairākiem projektiem, kas gaidīja apstiprinājumus, un ieslēgti ekonomikas “sildīšanai” paredzētie instrumenti, lai palīdzētu samazināt Covid-19 radīto negatīvo ietekmi uz valsts tautsaimniecību un IKP. Līdztekus tirgus situācijai stabilizējoties, sarosījušies ir arī privātie uzņēmēji, nekustamā īpašuma tirgus. Atsācies ir darbs pie projektu attīstības bijušās Sarkanās Zvaigznes rūpnīcas ēkas pārbūvē par biroja ēku, ar investoru gādību bijušais VEF ražošanas korpuss gaida savu kārtu renovācijai. Tāpat Satiksmes ministrija ievērojamus līdzekļus ir novirzījusi ceļu būvniecībā, kur paredzēts līdz gada beigām ieguldīt aptuveni 75 miljonus eiro. Šīs pozitīvās “vibrācijas” sajūtu arī sava uzņēmuma darbībā – “Velve” ir saņēmis pasūtījumu no Mārupes domes Jaunmārupes bērnudārza būvniecībai. Darbi objektā jau rit pilnā sparā, un lielā mērā tas ir bijis iespējams pateicoties VARAM sniegtajam finansiālajam atbalstam.


Vienlaikus par spīti šiem šķietami pozitīvajiem situācijas pavērsieniem, būtiski apzināties, ka ārējie apstākļi, kas ietekmē nozari kopumā, nav tik iepriecinoši. Banku sektors, kas ir galvenais būvniecības projektu finansētājs, šobrīd ļoti kritiski izvērtē katru ieguldījumu nekustamā īpašuma segmentā, it īpaši, ja tās ir potenciālās investīcijas viesnīcu biznesa projektos. Arī tūrisma nozare pēc pārdzīvotās dīkstāves atkopjas ļoti lēnu. Turklāt augstā neskaidrības pakāpe par to, ko nesīs tuvākā nākotne, ir radījusi vispārēju piesardzību gan klientu un pasūtītāju pusē, gan valstī un sabiedrībā kopumā. Ikviens loģiski domājošs cilvēks ir pieņēmis un apzinās, ka Covid-19 nav atkāpies, tas nav uzvarēts.


Nav zināms, vai rudenī, kad bērniem plānots atsākt skolas gaitas un aizvien vairāk cilvēku pulcēsies iekštelpās, birojos, veikalos, teātros, sporta zālēs, krasi nepieaugs ar vīrusu saslimušo skaits un vīrusa ierobežošanai atkal netiks piemērotas stingras prasības. Pašreizējie novērojumi ļauj ticēt tam, ka Latvija gana sekmīgi ir spējusi ierobežot Covid-19 izplatību. Uzņēmēji un iedzīvotāji ir pārgrupējušies, lai spētu strādāt jaunos apstākļos. Tomēr pastāv būtiski riski, ka vīrusa uzliesmojums var atkārtoties rudenī vai ziemā. Kā epidemiologi vēsta, pastāv reāla iespējamība, ka kaut kur lokāli vīruss par sevi liks manīt atkal un atkal, un šo risku palielina robežu atvēršana un cilvēku pārrobežu kustība, kas būtiski samazina vīrusa kontroles iespējas. Būvniecības nozarei, tāpat kā daudzām citām, ir jābūt gatavam šādam notikumu pavērsienam. Tiesa, pozitīvi ir tas, ka visi kopā esam šim ciklam jau vienreiz izgājuši cauri un zinām kā rīkoties, kā organizēt darbu attālināti, kādus rīkojumus dot saviem darbiniekiem un ko prasīt no piegādātājiem, apakšuzņēmējiem.


No otras puses raugoties, atkārtotu ierobežojumu īstenošana valsts mērogā otrā uzliesmojuma gadījumā var nebūt tik efektīva, kā tas bija pirmoreiz. Jau šobrīd var novērot, ka sabiedrība ir nogurusi no piesardzības pasākumiem, un tas ir tikai laika jautājums, kad daļa Latvijas iedzīvotāju masveidā sāks tos pilnībā ignorēt. Ņemot vērā, ka šobrīd - par spīti vīrusa izplatībai - uzsākta virkne vērienīgu celtniecības projektu, strādājot šādos apstākļos, kad vīrusa izplatība strauji turpinās, būvniecības nozare var piedzīvot darba spēka trūkumu. Tāpat šī gada otrā puse un jaunā gada sākums varētu ienest korekcijas būvmateriālu izmaksās, jo palielinoties būvapjomiem, samazinās būvmateriālu pieejamība. Un, apzinoties visu iepriekšminēto, situācija būvniecības nozarē nemaz vairs nešķiet tik rožaina.


Lai 2020. gada otra puse būvniecības nozarē nebūtu tik smaga, kā sola “zvaigznes”, ir redzams, ka jābūt skaidri saprotamai īstermiņa un ilgtermiņa programmai ekonomikas sildīšanai no valsts puses (projekti, mērķinvestīcijas infrastruktūrā). Viennozīmīgi lietderīgi būtu veikt izmaiņas arī nodokļu sistēmā, palielināt speciālo programmu (kredītu un grantu) pieejamību, lai palielinātu uzņēmēju konkurētspēju, un mērķtiecīgi samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru, operatīvi efektivizējot tieslietu sistēmas darbību. Arī uzņēmumiem un to darbiniekiem ir aktīvi jālīdzdarbojas - jābūt gataviem strādāt e-vidē, nodrošinot administratīvo funkciju izpildi attālināti, saglabājot darbinieku iesaisti un piederības sajūtu uzņēmumam, savukārt būvobjektos - strādājot telpās - jālieto dezinfekcijas līdzekļi, it īpaši iestājoties vēsajam un tumšajam gadalaikam. Ikvienam darba devējam ir jābūt sociāli atbildīgam un jāveic piesardzības pasākumi, jāievēro atbildīga rīcība un jāprasa tā arī no saviem darbiniekiem, pieprasot rūpīgi sekot līdzi savam veselības stāvoklim, darba vietā atrasties tikai veseliem un jebkuru slimības simptomu gadījumā veikt veselības pārbaudes. Tikai nodrošinot iepriekšminēto nosacījumu izpildi, kā finanšu tirgus, tā būvniecības nozare var mazināt valdošo pesimismu, piesardzību un izvairīties no vēl lielākas ekonomiskās lejupslīdes. Lai tā notiktu, jālīdzdarbojas ir ikvienam.


Kaspars Rokens

SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs17.08.2020
12.08.2020

SIA “VELVE” UZSĀKUSI DARBUS PIE VĒRIENĪGIEM PROJEKTIEM MĀRUPES NOVADĀ

Šī gada jūlijā SIA “Velve” uzsākusi darbus pie Jaunmārupes bērnudārza jaunbūves būvniecības un teritorijas labiekārtošanas, kā arī Mārupes novada ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu, kā arī kanalizācijas sūkņu staciju izbūves.“Vieni no svarīgākajiem projektiem allaž ir bijuši tie, kas veicina iedzīvotāju labklājību un dzīves kvalitāti, par ko iestājas arī mūsu uzņēmums. Mums ir svarīgi, lai projekti, pie kuriem strādājam, būtu ar pievienoto vērtību, ko varam nodot no paaudzes paaudzē,” norāda SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.Jaunmārupes bērnudārza jaunbūves kopējā platība ir 3,4 ha. Šobrīd noris būvlaukuma ierīkošanas darbi un ūdens un kanalizācijas tīklu sistēmu montāža. Projekta turpinājumā SIA “Velve” veiks zemes darbus, esošo inženiertīklu demontāžu, ārējo inženiertīklu montāžu (ūdens un kanalizācijas tīkli, elektroapgādes ārējie tīkli), betonēšanas darbus, metāla konstrukciju montāžu, saliekamo dzelzsbetona konstrukciju montāžu, inženierkomunikāciju montāžu, ārējo konstrukciju montāžas darbus, iekšējās apdares darbus, teritorijas labiekārtošanu un braucamās daļas un stāvlaukuma ierīkošanu.


Tāpat uzsākti darbi pie ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstības Mārupē 4. kārtas – austrumu, rietumu un centra daļās. Projekta ietvaros SIA “Velve” veiks jaunu ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu ar kopējo garumu 50 km, kā arī 16 kanalizācijas sūkņu staciju sadzīves notekūdeņu pārsūknēšanai izbūvi. Projekts tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem. Izbūvētie tīkli nodrošinās daļai Mārupes iedzīvotāju kvalitatīvu dzeramo ūdeni un iespēju novadīt sadzīves kanalizāciju, izmantojot centralizētos tīklus un AS “Mārupes komunālie pakalpojumi” pakalpojumus.


Projektus plānots pabeigt 2021. gadā.12.08.2020
22.07.2020

SIA “VELVE” UZVAR KONKURSĀ PAR STRADIŅA SLIMNĪCAS OTRĀS KĀRTAS BŪVNIECĪBU

Noslēdzies konkurss par VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” A korpusa otrās kārtas būvniecības darbiem, kurā uzvarējusi SIA “Velve”. 88 364 300 eiro vērto projektu plānots pabeigt trīs gadu laikā no līguma noslēgšanas brīža.


Iepirkums īstenots divos posmos, pārbaudot pretendentu kvalifikāciju un pārrunājot iesniegtā piedāvājuma saturu un cenas. Otrajai kārtai bija izvirzīti deviņi pretendenti, starp kurām bija gandrīz visas Latvijas vadošās būvfirmas.


“Ārstniecības iestāžu būvniecībā ir savas specifiskas prasības, kur vizuālās un estētiskās kategorijas ir ne mazāk svarīgas par tehnoloģiskajiem risinājumiem. Tikai apvienojot šos elementus, iespējams radīt mājīgu, mūsdienīgu, atveseļojošu vidi, kur ir viegli strādāt medicīnas personālam un pozitīvu pieredzi gūst pacienti. Iespēja paplašināt vienu no lielākajām un nozīmīgākajām Latvijas slimnīcām mums nozīmē daudz vairāk nekā tikai būvniecības darbus – tā ir paliekoša vērtība, ko radām nākamajām paaudzēm,” pauž SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.


SIA “Velve” piedāvājums izrādījies saimnieciski izdevīgākais un arī izmaksu ziņā lētākais, tomēr tas nav bijis noteicošais kritērijs. Iepirkuma komisija vērtēja piedāvājumus pēc trim kritērijiem: iepirkuma cenas, pretendenta piedāvātā būvdarbu veikšanas termiņa un paveikto darbu garantijas termiņa.


Šī nav “Velves” pirmā pieredze, būvējot ēkas medicīnas pakalpojumu nodrošināšanai – pērn uzņēmums uzsācis darbu pie Liepājas reģionālās slimnīcas ēku pārbūves, teritorijas labiekārtojuma un vienkāršotās atjaunošanas.22.06.2020

Ligo22.06.2020
12.06.2020

Bolderājā atklāts jauns veselības un sociālo dzīvojamo telpu komplekss

Piektdien, 12. jūnijā, Mežrozīšu ielā 43, Rīgā, svinīgi atklāta jaunā Rīgas domes sociālā projekta pabeigtā pirmā būvniecības kārta, kurā būvniecības darbus veikusi SIA “Velve”. Tas ir trīs savstarpēji saistītu sociālo dzīvojamo ēku projekts ar kopējo platību 12 832 m2, kas tapis pēc SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” pasūtījuma sadarbībā ar arhitektu biroju SIA “Bula & Ozola, arhitektu birojs”.Jau šovasar pakāpeniski būs pieejama pirmā dzīvojamā ēka ar 218 sociālajiem dzīvokļiem (no tiem 178 vienistabas, 37 divistabu un 3 trīsistabu dzīvokļiem) un 69 servisa dzīvokļiem, kas projektēti atbilstoši vides pieejamības prasībām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat ēkā iekārtotas četras speciālas telpas ratiņkrēsliem ar 44 uzlādes vietām. Dzīvojamās telpas aprīkotas ar trauksmes signalizācijas pogām.“Servisa dzīvokļu izbūve SIA “Velve” ir bijusi ļoti vērtīga pieredze un sniegusi lielu gandarījumu, īstenojot vienu no mūsu galvenajām misijām – labākas, kvalitatīvākas pilsētvides veidošanu, būvējot ēkas cilvēkiem un ņemot vērā katras jaunbūves funkciju un uzdevumu. Vai tās būtu skolas, stadioni, telpas kultūras pasākumiem vai sociālās mājas – ikvienā projektā ieguldām visu savu pieredzi un uzmanību, lai ikviens rīdzinieks gūtu mūsdienīgu, funkcionālu un estētiski pievilcīgu arhitektūras pieredzi,” atklāj Kaspars Rokens, SIA "Velve" valdes priekšsēdētājs.


Ēku kompleksā bez sociālajiem un servisa dzīvokļiem atradīsies arī veselības centrs, kas aizņems 3997 m2. Papildus jau ierastajiem pakalpojumiem tajā būs pieejami peldbaseini pieaugušajiem un zīdaiņiem, fizioterapijas un rehabilitācijas telpas ar vingrošanas zāli, dienas stacionārs ar modernu operāciju zāli; plānots veikt arī funkcionālo un radioloģisko diagnostiku. Te atradīsies arī Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība un Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais centrs “Bolderāja” – daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs, kurā tiks nodrošināti dienas aprūpes centra pakalpojumi bērniem un pieaugušajiem, kā arī sociālie pakalpojumi vecākiem ar garīgās attīstības traucējumiem.12.06.2020
22.05.2020

Nosvinēti „Getliņi EKO” bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas spāru svētki

Piektdien, 22. maijā, poligona “Getliņi” teritorijā tika nosvinēti "VELVE" projekta – „Getliņi EKO” jaunās bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas – spāru svētki. Lielākā daļa no ēku būvdarbiem, tai skaitā betonēšanas darbi, kas mērāmi 16 000 m3 jeb 6,5 pilnībā piepildītos olimpiskajos peldbaseinos, ir pabeigti, un jau tuvākajā laikā plānots uzsākt tehnoloģisko iekārtu piegādi un uzstādīšanu.“Mums kā būvniekiem šis ir emocionāli nozīmīgs projekts, jo būvējam ne vien ēku, bet veselu risinājumu Latvijas atkritumu pārstrādes nākotnei un līdz ar to – labāku dzīves telpu ne tikai atsevišķiem iedzīvotājiem vai nelielai daļai sabiedrības, bet gan visai Latvijas sabiedrībai kopumā. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums un vērtība, kas nākamajām paaudzēm ļaus dzīvot sakoptākā, tīrākā vidē, bet mūsu valstij nostiprināt savu “zaļākās Eiropas valsts” statusu ne tikai kā metaforu, pateicoties skaistajai dabai, bet arī apliecinājumu iedzīvotāju ilgtspējīgajai un atbildīgajai domāšanai,” norāda būvfirmas “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.Poligona “Getliņi” teritorijā tiek izbūvētas piecas jaunas ēkas: bioloģisko atkritumu pagaidu krātuve ar estakādi, divas biomasas tuneļa ēkas, gāzes reaktora ēka un pārstrādātās masas šķirošanas ēka. Šobrīd pabeigti pirmā biomasas tuneļa betonēšanas darbi, pārstrādātās masas sašķirošanas ēkas pamatu un sienu betonēšanas darbi un dzelzsbetona kolonnu izbūves darbi, bioloģisko atkritumu pagaidu krātuves ēkas ar eskalatoru pamatu un sienu betonēšanas darbi un dzelzsbetona kolonnu izbūves darbi, divu bioreaktoru pamatu betonēšanas darbi, kā arī bioreaktoru tehnoloģiskā aprīkojuma ēkas grīdas sagataves betonēšana. Turpinās otrā biomasas tuneļa grīdas betonēšanas darbi, tiek veikta ēku sienu un jumtu konstrukciju izbūve, kā arī bioreaktoru karkasu montāža. Tāpat notiek labiekārtošanas darbi un ārējo komunikāciju izbūve.


Jaunā biodegradējamo atkritumu pārstrādes rūpnīca darbu sāks 2021. gadā. Tā spēs pārstrādāt 100 000 tonnu bioloģiski noārdāmo atkritumu gadā. Projekta investīcijas ir nepilni 40 miljoni EUR, no kurām lielāko daļu – 29,6 miljonus EUR – sedz Kohēzijas fonds. Projekta mērķis ir attīstīt bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādi un veicināt atkritumu vairākkārtēju izmantošanu Pierīgas atkritumu apsaimniekošanas reģionā. Projekta īstenošana nodrošinās 10 jaunu darba vietu radīšanu Stopiņu novadā.


Rūpnīca tiek būvēta poligona teritorijā projekta “Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtas izveide poligonā “Getliņi”” ietvaros.

22.05.2020
10.04.2020

Priecīgas Lieldienas!

Lai pavasara saule piepilda sirdis un nes gaišas domas! #VELVE komanda vēl priecīgas, labestīgas un svētīgas Lieldienas!
10.04.2020
10.03.2020

SIA “VELVE” GŪST DIVAS UZVARAS LATVIJAS BŪVNIECĪBAS GADA BALVAS CEREMONIJĀ

Trešdien, 10. martā, aizvadīta ikgadējā lielākā būvju konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva” ceremonija kultūras pilī Ziemeļblāzma, kurā SIA “VELVE” apbalvota divas reizes.Kompānijas “VELVE” projektu vadītājs Ingus Baumanis ieguva pirmo vietu kategorijā “Projekta vadītājs”, savukārt par otro labāko jaunbūvi kategorijā “Jauna dzīvojamā ēka” tika atzīts projekts Philosophers Residence. Tāpat atzinību nominācijā “Pārbūve” ieguvis biroju centrs SkanstesCity.


SIA “VELVE” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens visas komandas vārdā pauž lepnumu un gandarījumu par komandas darbu. ““Latvijas Būvniecības Gada balva” ir lielākais būvniecības konkurss Latvijā, un mēs jūtamies patiesi gandarīti par nozares augsto novērtējumu, ko izpelnījušies mūsu īstenotie projekti. Tas ir spilgts apliecinājums tam, ka rūpīgs darbs, iedziļināšanās un saliedēta komanda ir panākumu atslēga,” norāda Kaspars Rokens.Šī nav pirmā reize, kad “VELVE” piedalās konkursā un tiek atzīta par uzvarētāju dažādās kategorijās. Piemēram, pērn pirmo vietu kategorijā “Ražotne” ieguva “VELVE” īstenotā “Amalva Baltija” noliktavu ēkas ar ražošanas un biroja telpām jaunbūve un esošās apbūves nojaukšana, savukārt trešo vietu nominācijā “Gada Jaunais speciālists 2018” ieguva projektu vadītāja asistents Jānis Ziediņš.


Balvas par 2019. gada sasniegumiem tika pasniegtas kopumā 10 kategorijās: “Publiskā ārtelpa”, “Fasāžu atjaunošana”, “Jauna dzīvojamā ēka”, “Koka būve”, “Restaurācija”, “Jauna sabiedriskā ēka”, “Pārbūve”, “Jauna inženierbūve un industriālā būve”. Tāpat tika pasniegta īpaša balva “Latvijas Gada inženieris” būvniecībā 6 nominācijās: “Jaunais speciālists”, “Būvdarbu vadītājs”, “Inženieris-projektētājs”, “Projektu vadītājs”, “BIM speciālists”, kā arī “Balva par mūža ieguldījumu būvniecībā”. Šogad konkurss kopskaitā saņēmis 162 pieteikumus, tostarp arī ārzemju projektus, kuru tapšanā iesaistījušies Latvijas būvniecības speciālisti.


10.03.2020
05.03.2020

Notikušas izmaiņas būvkompānijas “Velve” valdē

Vienas no lielākajām būvkompānijām Latvijā SIA “Velve” valdes struktūrā notikušas izmaiņas – no 4. marta uzņēmuma spēcīgajai vadības komandai pievienojies Kaspars Rokens, kas turpmāk ieņems valdes priekšsēdētāja amatu.


Kaspars Rokens ir energobūvniecības eksperts ar pieredzi starptautisku uzņēmumu vadībā. Iepriekš Kaspars Rokens bijis AS “RB Rail” valdes loceklis un operacionālais direktors un bijis atbildīgs par transporta infrastruktūras projektēšanu un būvniecību. Pirms tam darbojies kā SIA “Schneider Electric Latvia” valdes priekšsēdētājs un uzņēmuma vadītājs Latvijā un Baltijā, kur viņa pārziņā bija elektroiekārtu ražošana un tirdzniecība un energoefektīvu risinājumu attīstība.


“Esmu gandarīts pievienoties spēcīgai komandai un tradīcijām bagātam uzņēmumam, kas līdz šim ir sevi apliecinājis kā lielisku būvniecības un restaurācijas ekspertu. Ar visdziļāko cieņu pret vienu no galvenajiem SIA “Velve” darbības principiem – paliekošām vērtībām – savu līdzšinējo pieredzi enerģētikas jomā redzu kā uzņēmuma izaugsmi veicinošu ieguldījumu. Ceru ar savu darbu pavērt uzņēmumam jaunas attīstības iespējas modernizācijas, BIM sistēmas izmantošanas un dzelzceļa infrastruktūras apguves virzienā,” pauž jaunais SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.


Kolēģi Kasparu Rokenu raksturo kā uz rezultātu orientētu komandas spēlētāju ar lielisku izpratni par BIM sistēmu, būvniecības, īpaši dzelzceļa infrastruktūras, nozari un pieredzi būvniecības iepirkumu vadīšanā un organizēšanā.


Kā atzīmē AS “MN Holding” valdes locekle Jekaterina Griga, tik lielam uzņēmumam, kāds ir “Velve” būtiska panākumu atslēga ilgtermiņā ir profesionāla vadības komanda – nozares augstākās raudzes speciālisti ar visaptverošām zināšanām un pieredzi, kas ne vien lieliski pārzina konkrēto, bet arī saistītās jomas. “No sirds priecājamies, ka uzņēmuma vadības kodolam pievienojies Kaspars, jo viņš sevi pierādījis gan kā zinošu ekspertu, gan lielisku vadītāju. Esam pārliecināti, ka “Velve” viņa vadībā spēs sasniegt jaunus biznesa apvāršņus!” pauz Jekaterina Griga.


Līdzās SIA “Velve” jaunajam valdes priekšsēdētājam Kasparam Rokenam darbu uzņēmuma vadībā turpinās valdes loceklis un tehniskais direktors Ivo Brālēns, kurš arī turpmāk būs atbildīgs par būvniecības un ražošanas attīstību. Savukārt līdzšinējais valdes loceklis Toms Reiziņš atstās SIA “Velve” valdi un atgriezīsies AS “MN Holding” finanšu direktora amatā, turpinās darbu, nodrošinot centralizētu holdinga uzņēmumu finanšu vadību. Tuvāko 2–3 mēnešu laikā Toms Reiziņš turpinās būt par daļu no uzņēmuma vadības komandas, lai palīdzētu valdes priekšsēdētājam pilnvērtīgi uzsākt darbu.05.03.2020
10.02.2020

Rīgas Klasiskās ģimnāzijas jaunbūvē nosvinēti spāru svētki

Ceturtdien, 16. janvārī, Purvciema ielā 38, Rīgā, tika svinēti "VELVE" īstenojamās Rīgas Klasiskās ģimnāzijas laboratoriju korpusa jaunbūves spāru svētki. Patlaban objektā pabeigti monolīto konstrukciju betonēšanas un saliekamo dzelzsbetona elementu montāžas darbi.


„Pirms pusgada šajā vietā sākām būvdarbus, un šodien atzīmējam vienu no galvenajiem starpposmiem celtniecībā – spāru svētkus. Pateicoties celtnieku darbam, varu garantēt, ka jaunā mācību gada sākumā skolai būs jauns dabaszinātņu korpuss, kas atbildīs 21. gadsimta prasībām. Ceru, ka pēc šī korpusa pabeigšanas mūsu augstskolas saņems daudz vairāk eksakto zinību studentu,” svinīgajā pasākumā norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.Rīgas Klasiskās ģimnāzijas laboratoriju korpusa četru stāvu piebūvē, kuras kopējā platība ir apmēram 2700 kvadrātmetri, plānots izveidot desmit laboratorijas un to palīgtelpas ķīmijas, fizikas, bioloģijas, dabas zinību, robotikas un informātikas mācību priekšmetu apguvei. Savukārt cokolstāva līmenī tiks izvietota auditorija ar palīgtelpām, kas paredzēta 160 apmeklētājiem. To varēs izmantot arī ārpus skolas pasākumiem, funkcionāli nodalot no pārējā telpu apjoma.


„Par šādu korpusu sapņoju vairāk nekā 20 gadu – par telpām, kur skolēni varētu pētīt un analizēt, kur varētu kļūt par zinātniekiem, pētniekiem, profesionāļiem, un, galvenais, par cilvēkiem, kas var radīt kaut ko jaunu un padarīt mūsu visu dzīvi labāku. Pēc šī projekta pabeigšanas mūsu ģimnāzija varēs attīstīties vēl straujāk,” uzsvēra Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romāns Alijevs.Tāpat jaunajā korpusā plānots izveidot arī lasītavu, grāmatu glabātuvi, bibliotēku, garderobi, darba telpas skolotājiem, dažādas palīgtelpas un labierīcības visos stāvos. Visi kabineti, kā arī auditorija, tiks apgādātas ar pedagogu darbam nepieciešamo aprīkojumu.


„Viena no mūsu galvenajām vērtībām ir pārdomātas un kvalitatīvas vides radīšana. Mēs būvējam ēkas un infrastruktūras objektus ar pievienoto vērtību: tās nav tikai telpas, bet gan iespēja uzlabot sabiedrības dzīves kvalitāti. Vieni no svarīgākajiem ir tie projekti, kas uzlabo dzīves kvalitāti mūsu bērniem un jauniešiem – nākotnes zinātniekiem, uzņēmējiem, politiķiem. Tāpēc darbs pie izglītības iestāžu infrastruktūras pilnveidošanas sniedz īpašu gandarījumu. Ceram, ka Rīgas Klasiskās ģimnāzijas jaunais laboratoriju korpuss jau tuvā nākotnē būs vieta, kur dzimt jaunām idejām un neviltotam zinātniskam entuziasmam,” atklāj būvniecības kompānijas „VELVE” valdes loceklis Toms Reiziņš.


Jaunbūvi pabeigt plānots līdz šī gada 1. septembrim. Projekta īstenošanai ir piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.10.02.2020
04.02.2020

Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas laboratoriju korpusa jaunbūve nosvin spāru svētkus

Otrdien, 4. februārī, virs Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas laboratoriju korpusa tika pacelts spāru vainags, kas apliecina, ka pērn rudenī uzsāktie jaunbūves apjomīgākie darbi ir pabeigti.


Spāru svētkos piedalījās Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, SIA “VELVE” valdes loceklis Toms Reiziņš un pārstāvji no tādām valsts pārvaldes iestādēm kā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja, Rīgas domes Īpašuma departaments, Izglītības un zinātnes ministrija un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra. Tāpat Spāru svētkus kopā ar pārstāvjiem svinēja arī Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas skolotāji, vidusskolēni un direktore Svetlana Semenko.


Svinīgajā notikumā “VELVE” valdes loceklis Toms Reiziņš visas uzņēmuma komandas vārdā pauda gandarījumu īstenot šo projektu, tādējādi sniedzot ieguldījumu izglītotas un gudras nākotnes sabiedrības veidošanā. “Izglītības iestāžu būvniecība un labiekārtošana vienmēr sagādā īpašu gandarījumu, jo tas ir ieguldījums izglītotas, gudras nākotnes sabiedrības veidošanā. Lai bērnos vairotu mācīšanās prieku, svarīgs ir gan mācību saturs un skolotāji, kuri prot aizraut un ieinteresēt, gan pievilcīgas, bērniem piemērotas mācību telpas. Tām jābūt dzīvīgām, funkcionālām un viegli transformējamām, lai atbilstu visdažādākajām vajadzībām, kādas rodas mācību procesā. Mums, pieaugušajiem, tas ir patīkams izaicinājums – atgādināt sev, kāda izskatās pasaule bērna acīm, un vienlaikus radīt ērtu, drošu vidi, kurā attīstīt jaunos talantus. Tāpēc šādus projektus vienmēr uzņemamies ar prieku, īpašu atbildību un lepnumu,” norādīja Toms Reiziņš.


Šobrīd būvobjektā pabeigti monolīto konstrukciju betonēšanas un saliekamo dzelzsbetona elementu montāžas darbi. Ēkā ar kopējo platību 3160 kvadrātmetru tiks izveidota auditorija 160 apmeklētājiem, kas, iespējams, tiks izmantota arī ārpusskolas pasākumiem, bibliotēka un lasītava, divas laboratorijas telpas IT un robotikas nodarbībām un četras mācību telpas – fizikas, dabaszinību, ķīmijas un bioloģijas laboratorijas, kas tiks aprīkotas ar modernāko mācību aprīkojumu, interaktīvajām tāfelēm un mēbelēm. Katrai no šīm telpām būs arī savas palīgtelpas iekārtu vai materiālu glabāšanai.


Būvdarbus īstenoja būvkompānija “VELVE” pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma. Projekta mērķis ir Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas Ruses ielā 22, Rīgā, piebūves būvniecība, nodrošinot ergonomiskas mācību vides ierīkošanu un inovatīvu informācijas un tehnoloģiju risinājumu ieviešanu. Korpusa jaunbūve skolēniem nodrošinās eksakto priekšmetu apguvi jaunā kvalitātē.04.02.2020
22.11.2019

NOSVINĒTI SPĀRU SVĒTKI “BIOR” BIROJA ĒKAS, PIEBŪVES UN KATLUMĀJAS JAUNBŪVĒ

Pirmdien, 25. novembrī, piedaloties SIA “Velve” un BIOR pārstāvjiem, darbu projektētājam SIA “Projektēšanas birojs Ludvigs” (būvprojekta vadītāja Ludviga Saprovska vadībā) un būvuzraugam SIA “PROKRIAL” (atbildīgā būvuzrauga Kristapa Priedes vadībā), nosvinēti Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR biroja ēkas, piebūves un katlu mājas jaunbūves spāru svētki. Objekts atrodas Lejupes ielā 1C un 3, Rīgā, un uz citu jaunbūvju fona izceļas ar Latvijā vēl nebijušu ēkas fasādes apšuvuma risinājumu – apdrukātu kompozīta sietu.Būvniecības gaitā plānota jaunbūves ēkas, t. sk. laboratoriju telpu, un savienojošas pārejas izbūve ap 1600 m2 platībā, kā arī vecās katlu mājas nojaukšana un jaunas, jaudīgākas katlu mājas izveide, uzstādot divus 550 KW jaudas katlus un automātiku. Tāpat teritorijā tiks reorganizēti inženiertīkli, ierīkojot papildu kanalizācijas sūkņu staciju. Šobrīd darbi pabeigti par 15 %: izbūvēts jaunbūves ēkas dzelzsbetona karkass un ārējie kanalizācijas tīkli, uzsākti mūrēšanas darbi un siltumtrases izbūve, izbūvēts zemējums, uzstādītas savienojošās pārejas un laboratorijas kāpņu dzelzsbetona konstrukcijas. Būvniecību, kas sākta 2019. gada 29. jūlijā, plānots pabeigt 2020. gada jūlija beigās. Projekta vadītājs no SIA “Velve” puses ir Māris Kreicers.


“Jaunā ēka būs ērta un mūsdienīga; šeit tiks nodrošināts viss nepieciešamais – modernas laboratoriju telpas, vides pieejamība un patīkama darba vide, lai zinātnieki varētu koncentrēties tikai uz veicamajiem pētījumiem. Īpašu gandarījumu mums kā būvniekiem sagādā oriģinālais fasādes apšuvuma risinājums – līdz šim Latvijā nekas tāds nav bijis. Tas būs uz metāla rāmja iestiepts apdrukāts stiklšķiedras siets,” norāda Ivo Brālēns, būvkompānijas “Velve” valdes loceklis.


Ēkas jaunbūvē atradīsies Zivju resursu pētniecības departamenta un citu institūta struktūrvienību pētnieku jaunās darba vietas, u tā tiks savienota ar esošo institūta laboratorijas ēku.


“Jaunā biroja ēka ļaus paaugstināt BIOR pētniecisko kapacitāti, jo varēsim koncentrēt resursus un modernizēt pētniecības infrastruktūru vienuviet un nodrošināt zinātnisko personālu ar mūsdienīgām telpām. Būvuzņēmums “Velve” ir sevi apliecinājis kā uzticamu sadarbības partneri, realizējot šo institūtam tik nozīmīgo projektu,” saka Zinātniskā institūta BIOR direktors Aivars Bērziņš.Spāru svētki tradicionāli tiek svinēti brīdī, kad būvējamās ēkas apjoms sasniedzis augstāko punktu. Sena tradīcija paredz, ka būvnieki tajā pakar vainagu, kas simbolizē, ka meistari ir gatavi atskaitīties par paveikto, garantē ēkas drošību un dod saimniekam ziņu, ka laiks klāt svētku galdu. Šim galdam jābūt pamatīgam un bagātīgam, lai godam uzslavētu meistarus un projektētājus. Spāru svētku vainags pēc 10 dienām jānoņem un jāglabā kā mājas drošības un svētības simbols. Parasti vainags tiek glabāts bēniņos vai kādā citā vietā, bet mest ārā to nedrīkst.


Būvniecība tiek īstenota ERAF projekta Nr. 1.1.1.4/17/I/006 “Zinātniskā institūta BIOR pētniecības resursu koncentrēšana un institucionālās kapacitātes stiprināšana” ietvaros, un projekta kopējās izmaksas ir 3,1 miljons eiro.22.11.2019
09.09.2019

Projektam HOFT nosvinēti spāru svētki

Piektdien, 6. decembrī, Strēlnieku ielā 5, Rīgā, topošajam daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku projektam HOFT (House Of the Flying Trees) nosvinēti spāru svētki. Darbi pie jaunās ēkas pamatiem tika pabeigti šā gada jūlija beigās, bet decembrī pabeigta 7. stāva pārseguma betonēšana.


“Šobrīd jau ir paveikti galvenie esošās ēkas un jaunbūves būvkonstrukciju un betonēšanas darbi, kā arī uzsākti starpsienu un skursteņu mūrēšanas, jumta un komunikāciju sistēmu izbūves darbi. Lai gan darāmā vēl ir daudz, jau tagad varam teikt, ka šis unikālais projekts, kurā vienkopus sastapsies dabas, mākslas un dizaina elementi, būs viens no tiem, kas izdaiļos Rīgas kluso centru,” norāda būvkompānijas “Velve” valdes loceklis Ivo Brālēns.


HOFT ir viens no “Velve” neparastākajiem projektiem, kura unikālais koncepts paredz ne tikai apvienot vēsturisko un mūsdienīgo, mākslas un dabas elementus, bet arī dažādu veidu bonsai kociņu izvietošanu uz fasādes, terasēm un papildus konstrukcijām, dodot iespēju iemītniekiem dzīvot saskaņā ar dabu, vienlaicīgi atrodoties pilsētā.


“Šis ir projekts par mīlestību. Par mīlestību pret to, kas tevi ieskauj. Par to, kā jūtaties, dodoties uz darbu no rīta, pastaigājoties pa pazīstamām un iemīļotām ielām, vakarā atgriežoties savās mājās, izdzerot tasi kafijas uz savas terases vai mājīgā apkaimes kafejnīcā, apbrīnojot smalko sastingušo skaistumu sev apkārt. Un šis šķietami statiskais skaistums liek palūkoties sevī, paver jaunas iespējas un apvāršņus,” atklāts ir projekta attīstītāja R.EVOLUTION valdes loceklis Aleksejs Zagrebeļnijs, izsakot pateicību celtniekiem par viņu profesionalitāti, realizējot ne vien projekta HOFT sarežģīto būvniecību, bet arī īstenojot vēl līdz šim Latvijā un visā Baltijā neredzētu konceptu.


HOFT projekts paredz divas septiņstāvu dzīvojamās ēkas, kuras būs savienotas ar pazemes autostāvvietu. Ēka Strēlnieku ielā ir rekonstruējams arhitektūras piemineklis ar piebūvētiem diviem stāviem, savukārt pagalmā taps otra – pilnīgi jauna ēka. Projektā būs 42 dzīvokļi platībā no 76 līdz 232 kvadrātmetriem (būs iespējams tos arī apvienot). Visiem dzīvokļiem ir balkoni, lieli, gaiši logi līdz grīdai ar grezniem skatiem uz pagalmu un kokiem. Griestu augstums 2,90 metri, jumta stāvos – 3,00 metri.


Daudzdzīvokļu dzīvojamā nama būvniecību uzsāka 2018. gada decembrī. Investīcijas projektā sasniedza 16 miljonus eiro, no kuriem 8,9 miljonus finansēja banka. Projektu plānots pabeigt 2020. gada nogalē.09.09.2019
07.08.2019

SIA “VELVE” PĒRN STRĀDĀJUSI AR PEĻŅU UN GUVUSI NOZARES ATZINĪBU

Apkopojot 2018. gada rezultātus, SIA “Velve” darbību raksturo vienmērīga attīstība un pozitīvi finanšu rādītāji. Lai gan uzņēmums piedzīvojis nelielu finansiālās izaugsmes kritumu (aizvadītā gada neto apgrozījums, salīdzinot ar 2017. gadu, samazinājies par 4,2%, bet bruto rentabilitāte pērn bijusi 4,41% pret 5,97% gadu iepriekš), SIA “Velve” nostiprinājusi savas pozīcijas tirgū, stabili ierindojoties starp Latvijas TOP10 vadošajām būvkompānijām.


Pērn ekspluatācijā nodoti vairāki apjomīgi objekti: noliktavas un ražošanas ēka Bukaišu ielā 9, Rīgā, kā arī tirdzniecības centrs DEPO Viļņā, Lietuvā; pabeigta notekūdeņu pirmreizējo nostādinātāju pārbūve BAS “Daugavgrīva” un ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve Ozolniekos.


Nozīmīgākie 2018. gadā īstenotie projekti novērtēti ar būvniecības nozares organizāciju apbalvojumiem. SIA “Velve” īstenotā Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas jaunbūve izvirzīta starp “Latvijas Arhitektūras gada balvas” 11 finālistiem kategorijā “Sabiedriskās ēkas”. Bet “Latvijas Būvniecības gada balvas 2018” pasniegšanas ceremonijā SIA “Velve” apbalvota trīs reizes, iegūstot 1. vietu kategorijā “Ražotne” (SIA “Amalva Baltija” noliktavu ēkas jaunbūve Bukaišu ielā 1, Rīgā, 3. vietu kategorijā “Gada jaunais speciālists 2018” (būvdarbu vadītāja palīgs Jānis Ziediņš) un īpašo “Saint-Gobain” simpātiju balvu (būvdarbu vadītājs Jānis Jēgers).


Pērn īpaša uzmanība veltīta augstas kvalifikācijas personāla piesaistei un esošo darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanai, kā arī kvalitātes un darba aizsardzības jautājumiem.


Savukārt 2019. gadā SIA “Velve” mērķis ir kāpināt rentabilitātes rādītājus attiecībā pret iepriekšējo pārskata periodu, paaugstināt projektu vadības darba efektivitāti un ieviest jaunus informācijas tehnoloģiju risinājumus ikdienas darbā. Tāpat tiek uzlabota risku pārvaldība, pastiprinātu uzmanību pievēršot sadarbības partneru finanšu stabilitātei. Izmaiņas notikušas arī uzņēmuma valdes sastāvā, kur šobrīd darbojas Toms Reiziņš un Ivo Brālēns. Šogad SIA “Velve” jaunās valdes vadībā turpinās stiprināt konkurētspēju un piedalīsies dažādos būvniecības projektu iepirkumos, lai iegūtu tiesības īstenot jaunus projektus ne tikai Latvijā un Lietuvā, bet arī citās Eiropas Savienības valstīs.07.08.2019
06.08.2019

HOFT JAUNĀS ĒKAS PAMATOS IEMŪRĒTA KAPSULA AR VĒSTĪJUMU NĀKAMAJĀM PAAUDZĒM

Pirmdien, 29.jūlijā, plkst.12 Rīgā, Strēlnieku ielā 5, HOFT (House Of the Flying Trees) jeb “lidojošo koku” jaunās ēkas pamatos svinīgi iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Tajā norādīts uz HOFT projekta unikalitāti un spēju vienlaikus apvieno zaļo dzīvesveidu, cieņu pret pilsētas vēsturi un mūsdienu arhitektūru. Svinīgajā pasākumā piedalījās SIA “VELVE” valdes loceklis Toms Reiziņš, SIA “R.EVOLUTION CITY” valdes priekšsēdētājs Aleksejs Zagrebeļnijs, SIA “OPEN AD” arhitekte Zane Tetere, SIA “KROKS” arhitekte Dita Lapiņa, SIA “PMG” valdes loceklis Gundars Spalis, kā arī AS “Citadele Bank” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis, Vecākais lielo uzņēmumu darījumu vadītājs Jānis Paņko un valdes locekle Santa Purgaile.Toms Reiziņš, VELVE valdes loceklis: "HOFT jeb “lidojošo koku” projekts ir augstvērtīgs daudzdzīvokļu dzīvojamais nams Rīgas vēsturiskajā centrā, kas īpaši izceļas ar savu zaļumu, sniedzot iespēju tā iemītniekiem dzīvot gandrīz vai dabas oāzē. Šī projekta ietvaros VELVE veic vēsturiskās ēkas rekonstrukciju, nostiprināšanu un divu pilnībā stiklotu papildstāvu izbūvi, kā arī jaunas septiņstāvu ēkas būvniecību iekšpagalmā. Kapsulas iemūrēšana ēkas pamatos vienmēr ir īpaši saviļnojošs brīdis, kad apjaušam, kādas vēsturiskas liecības atstājam nākamajām paaudzēm. Un tā kā VELVE vienmēr ir bijusi par paliekošām vērtībām, kas ilgtermiņā ļauj ikvienam novērtēt pārdomātas un kvalitatīvi izveidotas vides priekšrocības, mums ir patiess gandarījums piedalīties šajā projektā."HOFT projekts paredz divas septiņstāvu dzīvojamās ēkas, kuras būs savienotas ar pazemes autostāvvietu. Ēka Strēlnieku ielā ir rekonstruējams arhitektūras piemineklis ar piebūvētiem diviem stāviem, savukārt pagalmā taps otra – pilnīgi jauna ēka. Projektā būs 42 dzīvokļi platībā no 76 līdz 232 kvadrātmetriem (būs iespējams tos arī apvienot). Visiem dzīvokļiem ir balkoni, lieli, gaiši logi līdz grīdai ar grezniem skatiem uz pagalmu un kokiem. Griestu augstums 2,90 metri, jumta stāvos – 3,00 metri. Projektējot HOFT, tika veidoti parametri, kas pārsniedz Eiropas Savienības noteiktos būvniecības normatīvus un atbilst paaugstinātām drošuma un komforta prasībām, kas ļauj HOFT pieskaitīt premium klases projektiem.


Projektu plānots pabeigt 2020. gada nogalē.06.08.2019
25.07.2019

VELVE KĻŪST PAR PASAULES TŪRES POSMA PLUDMALES VOLEJBOLĀ ATBALSTĪTĀJU

Būvniecības uzņēmums VELVE kļuvis par līdz šim vērienīgākā pludmales volejbola turnīra Latvijā atbalstītāju. Pasaules tūres posms, kurā Latviju pārstāvēs pludmales volejbolistu dueti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, pirmo reizi Latvijā norisināsies Jūrmalā, Majoros, no 22.-25.augustam, tam piešķirts trīs zvaigžņu statuss.


Toms Reiziņš, VELVE valdes loceklis: “Būvniecība tāpat kā sports rada paliekošas vērtības, kuru veidošanas process ir mūsu pašu spēcīgajās rokās. Nav iespējams uzcelt stipru ēku, ja tai nav ielikti kārtīgi pamati. Un nesam pārliecināti, ka nav iespējams izcīnīt uzvaru bez mērķtiecības un smaga ieguldītā darba. Esam patiesi priecīgi, ka varam būt līdzās mūsu pludmales volejbolistiem viņiem tik nozīmīgās cīņās, turklāt tāda līmeņa sacensībās, kas Latvijā notiek pirmo reizi. Šis būs īpašs piedzīvojums ne vien pašiem dalībniekiem, bet arī skatītājiem. Lai izdodas sasniegt jaunas virsotnes!”
Gaidāmajā Pasaules kausa izcīņas posmā Latvijas pludmales volejbola faniem būs iespēja klātienē vērot un līdzi just ne vien pašu pludmales volejbola duetiem, bet arī pludmales volejbola zvaigznēm no Eiropas un visas pasaules. Ikviens interesents tiek laipni aicināts apmeklēt spēles, lai klātienē izbaudīt pludmales volejbola burvību un stadionā valdošo atmosfēru.
25.07.2019
16.07.2019

SIA “Velve” nodod ekspluatācijā vienu no vērienīgākajiem projektiem Latvijā – Filozofu rezidence!

9. jūlijā Pārdaugavā, Raņķa Dambī 34, iepretim Vecrīgai, tika nodots ekspluatācijā SIA “Velve” izbūvētais daudzdzīvokļu ēku komplekss Filozofu rezidence. Filozofu rezidence ir viens no mūsdienīgākajiem jaunajiem projektiem visā Latvijā, un ēku arhitektūra ir turpinājums kvartāla ģenerālkoncepcijai.


Filozofu rezidence vizuāli atgādina citu uz citas saliktu grāmatu kaudzi, kurā katrs stāvs ir jauna grāmata. Katra dzīvokļa terases un balkonu atšķirīgais izmērs un novietojums nodrošina Filozofu rezidences dzīvokļu īpašniekiem iespēju baudīt meditatīvu mieru un skatu uz Filozofu aleju un Vecrīgu. Pirmais dzīvojamais stāvs pacelts 14 metru virs zemes, zemes līmenī ir tikai nesošās kolonnas un halle ar 12 metru augstiem griestiem, kurā projekta iemītnieku vajadzībām atradīsies plaša bibliotēka.“Šis projekts ir unikāls ne tikai savdabīgā arhitektoniskā rokraksta, bet arī izmantoto būvniecības tehnoloģiju dēļ. Abās daudzdzīvokļu ēkās bija jāizbūvē sarežģīti tehniskie risinājumi, jo ēkās ir dažādu plānojumu dzīvokļi ar paaugstinātiem griestiem, izbūvētiem plašiem balkoniem un terasēm. Piemēram, viens no lielākajiem izaicinājumiem bija ēku augstāko stāvu izbūve, jo, sākot ar 10. stāvu, ēku platība palielinās. Tāpat jāpiebilst, ka šis ir viens no salīdzinoši nedaudzajiem projektiem, kur īpaša uzmanība pievērsta ēku elektrotehniskajam un termiskās lietderības stāvoklim. No sirds lepojamies ar “Velve” komandas paveikto, radot šīs ēkas, kas turpmāk greznos Pārdaugavas panorāmu un priecēs Rīgas iedzīvotājus un viesus,” teic SIA “Velve” valdes loceklToms Reiziņš.Daudzdzīvokļu ēku kompleksa būvniecību uzsāka 2017. gada oktobrī, investīciju apmērs sasniedza 20 miljonus eiro. Projektā ir 120 biznesa klases apartamenti. Iemītnieku rīcībā tiks nodota labiekārtota teritorija, pazemes un virszemes autostāvvietas. Ēkas apdarē izmantotas pašattīrošās flīzes, kuru pārklājums ir daudz izturīgāks pret laikapstākļu ietekmi. Savukārt, logu koka rāmju siltuma vadītspējas koeficients ir 0,5.
16.07.2019
26.06.2019

SIA “VELVE” SĀK LIEPĀJAS REĢIONĀLĀS SLIMNĪCAS ĒKU PĀRBŪVES DARBUS

25. jūnijā SIA “Velve” uzsākusi darbu pie Liepājas reģionālās slimnīcas ēku pārbūves, teritorijas labiekārtojuma un vienkāršotās atjaunošanas Slimnīcas ielā 25, Liepājā. Būvniecības gaitā galvenokārt tiks atjaunots ēkas austrumu spārns, sasaistot to ar jau izbūvēto slimnīcas apjomu, tādējādi uzlabojot kardioloģijas, onkoloģijas un bērnu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti.


Lai gan lielākā daļa slimnīcas jau ir pārbūvēta, daļa telpu joprojām gaida atjaunošanu, kas nav piedzīvota kopš uzcelšanas brīža. Līdz ar to šis telpu apjoms ir estētiski un funkcionāli novecojis un vairs nav piemērots ne mūsdienu veselības aprūpes prasībām, ne pacientu skaitam. Pārbūves ietvaros paredzēti plaši iekšdarbi, demontējot iekšējās nenesošās sienas, pārbūvējot iekšējos inženiertīklus un izveidojot atbilstošas medicīniska rakstura telpas ar mūsdienīgu tehnoloģisko aprīkojumu. Paredzēta arī teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana, kas saistīta ar ieejas mezgla pārbūvi slēgta tipa aptiekai un būvlaukuma sakārtošanu pēc pārbūves darbu veikšanas. Pēc projekta pabeigšanas lielākā daļa slimnīcas telpu būs sakārtotas atbilstoši mūsdienu prasībām.


“Ārstniecības iestāžu telpu būvniecība vai atjaunošana, iespējams, vairāk nekā jebkura cita būve atbilst mūsu filozofijai radīt paliekošas vērtības. Mūsu darbs būs ieguldījums ne tikai Liepājas pilsētas veidolā, bet arī cilvēku labklājībā, tātad valsts nākotnes labklājības veicināšanā. Ārstniecības iestāžu būvniecībā ir savas specifiskas prasības, kas mums kā būvniekiem sagādā patīkamu, motivējošu izaicinājumu apvienot vizuālās un estētiskās kategorijas ar tehnoloģiskajiem risinājumiem, lai radītu patīkamu, mājīgu, modernu un atveseļojošu vidi,” pauž SIA “Velve” valdes loceklis Toms Reiziņš.Liepājas reģionālās slimnīcas kopējā telpu platība ir 54 804m2, no kuriem pārbūvējamā platība – 22 314m2. Projekts tiks īstenots divās būvniecības kārtās, lai Liepājas reģionālā slimnīca varētu nodrošināt pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību. Kopējās projekta izmaksas plānotas 13,2 miljonu eiro apmērā, no kuriem apmēram 10 miljoni eiro paredzēti būvniecībai, bet pārējais finansējums atvēlēts dažādu tehnoloģiju iegādei un citiem ar rekonstrukciju saistītiem izdevumiem. Pārbūves pirmo posmu plānots pabeigt nākamā gada nogalē, bet visus darbus – līdz 2022. gada jūnijam.26.06.2019
28.05.2019

SIA “VELVE” VEIKUMU ATZINĪGI NOVĒRTĒ LATVIJAS ARHITEKTŪRAS GADA BALVAS ŽŪRIJA

Šogad jau 24. reizi pasniegts arhitektūras nozares augstākais apbalvojums Latvijā “Latvijas Arhitektūras gada balva”. Atzinību guvusi arī SIA “Velve”: no iesniegtajiem 45 darbiem starp 11 finālistiem tika izvirzīts mūsu īstenotais projekts – Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas jaunbūve, kas startēja kategorijā “Sabiedriskās ēkas”.


2017. gadā pabeigtā ēka atrodas Dārza ielā 5, Rīgā. Tās būvprojekta vadītājs ir arhitekts Māris Malahovskis, arhitekti – Linda Trule, Didzis Jaudze un Maksims Šenteļevs, projekta vadītājs – arhitekts Roberts Vilks. Šis ir viens no SIA “Velve” apjomīgākajiem publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veido vienotu mācību un pētniecības kompleksu Rīgas Stradiņa universitātes centrālās ēkas teritorijā.


Vērtējot jaunbūvi, žūrija īpaši uzteikusi tās spēju organiski iekļauties esošajā ainavā, ar košo krāsojumu akcentējot jauno apjomu un papildinot pārējās universitātes ēkas un nesen rekonstruēto parku. “Rīgas Stradiņa universitātes apkaime Pārdaugavā ir raksturīga ar veciem parkiem un privātmāju dārziem. Tādējādi jauna sabiedriskas ēkas apjoma ievietošana esošajā ainavā ir viens no arhitektu meistarības rādītājiem. Ēkas arhitektūra liecina par profesionālu un godīgu arhitektu darbu. Apjomi, funkcionālais risinājums, ērtais plānojums, pārdomātie energoefektīvie un ekonomiskie risinājumi, arhitektu iniciatīva interjera veidošanā ir līdzsvarā ar pasūtītāja vēlmēm un atvēlēto budžetu, tādējādi radot ērtu un patīkamu vidi studentu dzīvei un mācību procesam,” pausts žūrijas komentārā.


Studentu dienesta viesnīcas ēkai ir trīs stāvi un pazemes stāvs autostāvvietai, ēkas kopējai platībai sasniedzot 5873,5 m2. Dienesta viesnīcā ir 135 numuriņi, kas nodrošina mītni 220 studentiem, kā arī autostāvvieta 32 automašīnām teritorijā un papildu autostāvvieta 37 automašīnām ēkas pagrabstāvā. Šī ir modernākā studentu viesnīca Latvijā, kur visas koplietošanas telpas un arī vairāki numuri ir piemēroti personām ar kustību ierobežojumiem.28.05.2019
08.05.2019

SIA “VELVE” – PIEKTAIS LIELĀKAIS BŪVNIEKS LATVIJĀ

Apkopojot datus par Latvijas lielāko būvniecības uzņēmumu neto apgrozījumu 2018. gadā, SIA “Velve” ierindojas 5. vietā lielāko būvnieku TOP 10, liecina laikraksta “Dienas Bizness” veiktais pētījums.


Lai gan uzņēmuma apgrozījums, salīdzinot ar 2017. gadu, pērn nedaudz krities, tomēr veiksmīgā darbība joprojām ļāvusi sasniegt 59,20 miljonu eiro lielu apgrozījumu un nesusi peļņu 0,64 miljonu eiro apmērā.


“Apgrozījuma kritums pērn bijis simbolisks. Peļņas izteiksmē 2018. gads nav izvērties tik sekmīgs kā iepriekšējais, un tas skaidrojams ar atsevišķu projektu realizācijas kalendāro grafiku nobīdi laikā, kas daļu plānotās peļņas pārnes uz nākamajiem gadiem, un citu, iepriekšējos periodos sāktu, projektu noslēgšanos ar sliktāku rezultātu, nekā iepriekš bija plānots. Tomēr nākamo gadu plānojam veiksmīgu, cerot sasniegt 70 miljonu eiro apgrozījumu,” norāda SIA “Velve” valdes loceklis Toms Reiziņš. Par to, ka optimisms ir pamatots, liecina arī Ekonomikas ministrijas prognozes, kas liecina, ka 2019. gadā būvniecības izaugsmes tempi gan būs nedaudz lēnāki nekā pērn, tomēr gads būs labs, jo turpinās ES stuktūrfondu projekti, kā arī nozare gaida Rail Baltica projektu. Arī paši būvnieki uz šo gadu raugās optimistiski.


Starp nozīmīgākajiem SIA “Velve” 2018. gadā īstenotajiem projektiem ir Mežciema pamatskolas un Rīgas 89. vidusskolas lietojumā esošās teritorijas labiekārtošana, SIA “Amalva Baltija” noliktavu ēkas ar ražošanas un biroja telpām jaunbūve, kas ieguvusi Latvijas Būvniecības Gada balvu 2018 nominācijā “Ražotne” un BAS “Daugavgrīva” notekūdeņu pirmreizējo nostādinātāju pārbūve. Tāpat pērn uzsākta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ēkas pārbūve un tirdzniecības centra “Depo” būvniecība Kauņā, turpinās darbs pie vairāku dzīvojamo namu un sabiedrisko ēku būvniecības.
08.05.2019
14.03.2019

SIA “VELVE” IEGŪST BALVAS TRIJĀS “LATVIJAS BŪVNIECĪBAS GADA BALVAS 2018” KATEGORIJĀS

Lepojamies ar panākumiem! “Latvijas Būvniecības gada balvas 2018” pasniegšanas ceremonijā SIA “Velve” apbalvota trīs reizes, iegūstot 1. vietu nominācijā “Ražotne”, 3. vietu nominācijā “Gada jaunais speciālists 2018” un “Saint-Gobain” simpātiju balvu.

SIA “Velve” ieguvusi 1. vietu kategorijā “Ražotne” par SIA “Amalva Baltija” noliktavu ēkas jaunbūvi Bukaišu ielā 1, Rīgā (projekta autors Dalius Šarakauskas, būvprojekta vadītāja Zane Stiebriņa SIA „OZOLA & BULA, arhitektu birojs”, būvuzraudzība SIA Būvcentrs „Eurobau-Rīga”, asistējot Lietuviešu būvuzraugiem no UAB „Contestus projektai”). Objektā ar kopējo apbūves laukumu 6960 m2 izvietotas biroju, sadzīves, noliktavu un ražošanas telpas. Ārsienām izmantoti sendvičtipa termopaneļi, galvenā fasāde pret Bukaišu ielu izbūvēta kā stiklota fasāžu sistēma, kas mijas ar betona sienu plaknēm. Ēkai noteikta energoefektivitātes A klase.


3. vietu kategorijā “Gada jaunais speciālists 2018” ieguvis mūsu būvdarbu vadītāja palīgs Jānis Ziediņš. Viņa galvenie darba pienākumi ir būvdarbu kvalitātes kontrole saskaņā ar tiešā vadītāja norādēm, dokumentācijas un apjomu pārbaude, izmaiņu risinājumu grafiskā noformēšana un iesniegšana autoruzraugam un pasūtītājam. Jānis Ziediņš ir jauns un aizrautīgs kolēģis, kura raksturīgākā iezīme ir vēlme izprast lietu būtību, tāpēc darba pienākumus viņš veic ar lielu atbildības sajūtu un uz viņu var paļauties arī vispieredzējušākie speciālisti – ja betonēšanas darbi notiek naktī, lai arī kā nāktu miegs, Jānis sekos darbu pareizai izpildei, un viss notiks atbilstoši grafikam.Savukārt īpašā “Saint-Gobain” simpātiju balva piešķirta mūsu būvdarbu vadītājam Jānim Jēgeram, kurš nozarē strādā jau 17 gadus, bet SIA “Velve” komandai pievienojies 2016. gadā. Būvniecība Jānim ir ne tikai profesija – tas nozīmē, ka dzīvē nekad neiestājas rutīna, katra diena nes jaunus izaicinājumus. Savu roku Jānis Jēgers laika gaitā ir pielicis visdažādākajos objektos: Biržas ēkas rekonstrukcijā, “Grindeks” ražotņu būvniecībā, Zaķumuižas sūkņu stacijas būvniecībā, Nacionālā teātra, Ģipša Fabrikas, Benjamiņa nama, “Koka Rīgas” rekonstrukcijā, Rīgas cirka ēkas fasādes nostiprināšanā, Melngalvju nama ēku kompleksa remontdarbos, Tukuma tiesas ēkas rekonstrukcijā u. c.

“Mēs no sirds lepojamies ar šiem panākumiem. Būvniecības nozare Latvijā ar katru gadu aizvien straujāk attīstās, un likumsakarīgi redzam daudzus kvalitatīvus projektus, kurus īstenojuši zinoši, lieliski profesionāļi. Tāpēc priecājamies, ka ar balvām novērtēti gan mūsu darbinieki, gan būvobjekts, apliecinot mūsu darba kvalitāti un konkurētspēju nozarē, ” saka Ainārs Leitēns, SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs.


Konkurss “Latvijas Būvniecības gada balva” ir lielākais būvju izvērtēšanas konkurss Latvijā. Šogad tam tika iesniegti 143 pieteikumi 10 nominācijās. Konkursā piedalījās arī ārzemju objekti, kuru tapšanā iesaistīti Latvijas pilsoņi – būvniecības speciālisti. Apbalvošanas ceremonija notika 2019. gada 7. martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, klātesot valsts un pašvaldību pārstāvjiem, uzņēmumu vadītājiem, arhitektiem, nekustamo īpašumu attīstītājiem un diplomātiem. “Latvijas Būvniecības gada balvas 2018” augstāko novērtējumu – Grand Prix – ieguva Dziesmu svētku estrādes Mežaparkā pārbūve un Dziesmu svētku estrādes skatītāju lauka Būvniecības posms A (arhitekti Juris Poga un Austris Mailītis, būvnieks PS LNK RERE) un Papildu infrastruktūras būvniecība Krievu salā (Zilā iela 25, Rīga; projekts un būvniecība PA ACB8).
14.03.2019
08.01.2019

AR SIA “VELVE” ATBALSTU MUDINĀS SKOLĒNUS IZVĒLĒTIES BŪVNIECĪBAS PROFESIJAS

Lai mudinātu skolu jauniešus nākotnē izvēlēties ar būvniecību saistīto profesiju apguvi, jau ceturto gadu Latvijas skolās norisinās kampaņa “Mācies būvniecību!” SIA “Velve” ir viens no šīs kampaņas atbalstītājiem. Kampaņas ietvaros līdz 2019. gada maijam skolēniem un studentiem ir iespēja iegūt noderīgas zināšanas par būvniecības profesijām un to apguves iespējām, kā arī apmeklēt Latvijas labākos būvobjektus.

Nereti jaunākajai paaudzei trūkst izpratnes par būvnieka darba specifiku, aizmirstot, ka būvnieki ir ne tikai meistari, kuri betonē, veic inženiertīklu montāžas darbus, strādā augstu virs būvēm ceļamkrānos un dara citus darbus, bet arī būvdarbu vadītāji, kas organizē visus darbus būvlaukumā, inženieri būvkonstrukciju projektētāji, projektu vadītāji, kas pārrauga visu objekta būvniecības procesu, un būvuzraugi, kuri kontrolē gala rezultātu.


“Esam gandarīti kopā ar citiem kolēģiem sniegt savu atbalstu šīs kampaņas rīkošanā, rūpējoties par jaunās būvnieku paaudzes veidošanu. Būvniecības profesijas ir aizraujošas un labi atalgotas, taču arī ļoti atbildīgas un prasa pamatīgas zināšanas. Lai celtne būtu kvalitatīva un stāvētu gadu desmitiem un pat simtiem, nepietiek ar labu projektu un stipriem ķieģeļiem, ir vajadzīgi arī gudri, prasmīgi būvnieki, sava amata meistari. Un ir vajadzīga arī liela pieredze. Tāpēc savlaicīga un pietiekama jauno profesionāļu sagatavošana nodrošina uzkrāto zināšanu pārmantojamību no paaudzes paaudzē,” saka Ainārs Leitēns, SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs.Būvniecības profesijas iespējams apgūt specializētajās mācību iestādēs – Rīgas Celtniecības koledžā, Daugavpils Tehnikumā u. c., kā arī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU).


Viens no kampaņas vēstnešiem ir SIA “Velve” projektu vadītājs Deniss Kamuškovs absolvējis RTU. Jau studiju gados viņš strādājis par tāmētāju, vēlāk – par projektu inženieri, tāpēc ir pazīstams ar dažādiem darba aspektiem – iepirkumiem, izmaksu aprēķiniem, finanšu kontroli, līgumu sagatavošanu. Tikai pēc tam Deniss kļuvis par projektu vadītāju, un šobrīd viņš strādā ar liela mēroga objektiem. Denisa Kamuškova vadībā īstenota VEF Kultūras pils rekonstrukcija, kas novērtēta ar Latvijas Būvniecības gada balvas 2017 augstāko novērtējumu Grand Prix, un Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas būvniecība. “Projektu vadītāja amatā jāstrādā drosmīgiem, atbildīgiem un prasmīgiem speciālistiem, jo bieži vien jāprot izdarīt arī tās lietas, ar ko kāds no komandas netiek galā. Projektu vadītājam jāorientējas dokumentu apritē un dažādu būvdarbu specifikā, lai, apmeklējot objektus, varētu konstatēt kļūmes un defektus un tos novērst. Speciālisti, kuri ikdienā ilgstoši veic vienu un to pašu darbu, var nevilšus nepamanīt novirzes no kvalitātes, bet projektu vadītājam tas jāpamana. Būvniekam vienmēr jābūt atvērtam jaunām zināšanām, jo katrā objektā tiek apgūtas unikālas lietas, krāta pieredze par jauniem materiāliem un tehnoloģijām. Nekāda teorija nevar aizstāt praktisko pieredzi,” skaidro Deniss Kamuškovs.

Kampaņu rīko biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC) sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu un biedrību „Zaļās mājas”.

08.01.2019
21.12.2018

Priecīgus Ziemassvētkus!

Priecīgus Ziemassvētkus un Jauno gadu!21.12.2018
05.12.2018

SIA “VELVE” IEKĻŪST LATVIJAS LIELĀKO BŪVNIECĪBAS UZŅĒMUMU TOP 3

Vienu no straujākajiem izaugsmes lēcieniem Latvijas būvniecības uzņēmumu vidū piedzīvojis SIA “Velve”, kas “Dienas Biznesa” lielāko būvniecības uzņēmumu TOP 500 pēc 2017. gada neto apgrozījuma ierindojies 3. vietā ar 61,083 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Tas ir divas reizes vairāk nekā 2016. gadā, ļaujot SIA “Velve” pakāpties no 9. uz 3. vietu.


Starp nozīmīgākajiem būvkompānijas 2017. gadā īstenotajiem projektiem minami Latvijas Nacionālā teātra ēkas fasādes atjaunošanas darbi un jaunas piebūves celtniecība, Melngalvju nama ēku kompleksa remontdarbi un VEF kultūras pils pārbūves un renovācijas darbi. Tāpat šajā laika posmā veikta Rīgas cirka ēkas fasādes konservācija, Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas, tirdzniecības centra “Depo” veikalu būvniecība Lietuvā, kā arī izbūvēti stadioni Rīgas Pļavnieku pamatskolā un Mežciema pamatskolas un Rīgas 89 vidusskolas lietojumā esošajā teritorijā. 2017. gadā SIA “Velve” peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 1,55 miljoni eiro.


“Būvniecības nozare ir viena no visstraujāk augošajām un ekonomiski aktīvākajām uzņēmējdarbības jomām Latvijā. Konkurence ir milzīga, tāpēc vēl jo lielāks ir gandarījums par veiksmīgi aizvadīto gadu un paveiktajiem darbiem, kas ļāvuši ierindoties Latvijas būvniecības uzņēmumu TOP 3. Ar cieņu pret tradīcijām atjaunojam kultūras un arhitektūras pieminekļus, kā arī būvējam jaunas ēkas, sniedzot savu ieguldījumu pilsētvides un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā. Daudzpusība ir viena no mūsu uzņēmuma veiksmes atslēgām, kas ļauj sekmīgi konkurēt nozarē,” pauž SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.


Pirmo vietu ‘Dienas Biznesa” TOP 500, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, saglabā AS “UPB” ar 126,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir kāpums par 9,69% pret 2016. gada rādītājiem. Savukārt otro vietu tāpat kā 2016. gadā saglabā SIA “Merks”, kura apgrozījums bija 75,965 miljoni eiro, kas ir par 68,3% vairāk nekā gadu iepriekš.


SIA “Velve” dibināts 1992. gadā, un 25 darbības gadu laikā no sākotnēji izveidotās restaurācijas sabiedrības ir kļuvis par vienu no vadošajiem būvniecības un restaurācijas uzņēmumiem Latvijā.05.12.2018
27.11.2018

SWH BIROJU CENTRA JAUNBŪVE NOSVINĒJUSI SPĀRU SVĒTKUS

Atzīmējot SWH Biroju centra pārbūves darbu tuvošanos noslēgumam, 27. novembrī spāru svētki nosvinēti jaunbūvējamai ēkai – savienojošajai daļai starp esošajiem korpusiem. Tās būvniecība ir viens no būtiskākajiem posmiem pērn decembrī sāktajā biroju centra ēku Skanstes ielā 50A, 52 un 52A pārbūves procesā. Pēc SWH Biroju centra ēku pārbūves pārbūvēto ēku biroja telpu platība būs 12 000 m2, bet kopējā biroju centra nomai piedāvāto telpu platība – teju 40 000 m2.


SWH Biroju centra Skanstes ielā rekonstrukcija un pārbūve ir vērienīgs projekts, kas paredz divu ēku vidusdaļu demontāžu un pārbūvi, ēku fasādes atjaunošanu, mūsdienu prasībām atbilstošu logu montāžu, ārējo un iekšējo inženiertīklu, tostarp lietus ūdens un sadzīves kanalizācijas sistēmas, ūdensvadu, elektrības un vājstrāvas tīklu pārbūvi, kā arī jaunas piebūves celtniecību.


Pašlaik ir paveikta puse kopējā darbu apjoma, un šobrīd biroja centra esošo korpusu savienojošajā ēkā tiek veikti iekšējo inženierkomunikāciju izbūves darbi, logu un vitrīnu, kā arī jumta pārseguma montāža. Savukārt decembrī plānots uzsākt ēkas apsildi un veikt iekšējās apdares darbus. SWH Biroju centra ēku pārbūvju mērķis ir ne tikai palielināt iznomājamo telpu platību, bet arī modernizēt biroju centru un uzlabot tā infrastruktūru. SWH Biroju centru plānots nodot ekspluatācijā 2019. gada aprīlī.


“Ēku pārbūve nereti ir krietni vien izaicinošāka nekā jaunu ēku būvniecība, jo ieceru īstenošana jāsalāgo ar jau esošā objekta un infrastruktūras tehniskajām iespējām. Tādēļ jo īpaši svarīgs pārbūves procesā ir gan profesionāli izstrādāts, detalizēts projekts, gan zinoši un pieredzējuši būvspeciālisti, kas to spēj precīzi realizēt. Vērienīgais SWH Biroju centra pārbūves process ir labs piemērs šo divu faktoru veiksmīgai sinerģijai. Pēc pārbūves SWH Biroju centrs ne tikai kļūs plašāks un pieejamāks, bet arī spēs piedāvāt mūsdienu prasībām atbilstošas, funkcionālas biroja telpas, ļaujot apmeklētājiem un tajā strādājošajiem izbaudīt modernas darba vides priekšrocības,” stāsta Ainārs Leitēns, būvkompānijas “Velve” valdes priekšsēdētājs.


Pateicoties pārdomātiem būvniecības un inženiersistēmu risinājumiem, SWH Biroju centrs pēc pārbūves spēs nodrošināt labas kvalitātes telpas par pieejamām nomas maksām, sabalansējot uzņēmēju prasības attiecībā uz telpu kvalitāti un budžeta iespējām. Būvdarbi norisinās divās ēkās, kuru kopējā platībā 16 171,00 m2.


AS “SWH Grupa” valdes loceklis Undalgs Mētra: “Pēc pārbūves SWH Biroju centrā dažādu nozaru uzņēmēji varēs radīt ap 1200 papildus jaunas, labi atalgotas un mūsdienīgas darba vietas. Divām trešdaļām jauno biroju telpu jau ir atrasti nomnieki, kas ar nepacietību gaida, kad telpas nodosim viņu rīcībā. Esam priecīgi par jau sasniegto pārbūves darbu virsotnes punktu. Paldies “Velve” un pārējiem iesaistītajiem būvniekiem par līdz šim paveikto un lai mums visiem kopā raits solis atlikušajos būvniecības darbos!”


SWH Biroju centra īpašnieks ir AS “SWH Grupa”. Trīs SWH Biroju centra ēku – Skanstes ielā 50A, 52, 52A – pārbūvju projekta autors ir SIA “Tectum” (vadošais arhitekts Alvis Zlaugotnis), inženiertehniskos risinājumus projektējis SIA “Moduls Engineering”. Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir SIA “VELVE”, bet projekta vadību un būvuzraudzību veic SIA “Būvkonsultants”.27.11.2018
03.10.2018

SIA “VELVE” REKONSTRUĒTĀ VEF KULTŪRAS PILS GŪST RĪGAS PILSĒTAS ARHITEKTA UN SABIEDRĪBAS ATZINĪBU

Pirmdien, 1. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau trīspadsmito reizi tika pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. Papildus tai Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra arī astoņas atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā. Šādu atzinību saņēma arī SIA “Velve” rekonstruētais objekts – VEF Kultūras pils (rekonstrukcijas projekta autors birojs “GRAF X”, arhitekte Ruta Krūskopa).


Šogad jau tradicionāli tika pasniegtas arī “Sabiedrības atzinības” būvēm, kuras pozitīvi novērtējuši visvairāk apmeklētāju Rīgas pilsētas arhitekta biroja “Facebook” vietnē. Vienu no divām “Sabiedrības atzinībām” izpelnījusies VEF Kultūras pils.


Līdzās apbalvotajai VEF Kultūras pilij desmit labāko sarakstā iekļauts vēl viens SIA “Velve” objekts, Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas ēka.


Skatē tika pārstāvētas būves no biroju ēku, daudzdzīvokļu ēku, izglītības iestāžu, ražošanas būvju, tirdzniecības ēku, transporta infrastruktūras, veselības aprūpes iestāžu, kā arī viesnīcu kategorijām. No vairāk nekā 900 pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā tālākai vērtēšanai tika izvirzītas 22 būves.


“Esam patiešām lepni par savu veikumu. Arhitekts ir tas, kurš rada ideju; būvniekam jāspēj šo ideju īstenot visā tās ieceres spožumā. VEF Kultūras pils projekts ir bijis izcils komandas darbs, kas likumsakarīgi guvis panākumus sīvā konkurencē, papildinot SIA “Velve” rekonstruēto un pārbūvēto kultūras iestāžu klāstu, kas nozīmīgs ne tikai Rīgai, bet visai Latvijai,” pauž būvkopmānijas “VELVE” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.


Gada balva Rīgas arhitektūrā tika piešķirta “Grand Poet Hotel by Semarah” viesnīcai un tās autoriem.


Balvai izvirzīto objektu izvērtēšanu žūrijas ekspertu komanda klātienē veica visu vasaru. Tika ņemti vērā tādi kritēriji kā arhitektūras vērtību saglabāšana, pilsētas dzīvojamās vides ilgtspējas nodrošināšana, būvju energoefektivitāte, vides pieejamība un universālā dizaina principu ievērošana, bet īpaši – objektu intelektuālais un ekonomiskais pienesums ne tikai Rīgas, bet visas Latvijas kontekstā. Arhitektūras darbu skatei saskaņā ar nolikumu varēja pieteikt tikai tos objektus, kas ekspluatācijā nodoti 2017. gadā.03.10.2018
27.09.2018

KLUBA “MX MODULS” SPORTISTI UZVAR LATVIJAS MOTOKROSA ČEMPIONĀTĀ

Aizvadīts Latvijas motokrosa čempionāta noslēdzošais posms Cēsīs, mototrasē “Ezerkalni”, kur izcili startējuši SIA “Velve” atbalstītā kluba “MX Moduls” sportisti: Kārlis Sabulis divu braucienu summā uzvarēja un kļuva par MX2 klases čempionu, bet Edvards Bidzāns posmā izcīnīja otro vietu un kļuva par MX85 klases čempionu.

Uz piekto, noslēdzošo, Latvijas motokrosa čempionāta posmu Kārlis Sabulis ieradās kā MX2 klases līderis. Lai izcīnītu čempiona titulu, viņam nācās turpināt sezonas laikā iesākto un parādīt pēc iespējas labāku sniegumu, kas Kārlim arī izdevās. Pirmajā braucienā otrā vieta, otrajā braucienā –uzvara, bet braucienu summā pirmā vieta un izcīnīts MX2 klases čempiona tituls. Savukārt Edvards Bidzāns uzvarēja abos braucienos, izcīnot 2018. gada MX85 klases čempiona titulu. Edvardam Bidzānam šogad čempiona tituls arī Latvijas Junioru čempionāta MX85 klasē, kā arī uzkrāta starptautiskā pieredze, startējot Eiropas un ADAC posmos. Jaunais talants Mairis Pumpurs, pirmo gadu startējot MX125 klasē, kopvērtējumā izcīnīja 6. vietu. “Esam gandarīti par to dzīves telpu, ko diendienā ar savu atbalstu būvējam līdzās ēkām un infrastruktūras objektiem – tā ir labāka dzīve visai sabiedrībai, paliekošas vērtības sportā, kultūrā un izglītībā. Tādi brīži kā “MX Moduls” sportistu uzvaras nacionāla mēroga sacensībās tam ir vislabākais apliecinājums,” pauž būvkopmānijas “VELVE” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns. SIA “Velve” veic nozīmīgu ieguldījumu Latvijas sporta attīstībā, atbalstot “MX Moduls” motosportistu attīstības iespējas un dalību vietējās un starptautiskās sacensībās, kā arī atbalstot Latvijas Tenisa federāciju un Latvijas Hokeja federāciju.27.09.2018
10.09.2018

ATJAUNOJAMAIS TUKUMA TIESU NAMS NOSVINĒJIS SPĀRU SVĒTKUS

10. septembrī, Zemgales rajona tiesas nams Tukumā, kas šobrīd tiek rekonstruēts un paplašināts, nosvinējis spāru svētkus. Projektu īsteno PS “Velve un Campaign”, un projekta ietvaros tiek atjaunota esošās ēkas fasāde, uzlabota tās funkcionalitāte, kā arī līdz 1500 m2 paplašināta tiesas telpu kopējā platība.

Zemgales rajona tiesu nama Tukumā rekonstrukcija un jaunās piebūves celtniecība ir viens no trim VAS “Tiesu namu aģentūra” (TNA) pērn aizsāktajiem projektiem, kas top vienlaicīgi ar objektiem Jēkabpilī un Ventspilī, kopā veidojot līdz šim vērienīgākos būvapjomus Latvijas tieslietu vēsturē. Saskaņā ar būvprojektu vēsturiskajai tiesas ēkai, kas durvis vērusi 1882. gadā, tiek veikta fasādes rekonstrukcija, iekštelpu pārplānošana un pārbūve, kā arī jaunas kanalizācijas, ūdenspiegādes, vājstrāvu un elektroapgādes sistēmu izbūve un siltumtrases nomaiņa. Liela daļa darbu jau paveikta: izbūvēti ārējie tīkli – ūdensvads, kanalizācija un siltumtrase, pabeigts ēkas karkass (fibo un dzelzsbetona pārsegumi) un jumta karkass. Joprojām turpinās fasādes siltināšanas un stiklotās fasādes konstrukcijas montāžas darbi. “Esam gandarīti par darbu virzību: jau šobrīd iespējams aplūkot izremontētās telpas vecās ēkas pirmajā stāvā, kur iekārtosies tiesas darbinieki, atbrīvojot pārējās telpas remonta veikšanai. Vissarežģītākais uzdevums ir piemēroties tiesas darbībai – kamēr notiek tiesas sēdes, visi būvniecības darbi tiek apturēti, lai ievērotu klusumu vecajā ēkā. Izremontētajās telpās nomainīti visi inženiertīkli, papildus izbūvēta ventilācija un kondicionēšanas sistēma, kuras nebija pirms remonta. Pozitīvas pārmaiņas piedzīvojusi arī vecās ēkas fasāde, kurai saskaņā ar būvprojektu paredzēta atjaunošana, neveicot pārbūvi,” stāsta SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns. Līdzšinējās tiesas telpas tiek rekonstruētas un paplašinātas, lai jau tuvākajā nākotnē varētu nodrošināt mūsdienīgu un ērtu vidi tiesas apmeklētājiem un darbiniekiem. Kopš 2018. gada pavasara Zemgales rajona tiesu nams Tukumā piedzīvojis patiesi vērienīgas pārmaiņas. Saglabājot tiesas ēkas vēsturisko apjomu un vizuālo tēlu, pārplānotas iekštelpas, izbūvētas darbinieku, konvoja un apmeklētāju ieejas, labiekārtota tiesu nama infrastruktūra, paaugstināta energoefektivitāte un veikta virkne citu apjomīgu darbu. Tāpat līdzās jau esošajai ēkai, top piebūve - 556 m2 platībā, kur atradīsies tiesu nama kanceleja, lasītava un apspriežu telpa aizstāvībai, izbūvētas jaunas kameras nodrošinot apsūdzēto īslaicīgās uzturēšanās ērtības tiesas ēkā, sadzīves telpa konvoja vajadzībām un uzlabota tiesu nama vides pieejamība, izbūvējot liftu piekļuvei otrā stāva paredzētajām tiesas zālēm. “Esam apmierināti ar darbu gaitu un kvalitāti, īpaši vēlos uzteikt būvnieku un tiesas darbinieku spēju sadarboties un atrast veidu, kā paralēli nodrošināt gan būvniecības darbus, gan organizēt tiesas darbu. Pateicoties tam, esmu droša, ka Jurģus varēsim svinēt plānotajā termiņā,” norāda VAS “Tiesu namu aģentūra” valdes locekle Santa Sausiņa. Zemgales rajona tiesu nama Tukumā rekonstrukcijas un jaunbūves celtniecības projekta kopējās izmaksas lēšamas 1 918 861,12 eiro apmērā. Plānots, ka būvniecība tiks pabeigta 2019. gada pirmajā ceturksnī.10.09.2018
09.09.2018

RĪGAS SKOLĒNIEM MEŽCIEMĀ IZBŪVĒTS JAUNS SPORTA UN AKTĪVĀS ATPŪTAS LAUKUMS

Aizvadītajā nedēļas nogalē Mežciemā starp Rīgas 89. vidusskolu un Mežciema pamatskolu atklāts jauns sporta un aktīvās atpūtas laukums, ko iekārtojusi SIA “Velve”. Laukums labiekārtots laikā no 2018. gada aprīļa līdz septembrim, papildinot sporta kompleksa “Mežciems” infrastruktūru.

Starp Mežciema pamatskolu un Rīgas 89. vidusskolu izveidots futbola laukums ar mākslīgo zālienu, divi multifunkcionālie laukumi dažādam sporta spēlēm, vingrošanas laukums ar mīksto sintētisko segumu, kurā uzstādīti 10 trenažieri. Apkārt laukumam izvietoti trīs skrejceļi ar sintētisko sporta segumu un tāllēkšanas sektors ar sintētisko gumijas segumu. Gandrīz 750 kvadrātmetru platībā ir izveidota jauna multifuncionāla velo trase. Skolu audzēkņiem un iedzīvotājiem ir izveidots rotaļu laukums, veikta bruģēšana un citi labiekārtošanas darbi. “Viena no mūsu galvenajām vērtībām ir pārdomātas un kvalitatīvi veidotas vides radīšana. Tāpēc līdzās apjomīgu ēku celtniecībai un Rīgas vēsturisko ēku saglabāšanai varam būvēt arvien jaunus un interesantus objektus, kas uzlabos dzīves kvalitāti mūsu bērniem un jauniešiem,” gandarījumu par paveikto pauž būvkopmānijas “Velve” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns. Sporta un aktīvās atpūtas laukums Mežciemā tapis pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma.09.09.2018
28.08.2018

SIA "VELVE" Bolderājā sāks būvēt veselības centru un trīs sociālās mājas

28. augustā svinīgā gaisotnē tika ieguldīta kapsula jaunā projekta pamatos, lai simbolizētu būvniecības sākumu.

Projekts paredz uzcelt trīs, savstarpēji savienotu ēku kompleksu, kurā būs 218 sociālie dzīvokļi. Ēku pirmajos stāvos tiks izbūvēts veselības centrs, Rīgas Sociālā dienesta teritoriālais centrs un sociālā dienesta dienas centrs. Papildu tiks izveidotas telpas ar izmitināšanu 16 personām - bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Patlaban šajā apkaimē jau ir četras sociālās dzīvojamās mājas, kuras divās kārtās uzbūvētas pirms aptuveni pieciem gadiem. Projekta pasūtītājs ir Rīgas pilsētbūvnieks, bet celtniecības darbus veic būvkompānija SIA "VELVE". Objektu plānots nodot ekspluatācijā 2019.gada rudenī.28.08.2018
02.08.2018

Noliktavu ēkas ar ražošanas un biroja telpām jaunbūve un esošās apbūves nojaukšana

Pirms gada Velve komanda uzsāka darbu pie uzņēmuma Amalva Baltija viena no lielākajām Komfovent produkcijas ražotnēm Baltijā! 2017. gada oktobrī ēkas pamatos ierakām kapsulu, bet jau šobrīd lepojamies ar projekta veiksmīgu nodošanu ekspluatācijā!Komfovent jaunajā ražotnē ražos trīs dažādu ugunsdrošības klases vārstus un to ražošanā izmantos tikai sertificētus materiālus ar atbilstības deklarācijām.

Darbu gaitā veikti veco rūpnīcu konstrukciju demontāža, drupināšana un utilizēšana. Jaunā ēka būvēta no saliekamā dzelzbetona, kur pārseguma sijas paneļi tika izgatavoti Lietuvas dzelzbetona rūpnīcā “AKSA”. Ēka projektēta un būvēta plānojot pēc iespējas lietderīgāk un saimnieciskāk izmantot energo resursus, gāzi, elektrību, ūdeni un siltumu. Ventilācijas iekārtas, kā arī kompresori aprīkoti ar rekuperāciju (enerģijas atgūšanu) kas tālāk tiek izmantota ūdens uzsiltīšanā. Visa ēka un noliktavas, ražošanas telpas aprīkotas ar grīdas apkures sistmēmu. Ēkā padomāts par darbinieku ērtībām ir paredzētas 8 ēdamzāles, lielākas un mazākas, kā arī par cilvēkiem ar kustību traucējumiem02.08.2018
20.06.2018

SWH Biroju centrā Skanstes ielā iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

15. jūnijā ar svinīgu kapsulas iemūrēšanu uzsākta SWH Biroju centra savienojošās daļas starp esošajiem korpusiem būvniecība, kas ir viens no būtiskākajiem posmiem pērn decembrī sāktajā biroju centra ēku - Skanstes ielā 50A, 52, 52A – pārbūves procesā. Plānots, ka pēc SWH Biroju centra ēku pārbūves pārbūvēto ēku biroja telpu platība būs 12 000 m2, bet kopējā biroju centra nomai piedāvāto telpu platība teju 40 000 m2.

SWH Biroju centra ēku pārbūvju mērķis ir ne tikai palielināt iznomājamo telpu platību, bet arī modernizēt biroju centru un uzlabot tā infrastruktūru. Saskaņā ar pārbūves ieceri biroju ēkas Skanstes ielā 52 un 52A tiks savienotas ar jaunbūvi, kurā atradīsies galvenā ieeja gan abās esošajās ēkās, gan visā kvartālā. Tāpat abām ēkām plānots palielināt stāvu skaitu līdz 6 stāviem. Savukārt biroju ēkai Skanstes ielā 50A pārbūves procesā tiks demontēti esošie ēkas slīpie jumti un jumta stāvi, to vietā izbūvējot 2 stāvus, kā rezultātā ēkai būs pilni 4 virszemes stāvi.

“SWH Biroju centra Skanstes ielā rekonstrukcija un pārbūve ir patiesi vērienīgs projekts, jo tās ietvaros nozīmīgas pārmaiņas piedzīvos gan jau esošās biroju ēkas, gan tām pieguļošā infrastruktūra. Projekta ietvaros plānots veikt divu ēku vidusdaļu demontāžu un pārbūvi, ēku fasādes atjaunošanu, mūsdienu prasībām atbilstošu logu montāžu, ārējo un iekšējo inženiertīklu, tostarp lietus ūdens un sadzīves kanalizācijas sistēmas, ūdensvadu, elektrības un vājstrāvas tīklu pārbūvi, kā arī jaunās piebūves celtniecību,” stāsta Ainārs Leitēns, būvkompānijas “Velve” valdes priekšsēdētājs.

Kā norāda būvnieks, SWH Biroja centra Skanstes ielā pārbūves darbi rit raiti un šobrīd jau ir pabeigti mikropāļu un pāļu izbūves darbi, kas nepieciešami jaunā plānojuma funkcionalitātes nodrošināšanai, tāpat arī ēku vidusdaļu demontāžas darbi tuvojas noslēgumam. Līdzās esošo ēku pārbūvei uzsākti betonēšanas darbi jaunajā korpusā, kas savienos biroju ēkas Skanstes ielā 52 un 52A. Visus būvniecības darbus plānots pabeigt 2019. gada pavasarī / vasarā.

AS “SWH Grupa” valdes loceklis Undalgs Mētra – “Esam gandarīti, ka SWH Biroju centrs pēc pārbūvju pabeigšanas sasniegs šajā procesā nospraustos mērķus – kļūs atvērtāks apmeklētājiem, piedāvās ievērojamu platību jaunas un mūsdienīgas biroju telpas, kā arī, pateicoties pārdomātiem būvniecības un inženiersistēmu risinājumiem, spēs nodrošināt labas kvalitātes telpas par pieejamām nomas maksām, sabalansējot uzņēmēju prasības attiecībā uz telpu kvalitāti un budžeta iespējām.”

SWH Biroju centra īpašnieks ir AS “SWH Grupa”. Trīs SWH Biroju centra ēku – Skanstes ielā 50A, 52, 52A – pārbūvju projekta autors ir SIA “Tectum” (vadošais arhitekts Alvis Zlaugotnis), inženiertehniskos risinājumus projektējis SIA “Moduls Engineering”. Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir SIA “VELVE”, bet projekta vadību un būvuzraudzību veic SIA “Būvkonsultants”.20.06.2018
11.05.2018

“Filozofu Rezidences” būvniecība tuvojas noslēgumam

Iezīmējot būvniecības noslēdzošā posma sākumu, 10. maijā spāru svētkus nosvinējis viens no spilgtākajiem jaunajiem daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku kompleksiem Rīgā – “Filozofu Rezidence” Raņķa dambī 34. Abas kompleksa ēkas, kas veidos topošo Latvijas galvaspilsētas “City” zonu līdzās pirmajām augstceltnēm – “Saules Akmens” un “Z-Towers” torņiem, ir modernās arhitektūras veltījums 18.gs. vācu apgaismības filozofiem Johanam Georgam Hāmanim un Johanam Gotfrīdam Herderam, kurus savulaik uzturoties Rīgā bija iedvesmojusi tuvējā apkaime.

Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku kompleksa būvniecība uzsākta 2017.gada oktobrī un pusgada laikā veikti abu ēku virszemes betonēšanas darbi, kā arī noslēgumam tuvojas mūra, fasādes un iekšējo inženiersistēmu izbūves darbi. Paralēli teju pilnībā izgatavoti ēkām nepieciešamie logi un veikta to montāža. Tuvāko mēnešu laikā plānots veikt ēku jumta pārseguma izbūvi, apkārtējās teritorijas labiekārtošanu, vājstrāvu un elektrības tīklu izbūvi un iekšdarbus – sienu apdari, krāsošanu, flīzēšanu, grīdas segumu ieklāšanu u.c.

“”Filozofu Rezidence” ir viens no mūsdienīgākajiem jaunajiem projektiem ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā. Jau būvniecības laikā tas pārliecinoši iedzīvojies Daugavas labā krasta panorāmā un kļuvis par vienu no Rīgas modernās apbūves simboliem. Tomēr šis ir ne tikai emociju raisošs, bet izaicinājumiem bagāts projekts, jo abās daudzdzīvokļu ēkās, īstenojot ēku projekta autoru arhitektonisko vīziju, ir jāizbūvē sarežģīti tehniskie risinājumi. Tā, piemēram, viens no lielākajiem izaicinājumiem bija ēku augstāko stāvu izbūve, jo, sākot ar 10. stāvu, ēku platība palielinās,” skaidro Ainārs Leitēns, “Filozofu Rezidence” būvnieka SIA ”Velve” valdes priekšsēdētājs.

Viena no projekta arhitektūras unikālajām iezīmēm, ir ēku savdabīgais veidols, kas iztālēm atgādina vienu uz otras kaudzē saliktas grāmatas. Lai panāktu vēlamo vizuālo efektu, kā arhitektoniskais risinājums izmantoti dažāda izmēra un virziena terases un balkoni. Cienot vēsturiski nozīmīgos skatus, kas paveras uz Filozofu aleju un Vecpilsētu, pirmais dzīvojamais stāvs pacelts 14 metru augstumā virs zemes. Zemes līmenī atrodas tikai balsta kolonnas un 12 metrus augstā ieejas zāle. Abu ēku fasādes apšuvumam izmantoti dažādi materiāli - pirmo divu stāvu augstumā paredzēta stiklotā alumīnija fasāde, bet augstāk - keramikas un akmens masas fasādes apdares flīzes, kam piemīt gaisa attīrīšanas un paštīrīšanās īpašības.

Arhitekts Andris Kronbergs: “Daugavas senkrasta tuvums arhitektūrai uzliek zināmus pienākumus. Esam ēku lejasdaļu veidojuši pēc iespējas caurredzamāku, lai tā nebloķētu skatu uz apkārtni un vecpilsētu. Ēkas ir unikālas, jo plānotas tā, lai no pilnīgi visiem dzīvokļiem būtu skats uz Rīgas centru un Vecrīgu, kuras vēsturisko siluetu aizsargā UNESCO.”

Arhitekts pauž pārliecību, ka “Filozofu rezidences” būvniecība pozitīvi ietekmēs visa Daugavas kreisā krasta attīstību. “Šīs ēkas Rīgas kreisajam krastam dos jaunu siluetu un savu artavu arī pilsētplānošanas un infrastruktūras jomā, pamazām veidojot zonu, ko mēs saucam par Jauno centru. Ķīpsalas dienvidu gals ar laiku, domājams, izveidosies par Rīgas jauno biznesa centru ar augstbūvēm. “Filozofu rezidence” ir labs iesākums šīs teritorijas attīstībai,” viņš piebilst.

Projekta attīstītājkompānijas "R.Evolution City" valdes priekšsēdētājs Aleksejs Zagrebeļnijs uzsver: „Ēkas projektēšanā kvalitātes jomā netika pieļauti nekādi kompromisi, un tehnisko risinājumu ziņā šī ir pirmā šāda veida ēka Rīgā. Jau no projekta attīstības sākuma mēs esam centušies domāt par ēkas iedzīvotāju komfortu un vajadzībām, un to, lai ēkā izvēlētie tehniskie risinājumi būtu ekonomiski izdevīgi, ilglaicīgi un neprasītu investīcijas nākotnē. Trīs kārtu sienu paneļi sniedz papildus siltuma un skaņas izolāciju, tāpat arī logi, kuru koka rāmis ar alumīnija uzlikām un dubultās stikla paketes ar siltumvadītspējas koeficentu 0,5. Projekta dzīvokļi būs ar netipiski augstiem griestiem: dzīvokļos līdz 10. stāvam griestu augstums sasniegs 2,91 metrus, no 11. stāva – 3,11 metrus, bet viesistabā dzīvokļos ēkas augšējos stāvos būs līdz pat 6,75 metriem augsti griesti. Vel viena projekta priekšrocība: ieejas un liftu halles unikālais dizains un koplietošanas telpu un dzīvokļu apdares augstāka kvalitāte. Tas ka jau šajā celtniecības posmā mums ir 25% rezervēto dzīvokļu ir pieradījums ka pircēji to novērtē. Tāpat kā visos mūsu projektos, arī „Filozofu rezidencē” ir padomāts par īpašo dzīves stilu.”

Plānots, ka “Filozofu Rezidences” ēku kompleksā atradīsies 120 moderni premium klases apartamenti. Rezidences iedzīvotājiem būs pieejamas ne tikai 122 pazemes autostāvvietas, kā arī virszemes stāvlaukums ar vietu 120 automašīnām, bet arī bibliotēkas, kas atradīsies abu ēku ieejas zālēs. Tāpat iedzīvotāju ērtībai kompleksa teritorijā atradīsies basketbola laukums, terases ar pingponga un novusa galdiem, bērnu laukumi un vieta meditatīvai atpūtai ar skatu uz Rīgas vecpilsētu. “Filozofu Rezidences” kompleksa teritorijas kopējā platība – 4200m2, savukārt ēku kopējā stāvu platība lēšama 14760.6 m2. Abu, 22 un 23 stāvus augsto, ēku būvniecību plānots pabeigt 2018. gada otrajā ceturksnī.

“BlueOrange”, kas ir piešķīris projekta realizācijai 9,5 miljonus eiro, plāno turpināt sadarbību arī tālākajā dzīvojamā kompleksa attīstībā. “Esam izveidojuši pievilcīgu šo biznesa klases dzīvokļu kreditēšanas piedāvājumu, kas interesentiem dotu elastīgāku risinājumu pārejai uz jaunu dzīvesvietu,” atzīmē bankas izpilddirektors Dmitrijs Latiševs.11.05.2018
3.05.2018

“Dienas Bizness” veidotajā Būvnieku topā VELVE ierindojas 4. vietā pēc apgrozījuma 2017. gadā

Kopš 2013. gada VELVE apgrozījums ir audzis katru gadu, un 2017. gadā tas bijis rekordliels - 61,11 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2016. gadu, ir divkāršojies. Vairāk kā 50% no 2017. gada apgrozījuma veido privātie pasūtījumi, un to skaits ar katru gadu pieaug.

2017. gads SIA Velve bija izaugsmes un izaicinājumu pilns gads, un kopumā to var vērtēt kā uzņēmumam veiksmīgu. Pērn saglabājusies tendence, ka uzņēmuma apgrozījums ik gadu pieaug. Pēdējo piecu gadu laikā tas ir trīskāršojies, un arī 2017. gads ir nesis apgrozījuma kāpumu. Aizvadītā gada laikā SIA Velve īstenojusi virkni vērienīgu projektu ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Kā nozīmīgākie projekti jāmin VEF kultūras pils pārbūve un renovācija, Latvijas Nacionālā teātra fasādes renovācija un piebūves būvniecība, Rīgas Stradiņa Universitātes dienesta viesnīcas būvniecība, kā arī Rīgas Bioenerģijas katlu mājas Rencēnu ielā un DEPO veikala būvniecība Lietuvā un citi objekti. “Vērtējot izmaiņas būvniecības tirgū pērn, jāteic, ka tirgus ir palicis ļoti nervozs. Šajā laikā ievērojami audzis gan pasūtījumu skaits, gan būtiski pieaugušas būvniecības izmaksas, kas neļauj droši un pārliecināti lūkoties nākotnē. Turklāt arvien redzamāks kļuvis akūtais darbaspēka trūkums - šobrīd tirgus dalībniekiem savā starpā ir teju jācīnās, lai iegūtu savam uzņēmumam tik nepieciešamās darba rokas. Tāpat nozarē notiekošo ietekmējusi nesenā nodokļu reforma, kā arī citi pasākumi, kas orientēti uz tirgus sakārtošanu, tai skaitā elektroniskā darba laika uzskaites sistēma, izmaiņas fizisko personu datu aizsardzības likumā, plānojamā būvniecības nozares ģenerālvienošanās un citi politiski jautājumi,” tā komentē VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Lūkojoties nākotnē, jāteic, ka, neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem tirgū, šis gads SIA Velve solās būt tikpat ražīgs kā aizvadītais, un apgrozījuma pieauguma tendence tiks saglabāta. Arī šogad Velve strādā pie virknes apjomīgu projektu, piemēram, Tukuma tiesu nama rekonstrukcijas, AMALVA ražotnes būvniecības, DEPO būvniecības Lietuvā, SWH Biroju ēku pārbūves, un vēsturiskās jaunbūves Villa Milia Jūrmalā būvniecības u.c.3.05.2018
23.04.2018

Benjamiņu nama mūsdienu versija “Villa Milia” nosvinējusi spāru svētkus

Atzīmējot būvniecības darbu tuvošanos noslēgumam, 20. aprīlī, spāru svētkus nosvinējusi “Villa Milia” Jūrmalā, Dzintaru prospektā 21. Nams ir Jūrmalas spožās arhitektūras pērles - labi zināmās “Villa Benjamina” - mūsdienu versija, kas veltīta leģendārās latviešu žurnālistes, izdevējas un sabiedriskās darbinieces Emīlijas Benjamiņas piemiņai.

Daudzfunkcionālās ēkas “Villa Milia” būvniecība uzsākta 2017. gada novembrī un nepilna pusgada laikā nozīmīgākie būvniecības darbi ir paveikti – izbūvētas ēkas dzelzsbetona konstrukcijas. Šobrīd aktīvi norisinās mūrēšanas darbi, bet jau tuvākajā laikā plānota jumta seguma un grīdu ieklāšana, ārējo un iekšējo inženiertīklu izbūve, kā arī fasādes apdare. Tāpat līdz šī gada novembrim, kad noslēgsies ēkas būvniecība, tiks labiekārtota villai pieguļošā teritorija, kas ietver arī arhitektūras elementu uzstādīšanu.

“Lai gan turpmāko darbu objektā ir daudz, lielākie un apjomīgākie darbi ir sasnieguši finiša taisni, un varam teikt, ka uz Latvijas simtgadi ēka Jūrmalu rotās visā krāšņumā. Šī jaunbūve būs lielisks vēsturiskā un mūsdienīgā apvienojums, kas atspoguļosies ne tikai tā dizaina risinājumos, bet arī apdares materiālos. Piemēram, ēkas grīdām izvēlēti koka dēļi, parkets, dabīgais akmens, savukārt sienu apdarei krāsojums, augstvērtīgas tapetes un flīzes, apvienojot tradicionālo un moderno,” saka Ainārs Leitēns, “Villa Milia” būvnieka SIA ”Velve” valdes priekšsēdētājs.

“Villa Milia” projekts paredz, ka divstāvu ēkā ar jumta stāvu tiks izvietoti apartamenti. Iemītniekiem un viesiem būs pieejama arī pazemes stāvvieta ar platību 30 automašīnām, bērnu rotaļu laukumi, atpūtas zonas un ēdamzona – āra virtuve ar kamīnu un grilu. “Villa Milia” kopējā telpu platība - 2625,7m2 .

“Saikne starp paaudzēm, saikne starp laikiem, atmiņas par dižiem cilvēkiem, kuri ticēja savai dzīves vēsturei un atstāja mantojumu pilsētas, valsts un pasaules vēsturē. Tas ir tas, ko ir svarīgi saglabāt atmiņā un nodot arī turpmākajām paaudzēm. Nostalģija pēc grandioziem laikiem Latvijas vēsturē, 20. gadsimta sākuma, ar tās ekonomisko attīstību un brīnišķīgiem, gaišiem cilvēkiem, kuri dzīvoja tajos laikos. Cilvēkiem, kuriem vārdi: “Es daru to priekš savas Dzimtenes!” - nebija tukšas skaņas. Tādējādi radās ideja veidot jaunu slavenās “Villa Benjamina” versiju un veltīt to leģendārai sievietei – Emīlijai Benjamiņai – “Villa Milia” saimniecei. Šis projekts ir pārbagāts ar sakritībām un simboliem. Februāra sākumā Villa Milia pamatos tika iegremdēta kapsula ar vēstuli, adresētu pēctečiem. Šajā ceremonijā piedalījās arī projekta partneru un autoru bērni, kas pēc mūsu domām ir lieliska iespēja sekot mājas filozofijai.” norāda Aleksejs Zagrebeļnijs, kompānijas “R.EVOLUTION” valdes priekšsēdētājs.

“Villa Milia”

Dzīvojamā māja

Adreses: Dzintaru prospekts 21, Jūrmala.

Zemes gabals: 3371 m2

Dzīvojamā platība: 2009 m2

Stāvu skaits: 3

Dzīvokļu skaits: 15

Stāvvieta: pazemes, 30 vietas

Realizācijas termiņš: 2019. gads

Arhitekti: arhitektūras-dizaineru birojs “Open AD”, Zane Tetere-Šuļce un Kristaps Šulcs.23.04.2018
20.04.2018

Ekspluatācijā nodota DEPO veikala ēka Viļņā

DEPO veikala Viļņā būvniecību, ko veikusi SIA VELVE, uzsāka 23.01.2017 un jau 06.04.2018. ēka tika nodota ekspluatācijā. Būvniecības periodā, nodarbinot teju 700 cilvēku, tika izbūvēta ne tikai veikala ēka un jauna iela, bet arī rekonstruēti siltumtīkli un veikta ārējo inženiertīklu izbūve. Līdz šim SIA VELVE jau veikusi un veic vairāku DEPO veikalu būvniecību gan Latvijā, gan Lietuvā20.04.2018
04.04.2018

Saņemta 2. vieta konkursa "Gada labākā būve Latvijā 2017" nominācijā "Sabiedriskā jaunbūve"

2018. gada 28. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika godināti Latvijas labākie būvnieki. Svinīgā un gaišā atmosfērā noslēdzās septiņpadsmit Latvijas būvniecības nozares sabiedrisko organizāciju organizētā skate „Gada labākā būve Latvijā 2017”.

Liels gandarījums, ka šajā nozīmīgajā pasākumā saņēmām 2. vietu nominācijā “Sabiedriskā jaunbūve”! Apbalvojums saņemts par Rīgas Stradiņu universitātes dienesta viesnīcas jaunbūves projektu. Tas ir viens no apjomīgākajiem VELVE publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veido vienotu mācību un pētniecības kompleksu universitātes centrālās ēkas teritorijā.

Jaunās trīs stāvu studentu viesnīcas un pazemes autostāvietas kopējā platība ir 5401,4 m2. Viesnīcā ir izveidoti 135 numuriņi, kopā nodrošinot dzīvošanu 220 studentiem. Ir paredzēti numuriņi arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Visi viesnīcas numuriņi ir iedalīti trijās kategorijās, atkarībā no komforta līmeņa un dzīvojošo skaita. Studējošo ērtībām teritorijā ir izbūvēta autostāvvieta 32 automašīnām, bet ēkas pagrabstāvā ir autostāvvietas vēl papildu 37 automašīnām, kā arī speciāla novietne velosipēdiem.

“Esam gandarīti par paveikto darbu un ceram, ka studenti jaunajā kompleksā varēs kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku,” norāda Ainārs Leitēns, SIA VELVE valdes priekšsēdētājs.

Galvenais jaunās studentu viesnīcas idejas mērķis ir nodrošināt arvien vairāk studējošajiem mūsdienīgus un kvalitatīvus apstākļus dzīvošanai tiešā universitātes tuvumā. Dzīvojot jaunajā viesnīcā, studenti ērti varēs nokļūt bibliotēkā, universitātes auditorijās un universitātes pētniecības centra telpās.04.04.2018
28.03.2018

Uzsākta Tukuma tiesas nama rekonstrukcija un piebūves būvniecība

28.martā, klātesot tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam, ar svinīgu kapsulas iemūrēšanu jaunās piebūves pamatos tika uzsākta Zemgales rajona tiesas nama Tukumā rekonstrukcija un piebūves celtniecība.

Projekta ietvaros plānots atjaunot esošās ēkas fasādi, uzlabot tās funkcionalitāti, kā arī paplašināt tiesas telpu kopējo platību līdz 1500 m2.

Zemgales rajona tiesu nama Tukumā rekonstrukcija un jaunās piebūves celtniecība ir viens no trim VAS “Tiesu namu aģentūra” (TNA) pērn aizsāktajiem projektiem, un to uzticēts veikt PS “Velve un Campaign”. Saskaņā ar būvprojektu esošajai tiesas ēkai, kas durvis vērusi 1882.gadā, tiks veikta fasādes rekonstrukcija, iekštelpu pārplānošana un pārbūve, kā arī jaunas kanalizācijas, ūdenspiegādes, vājstrāvu un elektroapgādes sistēmu izbūve un siltumtrases nomaiņa.

“Pašreizējās tiesas telpas neatbilst esošajam darbinieku skaitam, kā arī tās ir nepieciešams modernizēt, nodrošinot mūsdienīgu un ērtu vidi apmeklētājiem un darbiniekiem. Tādēļ gada laikā Zemgales rajona tiesu nams Tukumā piedzīvos patiesi vērienīgas pārmaiņas. Saglabājot tiesas ēkas vēsturisko apjomu un vizuālo tēlu, tiks pārplānotas iekštelpas, izbūvētas darbinieku, konvoja un apmeklētāju ieejas, labiekārtota tiesu nama infrastruktūra, paaugstināta energoefektivitāte un veikta virkne citu apjomīgu darbu,” skaidro SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Lai Zemgales rajona tiesa Tukumā turpmāk varētu nodrošināt pilnu funkciju izpildi, projekts paredz arī piebūves celtniecību 556 m2 platībā. Jaunajā ēkā atradīsies tiesu nama kanceleja, lasītava un apspriežu telpa aizstāvībai, izbūvētas jaunas kameras nodrošinot apsūdzēto īslaicīgās uzturēšanās ērtības tiesas ēkā, sadzīves telpa konvoja vajadzībām un uzlabota tiesu nama vides pieejamība, izbūvējot liftu piekļuvei otrā stāva paredzētajām tiesas zālēm.

“Projekta mērķis ir nodrošināt tiesas darba organizāciju un tiesas pieejamību apmeklētājiem mūsdienu prasībām atbilstošos apstākļos. Jaunbūvē tiks iekārtotas vairākas tiesas sēžu zāles, kas būs aprīkotas ar modernām tehnoloģijām, tostarp, videokonferences un skaņas ierakstu iekārtām, tiesu telpas būs pielāgotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Vienlaikus jauno tiesas telpu izveidē tiks ņemtas vērā mūsdienu prasības tiesu ēku plānojumam – tiesnešu darba zona tiks funkcionāli nodalīta no publiskās jeb apmeklētāju zonas”, Akcentē VAS “Tiesu namu aģentūra” valdes locekle Santa Sausiņa.

Svinīgajā kapsulas iemūrēšanas pasākumā, kas simboliski iezīmē Zemgales rajona tiesu nama Tukumā būvniecības un renovācijas darbu sākumu, VAS “Tiesu namu aģentūra” vadītāja Santa Sausiņa izteica vislielāko pateicību visiem, kuri līdzdarbojās šajā nebūt ne vienkāršajā projektā, jo īpaši atzīmējot veiksmīgo sadarbību ar Tieslietu ministriju, Tiesu administrāciju, Tukuma pilsētas atbildīgajām institūcijām, tiesu darbiniekiem, projektētājiem un būvniekiem.

“Pateicoties iesaistīto personu uzticībai Tiesu namu aģentūras idejām, spējai tās realizēt un darbinieku profesionalitātei, mēs šodien radām paliekošas vērtības, ceļot tiesu darbiniekiem un apmeklētājiem ērtas un tiesu darba specifikai piemērotas darba telpas”, teica Santa Sausiņa.

VAS “Tiesu namu aģentūras” pērn uzsāktā trīs būvniecības projektu īstenošana tieslietu nozarē Jēkabpilī, Ventspilī un Tukumā jau nodēvēta par līdz šim vērienīgāko būvniecības projektu Latvijas tieslietu vēsturē. Zemgales rajona tiesu nama Tukumā rekonstrukcijas un jaunbūves celtniecības projekta kopējās izmaksas vien lēšamas 1 918 861,12 eiro apmērā. Plānots, ka būvniecība tiks pabeigta 2018. gada nogalē.05.02.2018

VELVE kļūst par Latvijas Hokeja federācijas sponsoru

Būvniecības uzņēmums VELVE ir kļuvis par Latvijas Hokeja federācijas sponsoru, lai atbalstītu Latvijas Hokeja izlases gatavošanos un dalību Pasaules čempionātam Dānijā. Jau 4. februārī Latvijas valstsvienībai Rīgā bija pirmā pārbaudes spēle ar Kanādas izlasi.

Latvijas izlases pārbaudes spēles sāksies 4. februārī Rīgā un kopumā būs 7 mājas pārbaudes spēles, kas noslēgsies 28. aprīlī ar spēli pret Šveici. Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs ir aizvadījis jau pirmos treniņus un ir gatavs Latvijas hokeja izlasi sagatavot pasaules čempionātam hokejā.

Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs: “Hokejs Latvijā vienmēr ir cienīts un mūsu izlases hokejistiem ir uzticams fanu pulks. Esam priecīgi par iespēju atbalstīt labākos Latvijas hokejistus, lai viņi varētu sagatavoties izcilam sniegumam pārbaudes spēlēs un arī Pasaules čempionātā Dānijā. Domāju, ka mūs sagaida daudz aizraujošas spēles un jo īpašu jau mūsu valstsvienības mājas spēles. Bet tagad, kā jau ikviens hokeja fans, ar nepacietību gaidu mūsu hokejistu pirmo spēli ar Kanādas izlasi.”

Pasaules čempionāts hokejā šogad notiks no 4. līdz 20.maijam Dānijas pilsētās Kopenhāgenā un Heringā. Šis būs 82. čempionāts un uz tā organizēšanu pretendēja arī Latvija. Valstvienību izlases ir sadalītasA un B grupās, atbilstoši vietām 2017. gada IIHF rangā. Vienīgais izņēmums ir Dānijas izlases, tika nolemts, ka ta nespēlēs vienā grupā ar Zviedrijas izlasi.30.01.2018

VELVE atbalsta Aļonas Ostapenko un Anastasijas Sevastovas dalību FED CUP turnīrā

Šogad Velve sadarbībā ar Latvijas Tenisa savienību atbalsta Latvijas vadošo tenisistu Aļonas Ostapenko un Anastasijas Sevastovas dalību FED CUP turnīrā, Latvijas izlases sastāvā. FED CUP turnīrs šogad notiek no 7. līdz 10. februārim Tallinā un ar Velve atbalstu visiem tenisa līdzjutējiem būs unikāla iespēja skatīties visas Latvijas izlases spēļu tiešraides Lattelecom televīzijas kanālā Best4Sport TV.

FED CUP turnīrā Latvijas tenisa izlasē pirmo reizi kopā spēlēs divas šobrīd labākās Latvijas tenisistes – Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova – kuras WTA rangā ir starp pasaules 20 labākajiem tenisistiem.

Latvijas izlases spēļu tiešraides Lattelecom kanālā Best4Sport TV būs skatāmas no 7. februāra līdz 9. februārim un mūsu spēlētājām izcīnot uzvaras, arī 10. februārī. Spēļu sākuma laiki tiks precizēti Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) mājaslapā.

Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs: “Mēs vienmēr tiecamies atbalstīt mūsu izcilos sportistus un šoreiz sadarbībā ar Latvijas Tenisa savienību ar prieku sniedzam atbalstu mūsu pasaules līmeņa tenisistēm Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai. Esam lepni par tenisistu augstajiem sasniegumiem un novēlam turpināt savu karjeru tik pat spoži, priecējot mūs ar aizraujošām spēlēm.”

Kārlis Lejnieks, Latvijas Tenisa Savienības ģenerālsekretārs: “Esam gandarīti par sadarbības izveidošanu ar būvuzņēmumu Velve un Lattelecom televīzijas kanālu Best4Sport TV. Šī sadarbība sniedz iespēju Latvijas tenisista līdzjutējiem sekot līdzi mūsu pasaules līmeņa tenisistēm un popularizē arī tenisu kā sporta veidu. Šī gada priekšrocība ir tāda, ka turnīrs notiek mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, tāpēc aicinām visus interesentus doties uz Tallinu un vērot spēles klātienē, bet tiem, kas paliek mājās – atbalstīt mūsu izlasi, vērojot tiešraides.”

WTA rangā Aļona Ostapenko ar 4901 punktiem šobrīd ieņem 6. vietu, bet Anastasija Sevastova šobrīd atrodas 15. vietā ar 2540 punktiem. A. Ostapenko pagājušajā sezonā sensacionāli triumfēja Francijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu turnīrā un kļuva par pirmo neizsēto čempioni kopš 1933. gada. A. Sevastova savukārt iekļuva US Open ceturtdaļfinālā, pārspējot pasaules slaveno tenisisti Mariju Šarapovu.

Federāciju kauss (Fed Cup) ir pasaulē lielākās sieviešu tenisa izlašu sacensības, kuras norisinās jau kopš 1963. gada. Ideja par Federāciju kausu radusies 1919. gadā, kad amerikāņu tenisa spēlētāja Hazela Hotkisa Veightmana (Hazel Hotchkiss Wightman) nāca klajā ar sieviešu sacensību konceptu. 1995. gadā Federāciju kausa nosaukumu nomainīja uz īsāku – šobrīd tas tiek dēvēts par Fed kausu, kurš pasaulē norisināsies jau 53. reizi. Šogad turnīrs norisināsies Tallinā un tajā piedalīsies arī Latvijas sieviešu tenisa izlase. Tāda paša tipa turnīrs vīriešiem ir Davis Cup.26.01.2018

VELVE būvobjekta “Villa Milia” pamatos iemūrē kapsulu

Šodien, 2018. gada 26. janvārī VELVE būvobjektā Villa Milia, Jūrmalā, Dzintaru prospektā 21, notika svinīgais kapsulas iemūrēšanas pasākums. Pasākumā piedalījās pasūtītāja pārstāvji, būvniecības uzņēmuma Velve valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns, kā arī ar projekta izstrādi un realizāciju saistīti uzņēmēji.

Villa Milia ir Jūrmalā labi zināmās vēsturiskās Villa Benjamina mūsdienu versija, kas ir kā veltījums Emīlijas Benjamiņas piemiņai, Latvijā labi zināmā sabiedriskās dzīves un vēstures veidotāja 20. gadsimta trīsdesmitajos gados.

“Projekts Villa Milia ir ar savu unikālo, vēsturisko stāstu un zīmīgi, ka šo projektu varam realizēt tieši Latvijas simtgades gadā. Šis projekts savieno mūsu valsts vēsturiskos notikumus ar mūsdienām; apvienojot labāko, ko esam mantojuši ar šodienas iespējām. Projekts ļaus iepazīt Latvijas vēsturiskos notikumus, ar kuriem bija saistīta visiem labi zināmā Benjamiņu dzimta. Villa Milia ir kā savdabīgs vēstījums nākamajām paaudzēm novērtēt iespējas, ko mums var sniegt dzīve brīvā un neatkarīgā Latvijā,” svinīgajā pasākumā teica Ainārs Leitēns, Velve valdes priekšsēdētājs.

Projekta ietvaros VELVE veiks Villa Milia ēkas būvniecības darbus, ierīkos ēkā nepieciešamos inženiertīklus, kā arī nodrošinās teritorijas labiekārtošanas darbus, kas ietver arī arhitektūras elementu uzstādīšanu.10.01.2018

VELVE trešo gadu pēc kārtas atbalsta profesionālās orientācijas kampaņu „Mācies būvniecību”

Šodien, 2018. gada 9. janvārī, notika preses konference par Latvijas mēroga profesionālās orientācijas kampaņas “Mācies būvniecību” mērķiem un aktivitātēm, kā arī bukleta “Aizraujoša profesija – būvnieks” prezentācija. Preses konferencē piedalījās kampaņas organizatoru, partneru un atbalstītāju pārstāvji.

“Savā ikdienas darbā saskaramies ar nepieciešamību jaunu un izglītotu speciālistu piesaistē būvniecības nozarē ilgtermiņā, tāpēc līdzdarbojamies un atbalstam profesionālās orientācijas kampaņas norisi arī šajā gadā. Velve arī aktīvi piedāvā prakses vietas studējošajiem jauniešiem un labākajiem pēc tam ir iespēja savu profesionālo karjeru veidot mūsu uzņēmumā. Būtiski ir parādīt jauniešiem būvniecības nozares dažādību un dinamiku, veicināt izpratni par būvniecības nozari kā perspektīvu, mūsdienīgu un stabilu darba vietu,” uzsver Ainārs Leitēns, Velve valdes priekšsēdētājs.

Kampaņas mērķis ir veicināt jauniešu informētību par karjeras iespējām būvniecības nozarē un izglītības iestāžu piedāvātajām studiju programmām. Šis ir jau trešais kampaņas norises gads. Profesionālās orientācijas kampaņa notiks no 2018. gada janvāra līdz maijam, kad dažādās Latvijas skolās notiks interaktīvas tikšanās ar būvniecības nozares ekspertiem un nozares uzņēmumu speciālistiem. Kampaņas ietvaros skolēniem būs iespēja arī detalizētāk iepazīties ar profesionālās izglītības iestāžu studiju programmām gan Rīgas Celtniecības koledžā, gan arī tādās augstākās izglītības iestādēs kā RTU un LLU.

Kampaņas organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC) ar sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas”.13.12.2017

RSU studentu viesnīcas svinīgā atklāšana

Šodien, 2017. gada 13. decembrī, notika Rīgas Stradiņa universitātes studentu viesnīcas svinīgā atklāšana. Latvijā modernākās studentu viesnīcas atklāšanas lentu grieza Veselības ministre Anda Čakša, RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, RSU studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Natālija Šilova un VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Jaunās trīsstāvu studentu viesnīcas un pazemes autostāvietas kopējā platība ir 5401,4 m2. Viesnīcā ir izveidoti 135 numuriņi, kopā nodrošinot dzīvošanu 220 studentiem. Ir paredzēti numuriņi arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Visi viesnīcas numuriņi ir iedalīti trijās kategorijās, atkarībā komforta līmeņa un dzīvojošo skaita. Studējošo ērtībām teritorijā ir izbūvēta autostāvvieta 32 automašīnām, bet ēkas pagrabstāvā ir autostāvvietas vēl papildus 37 automašīnām, kā arī speciāla novietne velosipēdiem.

“Šis ir viens no apjomīgākajiem VELVE publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veido vienotu mācību un pētniecības kompleksu universitātes centrālās ēkas teritorijā. Esam gandarīti par paveikto darbu un ceram, ka studenti jaunajā kompleksā varēs kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku,” norāda Ainārs Leitēns, SIA VELVE valdes priekšsēdētājs.

Galvenais jaunās studentu viesnīcas idejas mērķis ir nodrošināt arvien vairāk studējošajiem mūsdienīgus un kvalitatīvus apstākļus dzīvošanai tiešā universitātes tuvumā. Dzīvojot jaunajā viesnīcā, studenti ērti varēs nokļūt bibliotēkā, universitātes auditorijās un universitātes pētniecības centra telpās.20.10.2017

Baltijā lielākās Komfovent ražotnes pamatos iemūrē kapsulu

2017. gada 19. oktobrī VELVE būvobjektā Bukaišu ielā 1, Rīgā, notika kapsulas iemūrēšana topošās “Amalva Baltija” ražotnes pamatos. Svinīgajā pasākumā piedalījās “Amalva Baltija” vadošās amatpersonas un VELVE atbildīgie darbinieki, kā arī citi projekta sadarbības partneri.

Jaunā ražotne būs uzņēmuma “Amalva Baltija” viena no lielākajām Komfovent produkcijas ražotnēm Baltijā, kurā ražos ugunsdrošības un dūmu vārstus. Objekta kopējā platība būs 7000 m2 un tajā nodarbinās ap 60 darbiniekiem. Kopējās “Amalva Baltija” investīcija jaunajā ražotnē sasniegs 10 milj. EUR.

“Priecē, ka privātie uzņēmumi attīstās un būvē jaunas ražotnes Latvijā. Jauno ražošanas ēku izbūvēs atbilstoši A – energoefektivitātes klases prasībām. Ēkas galvenā fasāde būs stiklotā alumīnija konstrukcijas, bet pārējās fasādes veidos no 200mm sendvičpaneļiem ar minerālvates pildījumu, un divas sānu fasādes būs noklātas ar skārda detaļu dekoratīvo apšuvumu. Tā kā ēkā būs gan ražotne, gan biroja un noliktavas telpas, tiks izbūvētas funkcionalitātei atbilstošas inženiersistēmas. Projekta norise notiek saskaņā ar grafiku un būvdarbus plānots noslēgt 2018. gada pavasarī,” skaidroja Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs.

Pašreiz būvobjektā ir pabeigti visi zemes darbi, veikti pamatu betonēšanas darbi un konstrukciju montāža. Visi pamati zem kolonām ir iebetonēti un daļēji veikta grunts atpakaļaizbēršana zem grīdas. Kopumā samontētas 90% dzelzbetona kolonnas un 30% pārsegumu.

Jaunajā ražotnē saražotā Komfovent produkcija galvenokārt būs paredzēta eksportam uz Zviedriju, Vāciju, Franciju, kā arī vietējā tirgus vajadzībām. Amalva Baltija ražotie Komfovent ugunsdrošības vārstu ugunsizturību pārbauda Ugunsgrēku izpētes centrā saskaņā ar EN 1366-2 standartu. Jaunajā ražotnē ražos trīs dažādu ugunsdrošības klašu vārstus un to ražošanā izmantos tikai sertificētus materiālus ar atbilstības deklarācijām.

“Komfovent produkcija palīdz telpās radīt un uzturēt komfortablu un veselīgu mikroklimatu, kas nepieciešams cilvēku labsajūtai, veselībai un darbaspēju nodrošināšanai. Mēs rūpējamies par savu ražojumu kvalitāti un uzticamu darbību. Esam ganadarīti, ka savas ražošanas jaudas varēsim palielināt ar jaunās ražotnes izbūvi Latvijā”, uzsvēra SIA “Komfovent” valdes priekšsēdētājs Evaldas Masonas.19.10.2017

Nacionālais teātris Latvijas simtgadei gatavs

2017. gada 19. oktobrī notika Latvijas Nacionālā teātra jaunās piebūves atklāšana, kurā piedalījās VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, kā arī aicinātie teātra draugi un atbalstītāji.

"Nacionālā teātra jaunās piebūves atklāšana ir noslēdzošais solis teātra sagatavošanai valsts simtgades svinībām. Jaunā trīs stāvu piebūve ir projektēta analogi jau esošajai teātra jaunās zāles piebūvei, izmantojot līdzīgus apdares materiālus un stiklojumu, saglabājot teātra ēkas vienoto stilu. Tagad jaunā piebūve pilnībā nodrošinās ērtu teātra apmeklējumu arī cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem. Projekta laikā tika veikti arī vairāki papildus darbi, kas tika identificēti būvniecības laikā," informēja Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs.

Jaunā trīs stāvu piebūve ar kopējo platību 203 m2 ir projektēta analogi jau esošajai teātra jaunās zāles piebūvei, izmantojot līdzīgus apdares materiālus un stiklojumu, saglabājot teātra ēkas vienoto stilu. Jaunā piebūve ir izbūvēta teātra kanāla pusē ar piemērotu ieeju cilvēkiem ar kustību traucējumiem, nodrošinot teātra atbilstību visām vides pieejamības prasībām. Piebūvē ir izbūvēts arī lifts, lai cilvēki ar īpašajām vajadzībām varētu nokļūt teātra zālēs, kā arī tur atrodas īpaši pielāgotas tualetes telpas, garderobe un arī ikvienam apmeklētājam pieejama jauna kafejnīca.

Nacionālā teātra fasādes atjaunošanas un izgaismošanas projekts noslēdzās 2017. gada septembrī. Tā ietvaros ir atjaunots vēsturiskais fasādes krāsojums, visas fasādes skulptūras un Rīgas pilsētas ģērbonis. Pilnībā atjaunotas ir ēkas bojātās profilētās detaļas, kā arī veikta plaisu attīrīšana un aizpildīšana ar atbilstošu restaurācijas sastāvu jumta, frontonu, starpstāvu dzegu vilkumiem ap logiem un logu plauktiņiem, triglifiem un sandrikiem. Virs ēkas trešā stāva ovālajiem logiem un rizalīta loga ir veikta vinješu bojājumu atjaunošana ar plaisu attīrīšanu un aizpildīšanu ar atbilstošu restaurācijas sastāvu. Visiem teātra ēkas logiem un durvīm veikts remonts, nomainot bojātās detaļas un atjaunojot to krāsojumu. Uzlabojumi ir veikti arī ēkas terasei, novēršot terases margu un vāžu bojājumus, attīrot radušās plaisas un aizpildot ar restaurācijas sastāvu. Savukārt terases grīdai veiks hidroizolācijas remonts un atjaunots tur ieklātais segums.15.08.2017

Nacionālā teātra fasādes atjaunošanas darbi un jaunās piebūves būvniecība tuvojas noslēgumam

2017. gada 15. augustā, VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Andri Ameriku, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju Oļegu Burovu un Latvijas Nacionālā teātra direktoru Ojāru Rubeni kopā ar mediju pārstāvjiem apskatīja atjaunoto teātra fasādi, kā arī kanāla pusē topošo piebūvi.

“Nacionālā teātra fasādes atjaunošana ir praktiski noslēgusies, un Latvijas simtgadi teātris varēs sagaidīt ar pilnībā atjaunotu fasādi, kura savu krāšņumu nezaudēs arī vakara stundās, jo tagad tā būs arī izgaismota ar dekoratīvo apgaismojumu. Projekta laikā ir atjaunotas visas fasādes skulptūras un Rīgas pilsētas ģērbonis. Uzlabojumi ir veikti arī ēkas terasei, novēršot terases margu un vāžu bojājumus, attīrot radušās plaisas un aizpildot ar restaurācijas sastāvu. Savukārts terases grīdai veiks hidroizolācijas remontu un atjaunos tur ieklāto segumu. Visi projetā paredzētie darbi ir veikti noteiktajos termiņos”, informēja Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs.

Savukārt, lai nodrošinātu Latvijas Nacionālā teātra vides pieejamību notiek jaunas trīs stāvu piebūves izbūve ar kopējo platību 203 m2. Piebūves fasāde ir projektēta analogi jau esošajai teātra jaunās zāles piebūvei, izmantojot līdzīgus apdares materiālus un stiklojumu, saglabājot teātra ēkas vienoto stilu. Jaunā piebūve tiek izbūvēta teātra kanāla pusē, kur būs piemērota ieeja cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Piebūvē tiks izbūvēts arī lifts, lai cilvēki ar īpašajām vajadzībām varētu nokļūt teātra zālēs, kā arī tur atradīsies īpaši pielāgotas tualetes telpas, garderobe un arī ikvienam apmeklētājam pieejama jauna kafejnīca. Piebūves būvniecību ir plānots pabeigt 2017. gada rudenī.09.08.2017

Paveikti 80% no kultūras pils “VEF” rekonstrukcijas darbiem

2017.gada 9. augustā, VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Andri Ameriku, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju Oļegu Burovu un kultūras pils “VEF” vadītāju Lieni Kubiļus atvērto durvju dienā informēja klātesošos par paveiktajiem kultūras pils “VEF” rekonstrukcijas darbiem un par papildus nepieciešamajiem ieguldījumiem.

“Visus rekonstrukcijas darbus ir plānots pabeigt un ēku nodod ekspluatācijā šī gada oktobrī. Līdz ar to visus rekonstrukcijas laikā konstatētos papildus darbus ir nepieciešams paveikt īsā laika periodā, iekļaujoties noteiktajos termiņos. Būtiskas nepilnības tika konstatētas esošo pārsegumu nestspējā un to neatbilstībā ugunsdrošības prasībām, tāpēc visi pārsegumi ēkā tika izbūvēti pilnībā no jauna. Arī citi papildus nepieciešamie darba apjomi ir veikti un noteikti papildus nepieciešamie ieguldījumi”, informēja Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs.

Rekonstrukcijas laikā, veicot esošo koka grīdu konstrukciju stāvokļa novērtējumu, tika pieņemts lēmums izbūvēt sausā betona grīdas. Ir mainīta arī Lielās zāles un balkona pakāpienu konstrukcija, ņemot vērā esošo pakāpienu neapmierinošo stāvokli. Papildus ir izbūvēta orķestra bedre un rasti akustiskie un skaņas risinājumi lielajā skatuvē, ko sākotnējais projekts neparedzēja. Tāpat ir nepieciešams iegādāties mēbeles apmeklētājiem. Par papildus nepieciešamajiem ieguldījumiem lems tuvākajā Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē un Rīgas domes sēdē.

Pēc rekonstrukcijas darbu pabeigšanas kultūras pils “VEF” lielā zālē būs 805 skatītāju vietas, tajā skaitā 18 cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Mazā zālē ir paredzētas 97 vietas un 3 vietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Savukārt radošo kolektīvu telpās vienlaicīgi varēs atrasties ap 400 dalībnieku.

Atvērto durvju dienā piedalījās arī vairāki Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti, kā arī ar rudenī pieejamajām telpām iepazinās bērnu vokālās grupas “Momo” vadītāja Dagnija Kravale, jauktā kora “Fenikss” mākslinieciskais vadītājs Ēriks Kravalis, jauktā kora “Dzīne” mākslinieciskais vadītājs Aivars Gailis un tēlotājmākslas studijas “Varavīksne” vadītāja Ilze Strekāvina.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāde “VEF kultūras pils” ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960.gadam. Ēkas kopējā platība ir 6878 kvadrātmetri. Iekšējais plānojums un piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis. VEF kultūras pils kā kultūras centrs darbību uzsāka 1960.gada 1.martā un ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā piecdesmit mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku – gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējas un vecākās paaudzes rīdzinieki.07.06.2017

Rīgas Stradiņu universitātes dienesta viesnīcas spāru svētki

Šodien, 2017. gada 7. jūnijā svinīgā pasākumā notika RSU jaunās dienesta viesnīcas spāru svētki. Tradicionālajā vainaga uzlikšanā uz jumta spārēm piedalījās Jānis Gardovskis, Rīgas Stradiņa universitātes rektors, Anda Čakša, Veselības ministre, Andris Ameriks, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, Natālija Šilova, RSU Studējošo pašpārvaldes vadītāja, Ainārs Leitēns, SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs.

Spāru svētki tradicionāli iezīmē nozīmīgu posmu būvniecības procesā, kad ēka jau iegūst skaidras aprises un spāres ir uzslietas. Saskaņā ar latviešu tradīcijām uz jumta spārēm pakārtais vainags simbolizē labas savstarpējās attiecības starp mājas saimniekiem un celtniekiem, kā arī dod svētību jaunajai mājai. Šis ir brīdis, kad visi ēkas būvniecībā iesaistītie var satikties un nosvinēt kopējā darba pirmos rezultātus.

Pašreiz ir pabeigti ¬¬galvenie būvkonstrukciju izbūves darbi, keramzīta bloku ārsienu mūrēšanas darbi, kā arī cokolstāva ārsienu siltinājums pabeigts par 90%. Ir izbūvēts arī ārējais vājstrāvu un elektrotīklu pieslēgums un daļēji pabeigta ārējo ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūve, kā arī turpinās siltumtrases izbūves darbi. Šobrīd notiek ēkas logu un alumīnija fasāžu montāža, kā arī ir uzsākta ventilācijas, ūdens kanalizācijas, apkures tīklu izbūve ēkas iekšpusē, iekšējo vājstrāvas tīkla izbūves darbi, kā arī citi iekšējās apdares darbi.

Šis būs viens no apjomīgākajiem VELVE publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veidos vienotu mācību un pētniecības kompleksu universitātes centrālās ēkas terotorijā. Studentu dienesta viesnīcas ēka būs ar trīs stāviem un pazemes stāvu autostāvvietai, ar projektētās ēkas stāvu kopējo platību 5400 m2. Dienesta viesnīcā būs 135 numuriņi, kopā nodrošinot dzīvošanu 220 studentiem, teritorijā izbūvēs autostāvvietu 32 automašīnām, bet ēkas pagrabstāvā izbūvēs vēl papildus autostāvvietu 37 automašīnām.22.05.2017

VELVE atbalstītā RTU studentu komanda iegūst 9. vietu starptautiskajā konkursā BRICO 2017

2017. gada 19. maijā Tallinā noslēdzās Tallinas Tehnoloģiju universitātes organizētais Ziemeļvalstu tērauda tiltu konstruēšanas sacensības BRICO 2017. VELVE atbalstītā RTU studentu komanda ieguva devīto vietu, kopumā sešpadsmit komandu konkurencē. Sacensības norisinājās no 15. līdz 19. maijam Tallinā, tajās piedalījās būvniecības, mašīnbūves, arhitektūras un citu inženierzinātņu studenti.

VELVE RTU studentu komandu atbalsta otro gadu, līdz ar to studenti varēja izmantot pagājušā gada pieredzi un izmantot konkursā iegūtās atziņas. Iepriekšējā pieredze pierāda, ka vieglākais tilts ne vienmēr ir veiksmīgākais risinājums, būtiska ir tilta stiprība un stabilitāte. Svars šogad tiltam bija optimāls un pēc šī kritērija RTU komanda ierindojās tabulas augšdaļā. Vislabāk komanda startēja slogošanas testos, kur pie vertikālā slogojuma (1t) tilts izliecās tikai pa 1,04 mm un pie horizontālā slogojuma (55 kg) tilts izliecās par 0,34 mm. Līdz nākošajām sacensībām komandai vēl jāuzlabo starts estētikā un oriģinalitātē, kur iegūtais rezultāts bija pat zemāks kā iepriekšējā gadā, kā arī jāpārdomā montāžas shēma vai montāžas efektivitāte, jo šogad tas komandai prasīja 42 min., kas ietekmēja arī komandas kopējo rezultātu.

BRICO 2017 tērauda tiltu sacensības tiek veiksmīgi organizētas jau otro gadu un šogad, tās ir piesaistījušas divreiz vairāk dalībnieku nekā iepriekšējā gadā. Šīs sacensības ir unikāls pasākums Eiropas mērogā, jo ļauj sacensties Eiropā studējošajiem inženierzinātņu studentiem.

Lai kvalificētos finālam, katrai komandai bija jāuzkonstruē tērauda tilts, saskaņā ar sacensību nolikumā paredzētajiem kritērijiem materiāla izvēlē, tilta garumam, svaram, stiprībai. Dalība sacensībās studentiem ļauj praktiski pielietot studiju laikā iegūtās teorētiskās zināšanas, kā arī eksperimentēt ar inovatīviem risinājumiem.15.05.2017

Kapsulas iemūrēšanas svinīgais pasākums ūdeņraža uzpildes stacijā

Šodien, 2017. gada 15. maijā notika svinīgais kapsulas iemūrēšanas pasākums “Rīgas satiksmes” ūdeņraža uzpildes stacijas būvobjektā Vienības gatvē 6. Pasākumā piedalījās un uzrunas teica Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, “Rīgas satiksmes” Tehniskā atbalsta direktors Ingvars Šnikvalds, Ekonomikas ministrijas pārstāvji, “Velve” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns, kā arī citi būvniecības apvienības “Hydrogenis-Velve” pārstāvji.

Projekta ietvaros “Velve” veiks ūdeņraža uzpildes stacijas izbūvi, t.sk., grunts nomaiņas darbus, dzelzsbetona pamata plātnes un mūra sienu izbūvi, kā arī teritorijas apžogojuma izbūvi un labiekārtošanas darbus. “Velve” veiks arī ūdensapgādes, kanalizācijas un lietusūdens kanalizācijas tīklu, kā arī elektroapgādes un vājstrāvas tīklu izbūvi. Ūdeņraža uzpildes stacijas vajadzībām “Velve” izbūvēs ārējo gāzes tīklu. Projektu ir plānots pabeigt jūlija beigās.

“Rīgas satiksme” projektu realizē starptautiskā projekta “H2Nodes” ietvaros un ir arī šī projekta koordinators. Rīga ir pirmā pilsēta Austrumeiropā, kur ieviesīs ūdeņraža transportu, bet projekta realizācija notiek arī Igaunijas pilsētā Pērnavā un Nīderlandes pilsētā Arnhemā. Projekts veicinās pāreju uz ūdeņradi kā alternatīvo enerģijas nesēju transportlīdzekļos, kas nodrošinās efektīvāku primāro energoresursu izmantošanu un palielinās bezizmešu transporta ieviešanu Eiropā.

Jaunā ūdeņraža uzpildes stacija būs pieejama gan sabiedriskā transporta uzpildei, gan publiskai lietošanai. Ūdeņraža elektriskie autobusi ar vienu uzpildi, kas aizņems 7-10 minūtes, varēs veikt 300-400 kilometrus, trolejbusi bez kontakttīkla ar vienu uzpildi varēs veikt līdz 200 kilometrus, savukārt vieglie pasažieru transportlīdzekļi var nobraukt aptuveni 600 kilometrus, un to uzpilde aizņems 3-5 minūtes.10.05.2017

VELVE preses brīfingā informē par paveiktajiem darbiem Cirka ēkas fasādes stiprināšanai

Šodien, 2017. gada 10. maijā Kultūras ministrijas rīkotajā preses brīfingā VELVE informēja mediju pārstāvjus par paveiktajiem Cirka ēkas fasādes nostiprināšanas darbiem.

Pabeigtā cirka ēkas fasādes nostiprināšana ir būtiski priekšdarbi, lai varētu veikt visaptverošus fasādes konservācijas pasākumus. Iepriekš veiktā ekspertīze apliecina, ka pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma ēkas tehniskais stāvoklis kopumā ir apmierinošs, bet būtiska ir cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes deformācijas, un to neprognozējamā ietekme uz kopējo ēkas noturību, kā arī neatbilstība ugunsdrošības un vides pieejamības prasībām. Šajā fasādes konservācijas fāzē ir uzstādītas pagaidu metāla atsaites no Merķeļa ielas fasādes uz iekšējo nesošo konstrukciju, nodrošinot fasādes stabilitāti līdz turpmāko konservācijas darbu uzsākšanai. Stiprināšanu veica ar metāla savilcēm no iekšpuses, piestiprinot tās pie iekšējās starpsienas.

Cirka ēka ir iekļauta arī Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, līdz ar to fasādes konservācijas darbi notiek ciešā pārraudzībā un sadarbojoties ar Kultūras ministriju.10.04.2017

VELVE dalās pieredzē par VEF Kultūras pils restaurācijas procesu

Aprīļa sākumā VEF Kultūras pilī notika vairāki pasākumi, kuros VELVE pārstāvji iepazīstināja ar būvobjektā veiktajiem pārbūves un restaurācijas darbiem. Ņemot vērā, ka šobrīd VEF Kultūras pils ir viens no apjomīgākajiem restaurācijas objektiem, Valsts būvniecības kontroles birojs (BVKB) ir izvēlējies tajā organizēt būvniecības nozares speciālistiem domātus informatīvus un izglītojošus pasākumus.

Š.g. 6.aprīlī VEF Kultūras pilī BVKB pārstāvis vadīja Latvijas būvinspektoru apmācības. Apmācību praktiskajā daļā būvobjektā notika demonstrējums, būvinspektora pienākumu veikšanai būves pārbaudes laikā, kam sekoja apmācību dalībnieku sagatavoto būvdokumentu izskatīšana un kopīga diskusija. Šī ir nozīmīga praktiskā pieredze būvobjektā uz vietas, kas ikvienam apmācību dalībniekam ļauj uzdod precizējošus jautājumus BVKB ekspertam un VELVE speciālistiem. Mācību kursu organizēja Pašvaldību mācību centrs “Būvinspektoru apmācību programmā”, kurā piedalās gan esošie, gan topošie būvinspektori no visiem Latvijas novadiem. Apmācības vadīja BVKB Kontroles departamenta direktora vietnieks, Valsts galvenais būvinspektors, Inspekcijas nodaļas vadītājs Jānis Palamarčuks.

Savukārt dažas dienas pirms būvinspektoru apmācībām š.g. 4. aprīlī VEF Kultūras pilī notika oficiālās Azerbaidžānas delegācijas vizīte, kuru organizēja BVKB. VEF Kultūras pils apmeklējums notika Azerbaidžānas Būvniecības drošuma kontroles aģentūras vizītes ietvaros, kuras viens no galvenajiem mērķiem ir iepazīties ar Eiropas Savienības tiesību aktu īstenošanu saistībā ar būvizstrādājumiem Latvijā, kā arī pārrunāt BVKB pieredzi publisku ēku ekspluatācijas uzraudzības un būvdarbu kontroles jautājumos. BVKB izvēlējās VELVE būvobjektu, lai uzskatāmi Azerbaidžānas speciālistiem varētu ilustrēt profesionālos pārbūves un restaurācijas procesus un ar to saistītos kontroles pasākumus. VELVE speciālisti Azerbaidžānas aģentūras pārstāvjus iepazīstināja ar VEF kultūras pilī veiktajiem darbiem, informēja par nepieciešamo būvdokumentāciju un citiem praktiskiem jautājumiem.29.03.2017

VELVE pārstāvji LLU studentiem stāsta par būvniecības procesiem VEF Kultūras pils būvobjektā

2017.gada 29.martā izglītojošās kampaņas “Mācies būvniecību” ietvaros, vairākiem desmitiem LLU Vides un būvzinātnes fakultātes 4.kursa studentiem VEF Kultūras pils būvobjektā bija iespēja klātienē iepazīties ar dažādiem būvniecības procesiem, kā arī uzdot jautājumus VELVE darbiniekiem par būvniecības speciālistu ikdienas pienākumiem objektā.

Studentiem tā bija lieliska iespēja studiju laikā iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot jau klātienē vērojot būvniecības procesus VEF Kultūras pils būvobjektā. Studenti uzdeva daudz precizējošus jautājumus arī par atsevišķu speciālistu pienākumiem un ikdienas darbiem, kas ir cieši saistīts ar viņu studiju programmā apgūto un ļauj labāk apzināties savas nākošās karjeras iespējas.

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas mērogā norisinās karjeras izvēles atbalsta kampaņa “Mācies būvniecību”, ko arī šogad atbalsta VELVE. Kampaņas primārais mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību būvnozarei un rosināt vēlmi studēt inženierzinātnes, ar reāliem piemēriem parādot nozares dažādību un karjeras iespējas. Kampaņas mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem karjeras veidošanā būvnozarē, popularizēt studiju iespējas augstskolās, kā arī iedvesmot jauniešus darbam būvniecības nozarē.

Kampaņu “Mācies būvniecību” veido trīs sadaļas: būvniecības nozares speciālistu atraktīvi stāstījumi bukletā “Aizraujoša profesija – būvnieks”; profesionāļu viesošanās skolās, sarunājoties ar skolēniem un studentiem par būvniecību – ikdienas norisēm un gandarījumu par realizētajiem projektiem; skolēnu un studentu viesošanās labākajos Latvijas būvobjektos – jaunbūvēs, vēsturiskajās ēkās, inženierbūvēs u.c.07.03.2017

Latvijas Būvniecības gada balvu 2016 saņem divi VELVE realizētie projekti

2017. gada 6. martā notika “Latvijas Būvniecības gada balva 2016” svinīgā ceremonija, kurā tika apbalvoti/nosaukti labākie būvniecības nozares speciālisti un veiksmīgākie būvniecības objekti 2016. gadā.

Būvniecības objektiem apbalvojumus sadalīja 10 nominācijās: 1) jaunbūve – sabiedrisks objekts; 2) jaunbūve – dzīvojamais objekts; 3) restaurācija; 4) rekonstrukcija; 5) fasāžu renovācija; 6) publiskas ārtelpas objekts; 7) jauna inženierbūve/infrastruktūras būve; 8) inženierbūvju/infrastruktūras būvju rekonstrukcija; 9) ražotnes un loģistikas centri – jaunbūve vai modernizācija; 10) koka būve.

1.Vietu nominācijā rekonstrukcija/restaurācija VELVE realizētais projekts “Saeimas jaunās ēkas pārplānošana un piebūves izveide Rīgā, Jēkaba ielā 6/8”

Saeimas Jēkaba ielas 6/8 ēkas restaurācija un būvniecība ilga gandrīz divus gadus un bija viens no sarežģītākajiem projektiem Vecrīgā. Tieši Vecrīgas vide ar šaurajām ieliņām un vēsturiskajām ēkām arī bija viens no lielākajiem izaicinājumiem. Ēkā tika veikts liels restaurācijas darbu apjoms, kopumā restaurējot 440 m2 vēsturiskā parketa un 115 m2 vēsturisko flīžu, kā arī veicot 40 vēsturisko durvju restaurāciju. Vairāki nozīmīgi projekta starpposmi bija saistīti gan ar pāļu izbūvi, liela apjoma moderno inženierkomunikāciju izvietojumu telpās, bet īpaši sarežģīts bija uzdevums, izveidot starpsavienojumu starp esošo ēku un tās jauno piebūvi.

Nominācijā rekonstrukcija VELVE realizētais AirBaltic jaunās biroja ēkas projekts «Tirdzniecības centra pārbūve par biroju ēku» ieguva 3. vietu.

Šajā projektā bijušajā tirdzniecības centra ēkā tika izveidotas airBaltic vajadzībām atbilstošas mūsdienīgas darba telpas. Ēkā pēc pārplānojuma veikšanas tika izveidotas vairākas telpas privātām sarunām, kā arī ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem aprīkotas konferenču zāles. Sarežģīts posms projektā bija esošajā plānojumā izbūvēt mūsdienīgas atvērtā plānojuma darba vietas. Veicot ēkas pārbūvi, bija nepieciešami vairāki inovatīvi risinājumi un gala rezultātā tika izveidots pašlaik modernākais aviosabiedrības apkalpes centrs Baltijā. Ēkas energotaupības nosacījumu nodrošināšanai tās dienvidu un rietumu fasādēs biroju telpām iekārtotas automātiski vadāmas žalūzijas, kas būtiski samazina kondicionēšanai paredzēto elektroenerģijas patēriņu.07.03.2017

Latvijas Būvniecības gada balvu 2016 saņem divi VELVE realizētie projekti

2017. gada 6. martā notika “Latvijas Būvniecības gada balva 2016” svinīgā ceremonija, kurā tika apbalvoti/nosaukti labākie būvniecības nozares speciālisti un veiksmīgākie būvniecības objekti 2016. gadā.

Būvniecības objektiem apbalvojumus sadalīja 10 nominācijās: 1) jaunbūve – sabiedrisks objekts; 2) jaunbūve – dzīvojamais objekts; 3) restaurācija; 4) rekonstrukcija; 5) fasāžu renovācija; 6) publiskas ārtelpas objekts; 7) jauna inženierbūve/infrastruktūras būve; 8) inženierbūvju/infrastruktūras būvju rekonstrukcija; 9) ražotnes un loģistikas centri – jaunbūve vai modernizācija; 10) koka būve.

1.Vietu nominācijā rekonstrukcija/restaurācija VELVE realizētais projekts “Saeimas jaunās ēkas pārplānošana un piebūves izveide Rīgā, Jēkaba ielā 6/8”

Saeimas Jēkaba ielas 6/8 ēkas restaurācija un būvniecība ilga gandrīz divus gadus un bija viens no sarežģītākajiem projektiem Vecrīgā. Tieši Vecrīgas vide ar šaurajām ieliņām un vēsturiskajām ēkām arī bija viens no lielākajiem izaicinājumiem. Ēkā tika veikts liels restaurācijas darbu apjoms, kopumā restaurējot 440 m2 vēsturiskā parketa un 115 m2 vēsturisko flīžu, kā arī veicot 40 vēsturisko durvju restaurāciju. Vairāki nozīmīgi projekta starpposmi bija saistīti gan ar pāļu izbūvi, liela apjoma moderno inženierkomunikāciju izvietojumu telpās, bet īpaši sarežģīts bija uzdevums, izveidot starpsavienojumu starp esošo ēku un tās jauno piebūvi.

Nominācijā rekonstrukcija VELVE realizētais AirBaltic jaunās biroja ēkas projekts «Tirdzniecības centra pārbūve par biroju ēku» ieguva 3. vietu.

Šajā projektā bijušajā tirdzniecības centra ēkā tika izveidotas airBaltic vajadzībām atbilstošas mūsdienīgas darba telpas. Ēkā pēc pārplānojuma veikšanas tika izveidotas vairākas telpas privātām sarunām, kā arī ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem aprīkotas konferenču zāles. Sarežģīts posms projektā bija esošajā plānojumā izbūvēt mūsdienīgas atvērtā plānojuma darba vietas. Veicot ēkas pārbūvi, bija nepieciešami vairāki inovatīvi risinājumi un gala rezultātā tika izveidots pašlaik modernākais aviosabiedrības apkalpes centrs Baltijā. Ēkas energotaupības nosacījumu nodrošināšanai tās dienvidu un rietumu fasādēs biroju telpām iekārtotas automātiski vadāmas žalūzijas, kas būtiski samazina kondicionēšanai paredzēto elektroenerģijas patēriņu.16.02.2017

VEF Kultūras pilī skolnieki profesionālās orientācijas kampaņas ietvaros tiekās ar VELVE pārstāvjiem

2017. gada 15. februārī VEF Kultūras pils būvobjekta terotorijā 8. un 9. klases skolnieki no Vangažu vidusskolas, Meža skola un O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas uzdeva jautājumus VELVE pārstāvjiem par būvniecības procesiem objektā. Skolniekus interesēja arī saprast, kādi ir darba pienākumi dažādiem speciālistiem būvobjektā – ko dara projektu vaditājs, kādi ir pienākumi drošības inženierim, kā strādā restaurators.

Kopumā VEF Kultūras pils būvobjektā profesionāli izglītojošās kampaņas "Mācies būvniecību" ietvaros bija ieradušies vairāk kā 50 skolnieku. Šis ir kampaņas norises otrais gads un kampaņas mērķis ir mudināt skolniekus izvēlēties ar būvniecību saistītu profesiju un arī šogad VELVE ir viens no kampaņas atbalstītājiem.

Kampaņa Latvijas skolās notiks no 2017. gada janvāra līdz maijam, kuras laikā vadošo būvniecības uzņēmumu pārstāvji tiekas ar skolēniem, lai klātienē stāstītu par savu ikdienu, pienākumiem un atbildētu uz jauniešu jautājumiem. Daudzveidīgus pieredzes stāstījumus skolēni var iepazīt arī atraktīvā informatīvā bukletā „Aizraujoša profesija – būvnieks”. Kampaņas ietvaros skolniekiem ir iespēja apmeklēt dažādus būvniecības objektus, lai klātienē iepazītu ikdienu būvniecības objektos.

Kampaņas mērķauditorija ir jaunieši, kuri plāno izvēlēties Latvijas tautsaimniecībai vajadzīgas un aktuālas būvniecības specialitātes. Kampaņa organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” ar sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas Celtniecības koledžu, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas”.15.02.2017

VEF Kultūras pils atvērto durvju dienā informē par restaurācijas un rekonstrukcijas gaitu

Šodien, 2017. gada 15. februārī VEF Kultūras pils būvobjektā notiek atvērto durvju diena, kuras laikā VELVE pārstāvji stāstīja Reģionālās attīstības ministram, Rīgas domes pārstāvjiem, medijiem, kā arī VEF Kultūras pils darbiniekiem par paveiktajiem rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem.

Objekta kopējā platība ir 6 878 m2 un kopš 2016. gada gada maija jau paveikti ap 47% no projektā paredzētajiem vispārceltnieciskajiem būvdarbiem, kā arī darba procesā ir konstatēti vēl papildu veicamie darbi.

Kopš darbu uzsākšanas pagājušā gada maijā, praktiski ir veikti visi demontāžas darbi, kā arī galvenie jumta seguma izbūves darbi. Ir uzsākta jauno starpstāvu pārsegumu izbūve (kopā ap 450 m2), kas sākotnēji nebija paredzēta, jo uzsākot demontāžas darbus tika konstatēta to neapmierinošā nestspēja un neatbilstība ugunsdrošības normatīvu prasībām. Pašreiz ir pilnībā pabeigta bēniņu pārseguma izbūve un uzsākta bēniņu stāva jumta un sienu plakņu siltināšana. Ir pabeigta arī jaunā pagrabstāva izbūve un pēc pārseguma atveidņošanas tiks uzsākti iekštelpu un inženierkomunikāciju izbūves darbi.

Ēkas galvenajai ieejas fasādei tiek veikta granīta kāpņu balstījuma izbūve, jo demontējot ēkas galvenās ieejas pakāpienus, tika konstatēts, ka zem pakāpieniem nav nesošo konstrukciju un granīta pakāpieni balstās tikai uz smilts pabēruma. Papildu tiks nostiprinātas granīta un cokola apdares plāksnes pie VEF Kultūras pils galvenās ieejas. Savukārt, granīta pakāpieni un pie ieejas esošās lielās laternas tiek restaurētas un atjaunotas restaurātoru meistardrabnīcās. Pērājo fasādes sienu apdares darbi tiks uzsākti iestājoties siltajam laikam. Pirms ēkas galvenās ieejas un rotondu kolonnu restaurācijas uzsākšanas, tika veikta kolonnu esošā apmetuma tehniskā un ķīmiska sastāva izpēte, pieaicinot tehniskos speciālistus. Pēc atzinuma saņemšanas, ir pieņemts lēmums veikt esošā apmetuma demontāžu un jaunas apmetuma apdares kārtas izbūvi.

Praktiski visā VEF Kultūras pils ēkā notiek arī plaši restaurācijas darbi. Pašlaik ir pabeigti Kamerzāles sienu remonta un rastaurācijas darbi un telpu sagatavo krāsošanas darbu veikšanai. Lielajā zālē ir restaurēti griesti un to dekori, atjaunoti un restaurēti skatuves dekori, veikta to pirmreizējā krāsošana. Turpinās sienu un balkonu apdares un restaurācijas darbi. Galvenajās kāpņu telpās notiek sagatavošanās restaurācijas darbu veikšanai, bet foajē un pieguļošajās telpās notiek esošās apdares noņemšana un dekoru attīrīšana. Restaurātoru darbnīcās notiek durvju, radiatoru nosegu, lustru un bra restaurācijas un atjaunošas darbi, lai tās varētu atgut savu sākotnējo izskatu.

Būvdarbu veikšanas laikā ir konstatēti vairāki trūkumi un defekti, kuru novēršana paredz papildu neplānotu darbu veikšanu. Būtiskas nepilnība tika konstatētas esošo pārsegumu nestspējā un to neatbilstībā ugunsdrošības prasībām, tāpēc visi pārsegumi ēkā tika izbūvēti pilnībā no jauna. Veicot esošo koka grīdu konstrukciju stāvokļa novērtējumu, tika pieņemts lēmums izbuvēt sausā betona grīdas, kas kopumā sastādīja ~ 3 000 m2. Ir mainīta arī Lielās zāles un balkona pakāpienu konstrukcija, nemot vērā esošo pakāpienu neapmierinošo stāvokli.

VEF Kultūras pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un tās iekšējais plānojums, kā arī piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis.

VEF Kultūras pils ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960. gadam, un tik apjomīgi ēkas rekonstrukcijas un renovācijas darbi tiek veikti pirmo reizi. Būvkompānija VELVE veic VEF Kultūras pils pārbūves un restaurācijas darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir aptuveni 11 miljoni eiro. No minētajām izmaksām vairāk nekā sešus miljonus eiro ir plānots piesaistīt no Eiropas Savienības fondiem.08.02.2017

Biokurināmā katlumājas pamatos iemūrē kapsulu

Šodien, 2017. gada 8. februārī svinīgā pasākumā notika kapsulas iemūrēšana AS “RĪGAS SILTUMS” un SIA „Enerģijas Risinājumi” kopuzņēmuma “Rīgas BioEnerģija” biokurināmā katlu mājas pamatos. Pasākuma laikā vēstījumu nākamajām paaudzēm kapsulā ielika un klātesošajiem uzrunas teica SIA „Rīgas BioEnerģija” valdes loceklis Romāns Orlovs, AS „RĪGAS SILTUMS” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, pilnsabiedrības PS “VELVE, Moduls-Rīga”, valdes loceklis Ainārs Leitēns.

Jaunizbūvētā biokurināmā katlumāja Rencēnu ielā 16 būs jaudīgākā šāda veida katlu māja Latvijā, kurā par kurināmo izmantos Latvijā pieejamo kurināmo – koka šķeldu. Šajā katlu mājā uzstādītās mūsdienīgās iekārtas būs ar augstu efektivitātes un automatizācijas pakāpi, un šī būs pirmā no divām šāda veida katlu mājām, ko paredzēts izbūvēt Rīgā.

“Būvnieku apvienības vārdā izsaku gandarījumu par iespēju piedalīties šāda mūsdienīga projekta realizācijā. Šādas jaudas katlu mājas izbūve, kur izmantos biokurināmo ir nozīmīga pieredze arī būvniekiem un tehnoloģisko risinājumu piegādātājiem. Iespējami jau tuvākajā nākotnē šādi ilgtspējīgi inženiertehniskie projekti būs arvien vairāk, ļaujot maksimāli izmantot Latvijā pieejamo biokurināmo. Pievienojamies vēstījumam nākamajām paaudzēm un, lai arī viņi patur prātā mums labi zināmo teicienu - mēs neesam Zemi mantojuši no saviem senčiem, bet gan aizņēmušies to no saviem bērniem”, svinīgajā pasākumā teica Ainārs Leitēns, pilnsabiedrības “VELVE, Moduls-Rīga” valdes loceklis.

Šādas jaudas katlu mājas izbūve, kur izmantos biokurināmo ir nozīmīga pieredze arī VELVE inženiertehnisko būvju segmentā. Projekta ietvaros plānots izbūvēt 48 MW jaudas katlu māju, veicot esošās ēkas demontāžu, nodrošinot pilnu būvniecības procesu. Pašreiz ir pabeigti esošās sūkņu mājas demontāžas darbi un pāļu izbūves darbi (kopā izbūvēti 314 pāļi), kā arī pabeigta galveno tehnoloģisko iekārto pamatu betonēšana un ēkas pamatu betonēšana katlu mājas daļā. Savukārt turpinās ēkas pamatu betonēšanas darbi šķeldu noliktavas daļā, kā arī tiek veikti šķeldu pieņemšanas bedres un transportiera bedres betonēšanas darbi. Ir uzsākta priekškurtuvju montāža, un tiek veikti sagatavošanas darbi katlu montāžai. Kopējais projekta teritorijas platība ir 11 125 m2. Projektu ir plānots pabeigt un katlu māju ekspluatācijā nodot ekspluatācijā šī gada beigās.02.02.2017

VELVE studentiem stāsta par būvnieku profesiju iespējām un priekšrocībām

2017. gada 1. februārī izglītojošās kampaņas “Mācies būvniecību” ietvaros, vairākiem desmitiem topošajiem inženieriem un ainavu arhitektiem no LLU Vides un būvzinātnes fakultātes par būvniecības praksi stāstīja VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns, piedaloties arī citu būvniecības uzņēmumu pārstāvjiem. Tikšanās notika LLU Vides un būvzinātnes fakultātē ar Sandras Gustes, LLU Arhitektūras un būvniecības katedras vadītājas, asociētās profesores līdzdalību.

Būvniecības uzņēmumu pārstāvjiem un kampaņas organizatoriem bija iespēja iepazīties ar LLU veidoto Daugavas modeli, kā arī vienoties par studentus interesejošajiem būvobjektiem un piemērotākajiem studentu ekskursiju laikiem tajos.

Ainārs Leitēns: “Būvniekam būt – tas ir prestiži un cienījami. Darbs būvniecībā profesionāļiem būs vienmēr. Jau studiju laikā jāsaprot, ka šī profesija prasa aizrautību un centību, kas vienmēr rezultējas ar plašām iespējām veidot karjeru. Studijas ir veids kā iemācīties pieņemt lēmumus, analizējot pieejamos datus. Un lēmumu pieņemšana būvniecībā ir viena no svarīgākajām prasmēm.”

Sandra Guste: “Mēs labprāt aicinām mūsu fakultātē viesoties būvuzņēmumu pārstāvjus ar mērķi piedāvāt iespējas studentiem izvēlēties prakses iespējas. Prakse ir lieliska iespēja pārbaudīt savus spēkus, ir būtiski pastrādāt reālā būvniecībā, saprast procesus un izjust profesijas garšu.”

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas mērogā norisinās karjeras izvēles atbalsta kampaņa “Mācies būvniecību”, ko arī šogad atbalsta VELVE. Kampaņas primārais mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību būvnozarei un rosināt vēlmi studēt inženierzinātnes, ar reāliem piemēriem parādot nozares dažādību un karjeras iespējas. Kampaņas mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem karjeras veidošanā būvnozarē, popularizēt studiju iespējas augstskolās, kā arī iedvesmot jauniešus darbam būvniecības nozarē.

Kampaņu “Mācies būvniecību” veido trīs sadaļas: būvniecības nozares speciālistu atraktīvi stāstījumi bukletā “Aizraujoša profesija – būvnieks”; profesionāļu viesošanās skolās, sarunājoties ar skolēniem un studentiem par būvniecību – ikdienas norisēm un gandarījumu par realizētajiem projektiem; skolēnu un studentu viesošanās labākajos Latvijas būvobjektos – jaunbūvēs, vēsturiskajās ēkās, inženierbūvēs u.c.10.01.2017

VELVE tiekas ar skolēniem profesionālās orientācijas kampaņas ietvaros

Šodien, 2017. gada 10. janvārī preses konferencē profesionālās orientācijas kampaņas «Mācies būvniecību!» organizētāji kopā ar VELVE valdes priekšsēdētāju Aināru Leitēnu un citiem kampaņas dalībniekiem informēja par plānotajām aktivitātēm Latvijas skolās.

Pēc preses konferences O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas zālē 8. un 9. klases skolēniem notika lekcija, kurā būvnieki stāstīja par būvniecības nozares profesijām un saviem ikdienas pienākumiem. Arī šogad VELVE ir viens no profesionāli izglītojošās kampaņas "Mācies būvniecību" atbalstītājiem. Šis ir kampaņas norises otrais gads un kampaņas mērķis ir mudināt skolniekus izvēlēties ar būvniecību saistītu profesiju.

“VELVE komandu veido vairāk kā 100 darbinieki, kas pārstāv 43 dažādas būvniecības nozares specialitātes. Domāju, ka šādas profesionāli izglītojošās kampaņas ir nepieciešamas, lai palielinātu jauniešu izpratni par dažādām karjeras iespējām būvniecības nozarē,” skaidro Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs. “Būtiski, ka šogad kampaņā lielāks uzsvars ir uz praktisko un amata iemaņu nozīmi, veiksmīgas karjeras izveidē būvniecības nozarē. Apgūtas prakstiskās prasmes ļauj kļūt gan par labu speciālistu, gan strādāt vadošā amatā, precīzi pārzinot būvniecības procesu,” papildina A. Leitēns.

Kampaņa Latvijas skolās notiks no 2017. gada janvāra līdz maijam, kuras laikā vadošo būvniecības uznēmumu pārstāvji tiksies ar skolēniem, lai klātienē stāstītu par savu ikdienu, pienākumiem un atbildētu uz jauniešu jautājumiem. Daudzveidīgus pieredzes stāstījumus skolēni varēs iepazīt arī atraktīvā informatīvā bukletā „Aizraujoša profesija – būvnieks”. Kampaņas ietvaros skolniekiem ir iespēja apmeklēt dažādus būvniecības objektus, lai klātienē iepazītu ikdienu būvniecības objektos.

Kampaņas mērķauditorija ir jaunieši, kuri plāno izvēlēties Latvijas tautsaimniecībai vajadzīgas un aktuālas būvniecības specialitātes. Kampaņa organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” ar sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas Celtniecības koledžu, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas”.10.05.2017

VELVE preses brīfingā informē par paveiktajiem darbiem Cirka ēkas fasādes stiprināšanai

Šodien, 2017. gada 10. maijā Kultūras ministrijas rīkotajā preses brīfingā VELVE informēja mediju pārstāvjus par paveiktajiem Cirka ēkas fasādes nostiprināšanas darbiem.

Pabeigtā cirka ēkas fasādes nostiprināšana ir būtiski priekšdarbi, lai varētu veikt visaptverošus fasādes konservācijas pasākumus. Iepriekš veiktā ekspertīze apliecina, ka pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma ēkas tehniskais stāvoklis kopumā ir apmierinošs, bet būtiska ir cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes deformācijas, un to neprognozējamā ietekme uz kopējo ēkas noturību, kā arī neatbilstība ugunsdrošības un vides pieejamības prasībām. Šajā fasādes konservācijas fāzē ir uzstādītas pagaidu metāla atsaites no Merķeļa ielas fasādes uz iekšējo nesošo konstrukciju, nodrošinot fasādes stabilitāti līdz turpmāko konservācijas darbu uzsākšanai. Stiprināšanu veica ar metāla savilcēm no iekšpuses, piestiprinot tās pie iekšējās starpsienas.

Cirka ēka ir iekļauta arī Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, līdz ar to fasādes konservācijas darbi notiek ciešā pārraudzībā un sadarbojoties ar Kultūras ministriju.04.11.2016

VELVE darbinieki jauniešiem stāsta par būvniecības nozares profesijām

Šodien, 2016. gada 4. novembrī VELVE darbinieki jauniešiem no O. Kalpaka Tautas Daiļamatu pamatskolas stāsta par dažādiem būvniecības darbiem, kas ir paveikti Saeimas ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas procesā. Ekskursija ir viena no aktivitātēm profesionāli izglītojošajā kampaņā "Mācies būvniecību", kuras laikā VELVE darbinieki jauniešiem ar uzskatāmiem un saprotamiem piemēriem stāsta par daudzveidību būvniecības nozares profesijās.

“VELVE vienmēr ir fokusējusies uz profesionālu un kvalificētu speciālistu izvēli savā komandā. Nepastarpināti daloties ar savu pieredzi un zināšanām, VELVE darbinieki palielina jaunās paaudzes izpratni par būvniecības nozari,” skaidro Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs. “Būtiski ir arvien vairāk jauniešiem skaidrot par dažādiem amatiem un profesijām būvniecības nozarē, tāpēc jau otro gadu pēc kārtas izvēlējāmies atbalstīt šo profesionāli izglītojošo kampaņu “Mācies būvniecību”, kas ar katru gadu aptver arvien lielāku jauniešu mērķauditoriju.”

Arī šogad VELVE ir viens no profesionāli izglītojošās kampaņas "Mācies būvniecību" atbalstītājiem. Šis ir kampaņas norises otrais gads, un kampaņas mērķis ir mudināt skolniekus izvēlēties ar būvniecību saistītu profesiju. Šogad lielāks uzsvars ir uz praktisko un amata iemaņu nozīmi, veiksmīgas karjeras izveidē būvniecības nozarē. Apgūtas praktiskās prasmes ļauj gan kļūt par labu speciālistu, gan arī strādāt vadošā amatā, sīki un precīzi pārzinot veicamo darbu kārtību. Kampaņas mērķauditorija ir jaunieši, kuri plāno izvēlēties Latvijas tautsaimniecībai vajadzīgas un aktuālas būvniecības specialitātes. Kampaņu organizē biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC) sadarbībā ar izglītības iestādēm: LLU, RTU, Rīgas Celtniecības koledža.

Kampaņas ietvaros izstrādās informatīvu materiālu drukātā un elektroniskā veidā, kas jauniešiem saprotamā un saistošā veidā skaidros par dažādu būvniecības nozares profesiju amata prasmēm. Būtiska kampaņas sastāvdaļa ir jauniešu ekskursijas uz dažādiem būvobjektiem, ļaujot klātienē iepazīties ar būvniecības darbiem un uzdot precizējošus jautājumus būvniekiem. Papildus notiks arī lekcijas un semināri, kas kopumā ļaus iegūt maksimāli precīzu izpratni par būvniecības nozares profesijām un amatiem.


VELVE ir 1992. gadā dibināts uzņēmums, kas 25 darbības gados no restaurācijas sabiedrības ir kļuvis par vienu no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, ar attīstības izaugsmēm Baltijā un ES. Uzņēmums ir attīstījies, realizējot dažāda apjoma un sarežģītības būvniecības projektus inženiertehnisko būvju, jaunbūvju, restaurācijas un rekonstrukcijas segmentos, kā arī nodrošinot pilna apjoma būvniecības projektu vadību. Klienti augstu novērtē VELVE pieredzējošo speciālistu komandu, kas atbildīgi un ar ieinteresētību izturas pret ikvienu klienta vēlmi.25.11.2016

Biroja ēkas pārbūve Baznīcas ielā 19/23

VELVE veica biroja ēkas pārbūvi, četros virszemes stāvos ar bēniņu stāvu divos līmeņos un pagrabstāvu. Pārbūvējamo stāvu kopējā platība ar divu līmeņu izbūvi bēniņu stāvā ir 792.40 m2, tajā skaitā tikai bēniņu stāva būvapjoms veidoja 2 025 m3.

Biroja ēkā izveidotas jaunas nesošās konstrukcijas, kā arī pastiprinātas esošās, izmantojot betonu, kokmateriālus un metālu. Visā ēkā ir izmantoti tikai kvalitatīvi koka logi un iekšdurvis atbilstoši telpu funkcionālajam plānojama ir koka, stiklotas vai metāla. Ēkā esošo kāpņu dizains ir pārveidots, izmantojot metāla kāpnes un stikla margas, un atbilstoši kopējam telpu dizainam ir izveidotas stiklotas starpsienas.

Ēkā pilnībā no jauna ierīkots mūsdienu prasībām atbilstošs inženiertehniskais aprīkojums, tajā skaitā elektroapgāde, ūdensapgāde, kanalizācija, apkure, siltumapgāde, ventilācija, un kondicionēšana. Tas nodrošinās visās telpās to funkcionalitātei atbilstošu klimatu. Uzstādītās vājstrāvu sistēmas nodrošinās automātiskās ugunsgrēka balss izziņošanas sistēmu, kā arī UAS Automātiskās ugunsgrēkā atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu. Papildus visā ēkā ir izveidota apsardzes signalizācijas sistēma ar videonovērošanu, piekļuves kontroles sistēma, kā arī telekomunikāciju tīkls, tajā skaitā arī datoru telefonu tīkls.12.12.2016

Kapsulas iemūrēšana Rīgas Stradiņu universitātes jaunās dienesta viesnīcas pamatos

Šodien, 2016. gada 12. decembrī svinīgā pasākumā notika kapsulas iemūrēšana RSU jaunās dienesta viesnīcas pamatos. Pasākumā laikā vēstījumu nakošajām paaudzēm parakstīja svinīgā pasākuma dalībnieki Anda Čakša, Veselības ministre, Andris Ameriks, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, Artūrs Šilovs, RSU Studējošo pašpārvaldes vadītājs, Ainārs Leitēns, SIA VELVE valdes priekšsēdētājs.

Šis būs VELVE viens no apjomīgākajiem publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veidos vienotu mācību un pētniecības kompleksu universitātes centrālās ēkas teritorijā. Studentu dienesta viesnīcas ēka būs ar trīs stāviem un pazemes stāvu autostāvvietai, ar projektētās ēkas stāvu kopējo platību 5400 m2. Dienesta viesnīcā būs 135 numuriņi, kopā nodrošinot dzīvošanu 220 studentiem, teritorijā izbūvēs autostāvvietu 32 automašīnām, bet ēkas pagrabstāvā izbūvēs vēl papildu autostāvvietu 37automašīnām.

Pēdējā laikā gandrīz visos projektos ir paredzēti vairāki risinājumi vides pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem un arī šajā projektā tādi būs vairāki gan īpaši pielagotās istabās, gan arī atpūtas un koplietošanas telpās.03.11.2016

VELVE atbalstītais “MX Moduls” sportists Kārlis Sabulis noslēdzis divu gadu līgumu ar Yamaha!

Motokrosa kluba “MX Moduls” sportists Kārlis Sabulis noslēdzis divu gadu līgumu ar Yamaha Motor Europa N.V. un, 2017. gadā pārstāvot ASTES4-TESAR Yamaha komandu, startēs visos Eiropas motokrosa čempionāta posmos.

Līgums paredz, ka 2017. gadā Sabulis pārstāvēs ASTES4-TESAR Yamaha komandu, bet, ja sezonas laikā tiks uzrādīti lieliski rezultāti, tad 2018. gadā Kārlis var tikt nosūtīts uz kādu citu Yamahas klubu, kas jau startē Pasaules čempionātā.

ASTES4-TESAR Yamaha komandā ir apvienotas divas citas – SDM Racing MX un DP19 Yamaha komanda (DP19 vadītājs ir 2008. gada Pasaules čempions MX1 klasē David Philippaerts). Ar 2017. gadu šīs jaunās komandas vadītājs ir itālis Fabio Tognella. Komandas menedžeris ir Daniele Marchese, bet braucēju menedžeris - David Philippaerts.

Māris Martinsons, “MX Moduls” valdes priekšsēdētājs: “Šāds līgums pierāda to, ka mēs kā klubs ejam pareizajā virzienā. Tas nozīmē arī to, ka ieguldītie līdzekļi Sabuļa attīstībā ir bijuši lietderīgi. Protams, klubs atbalsta, palīdz, bet rezultāts jāparāda sportistam. Esmu gandarīts, ka Kārlis strādā, lai izpildītu gan savus, gan “MX Moduls” mērķus. Ja viss ritēs gludi, uzskatu, ka drīzumā mēs Kārli Sabuli redzēsim Pasaules čempionātā starp Top 10 braucējiem. Piecu gadu laikā “MX Moduls” komanda ir sasniegusi vienu no saviem mērķiem un izaudzinājusi sportistu, kurš tagad Eiropā brauks augsta līmeņa komandā.”

Valdis Seratinskis, “MX Moduls” menedžeris: “Jau no pirmās dienas, kopš Kārlis Sabulis pārstāv “MX Moduls” komandu, zināju, ka viņam ir potenciāls un kādu dienu viņš tiks pie laba līguma. Nedaudz traucēja tas, ka divus gadus Sabulim bija traumas un nācās izlaist daudz sacensību gan Latvijā, gan Eiropā, taču šī sezona parādīja, ka viņš ir cīnītājs un ļoti spējīgs motokrosists. To pamanījušas ir arī ārzemju komandas. Tagad jāstrādā vēl vairāk, jo viņa nākotne ir atkarīga tikai un vienīgi no paša snieguma.”

Kārlis Sabulis: “Esmu ļoti priecīgs, ka noslēdzu šo līgumu. Tas viss, pateicoties smagam darbam, manam sniegumam, šovasar startējot Pasaules čempionāta posmos, un klubam “MX Moduls”. Šis ir mans pirmais lielais līgums. Tagad uzdevums ir tikai un vienīgi strādāt. Pierādīt sevi vēl vairāk, lai varu piepildīt savu sapni un braukt kopā ar ātrākajiem džekiem. Paldies visiem, kas ir piedalījušies šajā procesā. Darīšu visu, lai pašam, ģimenei un visiem maniem atbalstītājiem ir prieks un lepnums par mani.”26.10.2016

VELVE un Saeimas pārstāvji iepazīstina medijus ar restaurēto Saeimas ēku

Šodien, 2016. gada 26. oktobrī būvkompānija VELVE kopā ar Saeimas darbiniekiem jaunajā Saeimas Jēkaba ielas 6/8 ēkā mediju pārstāvjiem izrādīja restaurētās telpas un stāstīja par būvniecības laikā paveikto. Pasākumā uzrunas teica Karīna Pētersone, Saeimas Administrācijas ģenerālsekretāre, VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns un SIA “Arhis Arhitekti” arhitekts Arnis Kleinbergs.

Saeimas Jēkaba ielas 6/8 ēkas restaurācija un būvniecība ilga gandrīz divus gadus. Ēkā tika veikts liels restaurācijas darbu apjoms, kopumā restaurējot 440 m2 vēsturiskā parketa un 115 m2 vēsturisko flīžu, saglabāti un restaurēti lielie ozolkoka logi, kā arī restaurētas 40 vēsturiskās durvis un pēc veco kopiju paraugiem daļa durvju izgatavotas no jauna.

“Šis bija viens no sarežģītākajiem projektiem Vecrīgā, jo Vecrīgas vide ar šaurajām ieliņām un vēsturiskajām ēkām bija viens no lielākajiem izaicinājumiem. Vairāki nozīmīgi projekta starpposmi bija saistīti gan ar pāļu izbūvi, liela apjoma moderno inženierkomunikāciju izvietojumu telpās, bet īpaši sarežģīts bija uzdevums, izveidot starpsavienojumu starp esošo ēku un tās jauno piebūvi”, skaidro Ainārs Leitēns, būvkompānijas VELVE valdes priekšsēdētājs.

Šajā projektā bija ļoti liels roku darba īpatsvars, jo Vecrīgas apstākļos nevarēja izmantot jaudīgu tehniku, kas nepieciešama materiālu padošanai visā būvlaukuma teritorijā. Projekta viens no sarežģītākajiem posmiem bija izstrādāt precīzu darbu veikšanas tehnoloģiju un pēc tam realizēt jaunās un vēsturiskās ēkas savienojumu, saskaņā ar būvkonstrukciju projektu. Par jaunās piebūves iekļaušanos Vecrīgas vēsturiskajā apbūvē ir saņemts arī atzinīgs novērtējums no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas.

Jaunajā Saeimas ēkā ir mūsdienu prasībām atbilstošas konferenču zāles, pārrunu telpas, darba kabineti vairākām Saeimas komisijām, kā arī atbilstoši ēkas tehniskajām vajadzībām pilnībā izbūvēti pagraba un ēkas augšējais stāvs.


VELVE ir 1992. gadā dibināts uzņēmums, kas 25 darbības gados no restaurācijas sabiedrības ir kļuvis par vienu no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, ar attīstības izaugsmi Baltijā un ES. Uzņēmums ir attīstījies, realizējot dažāda apjoma un sarežģītības būvniecības projektus inženiertehnisko būvju, jaunbūvju, restaurācijas un pārbūves segmentos, kā arī nodrošinot pilna apjoma būvniecības projektu vadību. Klienti augstu novērtē VELVE pieredzējošo speciālistu komandu, kas atbildīgi un ar ieinteresētību izturas pret ikvienu klienta vēlmi.20.10.2016

VELVE iepazīstina ar VEF Kultūras pils restaurācijas un rekonstrukcijas gaitu

Šodien, 2016. gada 20. oktobrī būvkompānijas VELVE pārstāvji iepazīstināja medijus, Rīgas domes pārstāvjus, kā arī VEF Kultūras pils darbiniekus ar vērienīgajiem VEF Kultūras pils rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem. VEF Kultūras pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un tās iekšējais plānojums, kā arī piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis. Objekta kopējā platība ir 6 878 m2 un kopš šī gada maija jau paveikti ap 25% no projektā paredzētajiem vispārceltnieciskajiem būvdarbiem, kā arī darba procesā ir konstatēti vēl papildu veicamie darbi.

VEF Kultūras pils rekonstrukcijas un restaurācijas projekts ietver trīs galvenos uzdevumus:

Pirmais – VEF Kultūras pils pieejamības palielināšana un apkārtējās teritorijas labiekārtošana, veicot ēkas apkārtnes un inženierkomunikāciju sakārtošanu, ēkas fasādes atjaunošanu, kā arī pielāgojot ēku cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Otrais – VEF Kultūras pils pakalpojumu uzlabošana, veicot interjera, sienu un griestu restaurāciju, skatuves pilnveidošanu, skaņu un apgaismojuma sistēmu un ierakstu studijas uzlabošanu, kā arī ēkas iekšējo inženierkomunikāciju pārbūvi.

Trešais – radošo amatieru kolektīvu darba apstākļu uzlabošana. Darbnīcu aprīkojuma uzlabošana, kā arī telpām atbilstošu apkures un ventilācijas sistēmas izveide.

„Šis ir salīdzinoši sarežģīts rekonstrukcijas un restaurācijas projekts, ņemot vērā, ka VEF Kultūras pils ir valsts aizsargājamais arhitektūras piemineklis. Šis statuss paredz vairākus ierobežojumus un specifiskus nosacījumus, kas jāievēro visā projekta norises laikā. Viens no sarežģītākajiem projekta posmiem ietver pagrabstāva izbūvi VEF Kultūras pils vestibila zonā. Lielākais projekta izaicinājums ir radīt mūsdienīgu vidi, saglabājot ēkas un telpu vēsturiskās kultūras vērtības,” uzsver Ainārs Leitēns, būvkompānijas VELVE valdes priekšsēdētājs.

Līdz šim ir veikti apjomīgi demontāžas darbi, t.sk. bēņinu starpstāvu pārsegumu demontāža 900 m2 platībā, no kuriem papildu 600m2, kas bija jādemontē sakarā ar esošo pārsegumu konstrukciju kritisko stāvokli. Procentuāli par 70% ir paveikta jumta seguma un jumta konstrukciju izbūve, darbu gaitā ir konstatēts, ka jāveic papildu darbi esošo jumta konstrukciju nostiprināšanai un elementu nomaiņai.

Pēc ēkas fasādes mūra atsegšanas, tika konstatēta nepieciešamība veikt mūra remontu un pastiprināšanu, kā arī būvdarbu gaitā tika atklāts, ka logiem vēsturiski nav izbūvētas pārsedzes. Līdz ar to tika veikta, sākotnēji neplānota, logu pārsedžu izbūve. Pirms ēkas galvenās ieejas un rotondu kolonnu restaurācijas uzsākšanas, tika veikta kolonnu esošā apmetuma tehniskā un ķīmiska sastāva izpēte, pieaicinot tehniskos speciālistus. Pēc atzinuma saņemšanas, ir pieņemts lēmums veikt esošā apmetuma demontāžu un jaunas apmetuma apdares kārtas izbūvi.

Demontējot ēkas galvenās ieejas pakāpienus, tika konstatēts, ka zem pakāpieniem nav nesošo konstrukciju un granīta pakāpieni balstās tikai uz smilts pabēruma. Līdz ar to ir nepieciešams veikt pakāpienu balstījumu izbūvi, kā arī papildu nepieciešams nostiprināt granīta un cokola apdares plāksnes pie VEF Kultūras pils galvenās ieejas. Šobrīd turpinās pagrabstāva un iekšējo inženiertīklu izbūves darbi, kā arī uzsākti apdares darbi.

VEF Kultūras pils ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960. gadam, un tik apjomīgi ēkas rekonstrukcijas un renovācijas darbi tiek veikti pirmo reizi. Būvkompānija VELVE veic VEF Kultūras pils rekonstrukcijas un restaurācijas darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir aptuveni 11 miljoni eiro. No minētajām izmaksām vairāk nekā sešus miljonus eiro ir plānots piesaistīt no Eiropas Savienības fondiem.


VELVE ir 1992. gadā dibināts uzņēmums, kas 25 darbības gados no restaurācijas sabiedrības ir kļuvis par vienu no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, ar attīstības izaugsmēm Baltijā un ES. Uzņēmums ir attīstījies, realizējot dažāda apjoma un sarežģītības būvniecības projektus inženiertehnisko būvju, jaunbūvju, restaurācijas un rekonstrukcijas segmentos, kā arī nodrošinot pilna apjoma būvniecības projektu vadību. Klienti augstu novērtē VELVE pieredzējošo speciālistu komandu, kas atbildīgi un ar ieinteresētību izturas pret ikvienu klienta vēlmi.10.10.2016

Pabeigta pašvaldības dzīvokļu namu rekonstrukcija Rīgā, Ieriķu ielā

2016. gada 10. oktobrī svinīgi tika atklāta jauna pašvaldības dzīvojamo māju pansija, klātesot Rīgas domes, Rīgas pilsētbūvnieka un būvkompānijas Velve pārstāvjiem

Policijas iecirkņa rekonstrukciju Ieriķu ielā 28 pēc SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” pasūtījuma veica būvkompānija VELVE. Atjaunošanas darbi tika uzsākti 2015. gada jūnijā. Ēka nodota ekspluatācijā 2016. gada septembrī. Pabeidzot darbus, par pusgadu ātrāk nekā to paredzēja līgums. Līguma summa 1 138 458,32 EUR.

Viena no galvenajām pasūtītāja prasībām bija nodrošināt vismaz 70 vienistabas dzīvokļu izbūvi. Katru dzīvoklis ir izbūvēts kā ugunsdroši atdalīta telpa. Inženiertīklus ieprojektēt un izbūvēt tā, lai katrs dzīvoklis būtu autonoms, ne tikai klasiskajā izpratnē, ar apkures un ūdens patēriņa kontroli, bet papildu aprīkojot katra dzīvokļa apkures un ūdens patēriņa kontroles sistēmu ar attālinātu nolasīšanu, kas veidos kontrolētu datu bāzi.

2015. gada 17. augustā tika saņemta atļauja uzsākt būvdarbus. Demontāža, logu montāža, jumta segumi, pārsegumi utml. paralēli būvniecībai tika veiktas projekta izmaiņas, tika izprojektēti 71 dzīvokļi. Būvvaldē iesniegtās izmaiņas akceptētas. Pēc izmaiņu saskaņošanas pasūtītājs nolēma, ka jāveic papildus izmaiņas projektā ar domu pirmajā stāvā ierīkot pansiju. Tas arī tika realizēts un dotajā brīdi ekspluatācijā tiek nodota ēka, kur izbūvēti 48 sociālā tipa vienistabas dzīvokļi un 20 pansijas, kā arī 1 dežuranta telpa.

Trokšņu izolācijai starp dzīvokļiem, konstrukciju montāžai tika pielietotas akustiskās skavas. Metāla durvis, kas nodrošina EI30 min. (ugunsreakcija ir 30 min laika). Starpstāvu pārsegumu izolācijai pielietots tāds materiāls kā Thermowhite, Austrijas tehnoloģija. Galvenā loma šī materiāla pielietošanā ir panākt horizontālo līmeni stāvos, vienlaicīgi uzlabojot trokšņu izolāciju. Kā neikdienišķu parādību var pieminēt linoleja pielietošanu uz sanitāro telpu sienām klasisko flīžu vietā, tādejādi atvieglojot svaru uz pārsegumu, vienlaikus iegūstot labu estētisko izpildījumu. Ēka ir aprīkota ar pandusu. Fasāde nosiltināta ar 180mm akmensvati. Ēka ir energo efektīva. Katrā dzīvoklī izvietoti alokatori, kas precīzi uzskaita siltuma patēriņu no radiatoriem.

Fasādes siltinājumam fasādes daļā tika izmantots apmetums ar paaugstinātu stiprību, papildu nodrošinot ēkas sienu mehānisko noturību.

Moderna zibens novadīšanas sistēma, kas uzstādīta zem fasādes siltinājuma, kas ir jauninājums būvniecībā.

Būvkompānija VELVE ir uzņēmusies ģenerāluzņēmēja atbildību par desmit gadu garantijas laiku.19.09.2016

Atjaunota Rīgas 37. vidusskolas vēsturiskā fasāde un karoga masts

Šogad, 19. septembrī, Rīgas 37. Vidusskolas, Čiekurkalna 1. Līnijā 53, atjaunotajā karoga mastā tika pacelts Rīgas pilsētas karogs.

SIA VELVE 2016. gada aprīlī noslēdza līgumu ar Rīgas domes īpašuma departamentu par skolas vēsturiskās fasādes atjaunošanu, logu nomaiņu un ēkas fasādes izgaismošanu. Darbu izmaksas bija 450 tūkstošiem eiro. Visi darbi tika pabeigti 4 mēnešu laikā.

Rīgas 37. vidusskolas ēka ir Valsts kultūrvēsturiskais piemineklis. Darba procesā tika atjaunotas pirmā stāva logu restes, un kā vēsturiska liecība saglabāts un restaurēts viens no ēkas logiem. Velve atjaunoja skolas vēsturiskā karoga masta stiprinājumus un veica jaunā masta uzstādīšanu. Tika atjaunots vēsturiskais balkons, no kura pagājušā gadsimta sākumā Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis teicis skolēniem uzrunu. Kopumā atjaunoti 3 600 m2 fasādes, nomainīti 716 m2 koka logu, atjaunoti 115 m2 vēsturisko logo restes, nomainītās skārda palodzes un dzegas, kā arī notekcaurules. Pēc projekta tika uzstādīti gaismekļi fasādes izgaismošanai.

ĢENERĀLUZŅĒMĒJS: SIA VELVE

PASŪTĪTĀJS: RĪGAS DOMES ĪPAŠUMA DEPARTAMENTS

BŪVOBJEKTA ADRESE: ČIEKURKALNA 1. LĪNIJA 53, RĪGA

BŪVES VEIDS: FASĀDES ATJAUNOŠANA, LOGU NOMAIŅA

Līguma termiņš: 2016. gada 27. aprīlis. Darbi paveikti 4 mēnešu laikā.

Līguma summa: 450 104.21 EUR bez PVN25.08.2016

Kauguros atklāj jaunuzcelto sporta zāli

25. augustā Jūrmalā, Raiņa ielā 55, tika svinīgi atklāta jaunuzceltā sporta zāle, kurai pamatakmens ielikts 2014. gada novembra beigās. Ēkas būvniecības ģenerāluzņēmējs ir SIA VELVE.

„Viens no sarežģītākajiem projekta posmiem bija izveidot mūsdienīgu un funkcionālu sporta halles savienojumu ar jau esošajām skolas ēkām. Jaunuzceltā halle ir pašlaik lielākā un modernākā sporta halle Jūrmalā, kas atbilst FIBA starptautiskajām prasībām un tur var notikt arī starptautiska mēroga florbola, basketbola, rokasbumbas, volejbola un badmintona turnīri” uzsver būvfirmas VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Zāle izbūvēta divos stāvos, tai ir arī viens pazemes stāvs. Telpu kopējā platība pārsniedz 3 000 kvadrātmetru, zāles apjoms – vairāk nekā 1 500 kvadrātmetru.

Izstrādājot jaunbūves projektu, lielākā uzmanība tika pievērsta ēkas funkcionalitātei. Telpas ir plānotas tā, lai to savstarpējais izvietojums netraucētu pildīt to funkciju. Rīkojot starptautiskas sacensības, ir iespēja izvērst teleskopiskās tribīnes, kurās paredzēts izvietot ap 750 cilvēku. Tribīnes veido pakāpienu rindas, kas apvienojas ar otrā stāva telpā izvietotajām stacionārajām tribīnēm, kurās ir izvietotas vēl papildus 60 sēdvietas.

Ģērbtuvju zona ir nodalīta kā otrā stāva telpas, vienlaikus nodrošinot ērtu piekļūšanu sporta zālei. Šajā zonā ir paredzēts uzturēties līdz 120 cilvēkiem vienlaikus. Ģērbtuves izvietotas otrajā stāvā tā, lai ģimnāzijas un sākumskolas „Atvase” audzēkņi varētu ērti nokļūt uz sporta nodarbībām. Skolas sporta nodarbību laikā sporta zāli varēs atdalīt ar nolaižamu aizkaru visā zāles platumā. Katrā zāles daļā ir atsevišķa ieeja, līdz ar to iespējams rīkot sacensības arī atsevišķi uz katra laukuma.

Izbūvētas arī jaunas klašu telpas mācību vajadzībām. Tās izvietotas ēkas pirmajā stāvā. Mācību kabinetos paredzēta vieta 28 skolēniem.

Savukārt vestibila daļa paredzēta galvenokārt apmeklētājiem, kas vēlēsies skatīties Latvijas Basketbola līgas vai cita mēroga sacensības un sporta spēles. Šajā daļā tāpat kā visā ēkā īpaša uzmanība pievērsta vides pieejamības prasību nodrošināšanai. Ieejas zonā ir izbūvēts lifts, labierīcības apmeklētājiem, tostarp arī tualetes un dušas telpas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Sporta zāle uzbūvēta pilnībā par Jūrmalas pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem. Būvniecības kopējās izmaksas ir 5,3 miljoni eiro, kas ietver veiktos būvdarbus, ceļa segumu, labiekārtojumu, projektēšanas un būvuzraudzības izmaksas.26.08.2016

Ar VELVE atbalstu uz motokrosa Olimpiskajām spēlēm!

Šī gada 24. un 25. septembrī Itālijā Madžioras trasē notiks motokrosa Olimpiskās spēles jeb Nāciju kauss 2016. Šajās grandiozajās sacīkstēs Latvijas izlasi šogad pārstāvēs Velve atbalstītās MX Moduls komandas braucēji Kārlis Sabulis un Dāvis Ivanovs, kā arī Roberts Justs no HSF Logistics Motosport Team. Startē katrs individuāli, bet uzvar komanda.

Latvijas Motosporta federācija par Nāciju kausa Latvijas izlases vadītāju apstiprināja šogad izveidotās biedrības “MX Nācijas” izvirzīto pārstāvi Mārtiņu Lazdovski: “Šī gada kandidāti Latvijas izlases sastāvam bija labākie un spējīgākie šī brīža Latvijas motokrosisti: Pauls Jonass, Roberts Justs, Kārlis Sabulis, Dāvis Ivanovs, Toms Macuks un Matīss Karro. Visi puiši ir labi un perspektīvi motokrosa braucēji, bet izlasi var pārstāvēt tikai trīs dalībnieki. Diemžēl Jonass un Karro ir guvuši traumas, tāpēc viņiem priekšlaicīgi beigusies šī sezona. Līdz ar to šoreiz aicinājām komandā Dāvi Ivanovu, Robertu Justu un Kārli Sabuli. Dāvim Ivanovam ir lielāka pieredze tieši Nāciju kausa sacīkstēs, kas ir ļoti svarīga, lai rezultāts būtu stabils. Roberts Justs labi sevi apliecinājis Pasaules motokrosa čempionātā, un Kārlis Sabulis šogad lieliski sevi pierādījis gan Eiropas čempionāta EMX250 klasē, gan, dažus posmus startējot Pasaules čempionāta MX2 klasē. Puiši ir pieredzējuši, spēcīgi, spējīgi parādīt labu sniegumu, lepni par iespēju pārstāvēt Latviju motokrosa Olimpiskajās spēlēs, kā arī alkst iepriecināt Latvijas motokrosa līdzjutējus.”

Roberts Justs Latvijas izlasi Nāciju kausā pārstāvējis divas reizes: 2012. un 2014. gadā. “Esmu gandarīts, ka varēšu pārstāvēt Latvijas izlasi Nāciju motokrosā. Arī izlases sastāvs ir labs, domāju, ka noteikti iekļūsim A finālā. Protams, žēl, ka mums nevar palīdzēt Pauls Jonass, bet tāds ir motokross. Arī es vēl nesen biju satraumējies, taču līdz Nācijām ir mēnesis, un paspēšu atgūt savu labāko formu. Ar nepacietību gaidu septembra beigas, jo ir liels gods pārstāvēt Latviju tik augsta līmeņa sacensībās,” stāsta Roberts Justs.

Dāvis Ivanovs Nāciju motokrosā startējis četras reizes: 2011., 2012., 2013. un 2015. gadā. “Esmu sajūsmināts, ka esmu viens no trim sportistiem, kuri šogad varēs pārstāvēt Latvijas izlasi. Domāju, ka mums šogad ir spēcīga komanda un mēs parādīsim, uz ko latvieši ir spējīgi. Madžioras trasē neesmu braucis, bet pirms tam mums būs daži treniņi, tāpēc satraukumam nav pamata,” papildina Dāvis Ivanovs.

Justs un Ivanovs ir ar zināmu pieredzi, un viņiem Nāciju motokross nav nekas jauns (atšķirībā no Kārļa Sabuļa, kuram šī būs pirmā reize Latvijas izlases sastāvā). “Pārstāvēt Latvijas izlasi Nāciju motokrosā bija viens no maniem mērķiem, viens no maniem sapņiem, jo izlasē tiek tikai trīs labākie motokrosisti no Latvijas. Tā man būs liela pieredze. No vienas puses, būs līdzīgi kā Pasaules čempionātā, kad startēju MX2 klasē, no otras puses, citādi. Gribu gan individuāli nostartēt labi, gan lai izlase iekļūst A finālā un parāda, ka arī mazajā Latvijā ir spēcīgi motokrosisti,” stāsta Kārlis Sabulis.

Nāciju motokross ir ikgadējas komandu sacensības, kuras tiek rīkotas kopš 1947. gada. Nāciju kausā, pārstāvot savu valsti, startē trīs sportisti, kas cīnās MX1, MX2 un MX Open klasēs. Pirmajā sacīkšu dienā ir priekšbraucieni, lai iekļūtu A finālā. Otrajā dienā katra klases sacenšas divas reizes, katru reizi pret vienu no atlikušajām divām klasēm. Sliktākais no trim rezultātiem tiek atmests, un komanda ar viszemāko kopējo punktu skaitu uzvar. Sacensību vērtēšana darbojas uz izcīnīto pozīciju sistēmu, t.i., pirmajai vietai tiek piešķirts viens punkts, otrajai vietai - divi punkti u.t.t.

VELVE atbalsta motokrosa komandu “MX Moduls” kopš 2012. gada. Uzņēmumam ir svarīgi atbalstīt jaunos un perspektīvos sportistus, jo īpaši tik iecienītā sporta veidā kā motokross.24.08.2016

Velve piedalās izstādē „RADOŠĀ INŽENIERIJA”

23. augustā Rīgas domē tika atklāta vērienīga fotoizstāde “Radošā inženierija”. Būvkompānija Velve šajā izstādē pārstāvēta ar „Dzeramā ūdens sagatavošanas staciju Baltezerā, 2. kārta”. Izstādes mērķis ir paaugstināt būvnozares prestižu sabiedrībā, kā arī pievērst uzmanību Latvijas pasūtītāju un būvuzņēmēju spējām realizēt daudzveidīgus un modernus industriālos objektus – dzelzceļa objektus, termināļus, angārus, tiltus.

Izstādes mērķis ir paaugstināt būvnozares prestižu sabiedrībā, kā arī pievērst uzmanību Latvijas pasūtītāju un būvuzņēmēju spējām realizēt daudzveidīgus un modernus industriālos objektus – dzelzceļa objektus, termināļus, angārus, tiltus.

Izstādes ekspozīciju veido 16 dažādi Latvijā pēdējos gados būvēti industriāli objekti, mākslinieciskos fotostāstos atainojot aizraujošus momentus no objektu tapšanas procesa. Fotostāsti papildināti ar informāciju latviešu un angļu valodā. Unikālie fotokadri piedāvā ielūkoties objektos, kuri ikdienā apskatei nav pieejami.

Projekts „Dzeramā ūdens sagatavošanas staciju Baltezerā, 2. kārta”, „Rīgas ūdens bāze”, Garkalnes novads, pasūtītājs „Rīgas ūdens”, ģenerāluzņēmējs PS VELVE –AQUA SEEN, nodots ekspluatācijā 2015. gadā.

Baltezera ūdens gūtnei ir vairāk nekā 100 gadu vēsture. Šis ir apjomīgs infrastruktūras objekts ar vairākiem būvniecības un arī rekonstrukcijas posmiem. Lielākais no izaicinājumiem bija desmitiem tonnu smago filtru uzstādīšana un montāža. Projekta ietvaros izbūvēta gan pati ūdens attīrīšanas stacija, gan rekonstruēta sūkņu stacija „Baltezers-1”. Būvniecības laikā izbūvēti inženiertīkli, kas ir saslēgti vienotā automatizētās vadības sistēmā. Galvenais jaunās dzeramā ūdens sagatavošanas stacijas uzdevums ir samazināt dzelzs un mangāna saturu ūdenim, ko savām vajadzībām izmanto ikviens Rīgas iedzīvotājs. Pēc jaunas ūdens sagatavošanas stacijas izbūves jauda sasniegusi 28000 m³ diennaktī, piedāvājot rīdziniekiem bioloģiski attīrītu ūdeni. Ūdens attīrīšanas nodrošināšanai uzstādītas 2 tvertnes bagātināšanai ar skābekli un 16 filtri.

Konkursā „Latvijas būvniecības gada balva” būvkompānija Velve ar šo objektu ieguva 2. vietu nominācijā Inženierbūvju rekonstrukcija 2015.27.05.2016

SIA „VELVE” atbalsta RTU studentu dalību Ziemeļvalstu tērauda tiltu konkursā „BRICO 2016”

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti ar pašu būvētu tiltu pirmo reizi piedalījās Ziemeļvalstu tērauda tiltu konkursā „BRICO 2016”, kas no 16. līdz 20. maijam norisinājās Tallinā.

Konkursa galvenā ideja: komandai līdz četriem cilvēkiem piecu dienu laikā atbilstoši sacensību nolikumā esošajiem kritērijiem jāuzprojektē un jāuzbūvē savs metāla tilts. Saskaņā ar dotajiem kritērijiem meklējot efektīvāko dizainu, studentiem jābūt inovatīviem un praktiski jāliek lietā universitātē iegūtās teorētiskās zināšanas. Kā arī jāatrisina tādas tehnoloģiskas problēmas kā konstrukciju ražošana un procesa optimizācija, uzbūvējot reālu tiltu.

RTU komanda savu tiltu uzbūvēja 5m garu un 160 kg smagu. Darbs pie tilta projekta tika uzsākts jau pērnā gada decembrī.

Kopā konkursam kvalificējās 9 komandas - 6 komandas no Polijas un pa vienai no Igaunijas, Latvijas un Horvātijas.

Jauno speciālistu dalību konkursā finansiāli atbalstīja būvkompānija „Velve”.

Kopš 2015. gada Velve izveidojusi uzņēmuma korporatīvi sociālās atbildības programmu, kuras viens no mērķiem ir atbalstīt paliekošas vērtības izglītībā. 2015. gadā “ Velve” atbalstīja profesionālas izglītības kampaņu “Mācies būvniecību”, kas paver citu skatījumu uz būvniecību – kā prestižu nozari.14.01.2016

SIA Velve jauniešiem stāsta par karjeras iespējām būvniecības nozarē

SIA Velve piedalās informatīvi izglītojošā kampaņā „MĀCIES BŪVNIECĪBU!”, ko organizē kampaņas idejas autors biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC), kopā ar sadarbības partneriem - Izglītības un zinātnes ministriju, RD Īpašuma departamentu, RTU, biedrību “Zaļās mājas” un “RERE Grupa”.

Šāda profesionālās orientācijas kampaņa Latvijā tiek organizēta pirmo reizi, kad tiek iesaistīti augstskolu un koledžu pasniedzēji, zinātnieki un nozares uzņēmumu pārstāvji, lai veicinātu jauniešu izpratni par karjeras iespējām un dažādajām profesijām būvniecības nozarē.

„Būvnieka profesija ir jāreabilitē, jo sabiedrībā tās prestižs nav pārāk augsts, lai gan nozarē strādā ārkārtīgi daudz labu profesionāļu. Kampaņa piedāvā būvnieku pozicionēt kā godpilnu profesiju, kas ir nozīmīgs faktors zinošu un gudru jauniešu piesaistei kādai no būvniecības profesijām. Būvniecība rada paliekošas vērtības,” norādīja „Velve” valdes priekšsēdētājs un biedrības „Building Design and Construction Council” pārstāvis Ainārs Leitēns.

Kampaņas saturu veido informatīvs, atraktīvs buklets drukātā un elektroniskā versijā, kas tiks izplatīts Latvijas lielākajās vispārizglītojošās skolās un koledžās. Kā arī notiks tikšanās ar jauniešiem Latvijas skolās, kuru laikā nozares profesionāļi sarunās ar jauniešiem varēs dalīties savā pieredzē, un protams atbildēt uz jauniešu jautājumiem.

Preses konference par kampaņas saturu un mērķiem, kā arī bukleta prezentācija notika 13. janvārī pamatskolā „Rīdze”.

Kampaņas aktīvāko daļu tikšanās ar Latvijas skolām aizsāka SIA „Velve” ražošanas direktors Igors Šenbergs, jauniešiem detalizēti pastāstot par savām darba gaitām un iespējām, ko viņiem sniedz darbs būvniecības nozarē un profesiju Būvinženieris.

Kampaņas viens no galvenajiem mērķiem ir palielināt jauniešu izpratni par personīgās izaugsmes iespējām un procesu: izglītība – prakse – karjera būvniecībā. Savukārt kampaņas sociālais mērķis - papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem, popularizējot studiju iespējas augstskolā un koledžās un, balstoties uz stāstiem par reālu profesionāļu karjeras sasniegumiem būvniecības jomā, iedvesmot jauniešus studijām un darbam ar būvniecību saistītās nozarēs.22.12.2015

SIA Velve atjauno korporatīvo identitāti, nostiprinot līdera pozīcijas nozarē

Sekojot uzņēmuma jaunajiem attīstības virzieniem, ir izveidots jauns Velve korporatīvā stila dizains. Profesionalitāte, precizitāte, enerģija, dinamika un attīstība ir galvenie vadmotīvi, ļaujot atjaunotajai identitātei būt saskaņā ar uzņēmuma izaugsmes mērķiem.

2015. gads ir SIA “Velve” 23 darbības gads, kuru laikā uzņēmums no sākotnēji izveidotas restaurācijas sabiedrības kļuvis par vienu no vadošajiem būvniecības un restaurācijas uzņēmumiem Latvijā.

“Savas darbības laikā SIA “Velve” ir attīstījusies, paplašinot gan sniegto pakalpojumu klāstu, gan savu speciālistu komandu. Līdz ar to arī uzņēmuma logo un korporatīvajam stilam ir jāmainās līdz ar mums. Domāju, ka uzņēmuma logo atjaunošana ir likumsakarīgs solis, kopējā uzņēmuma attīstības procesā. Esam gatavi arvien jauniem projektiem gan tepat Latvijā, gan arī citās valstīs, tāpēc ir svarīgi, ka uzņēmuma mājaslapa, logo, korporatīvā informācija ir mūsdienīga un saprotama ikvienam mūsu klientam,” skaidro Ainārs Leitēns, SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs.

Uzņēmuma realizētie projekti ir saņēmuši nozares novērtējumu. Objektam “Fitinghofa nams” 2008. gadā jauno nekustamo īpašumu vērtēšanas konkursā «Labākais jaunais projekts» iegūtas atzinības: 2. vieta nominācijā «Labākā rekonstruētā māja» un 3. vieta nominācijā «Labākā drošības koncepcija». 2014. gadā Rīgas pilsētas arhitekta biroja eksperti „2014. gada balva Rīgas arhitektūrā” izvirzīja SIA “Velve” realizēto projektu pamatskolas „Rīdze” ēkas pārbūve.

SIA “Velve” veic būvniecības projektu realizāciju, kas ietver civilo, rūpniecisko, inženiertehnisko un vides projektu realizāciju. Uzņēmums ir attīstījis spēcīgu restaurācijas, rekonstrukcijas un renovācijas ekspertīzi, kurai konkurentu Latvijas tirgū vēl arvien nav. Restaurācijas metodes paredz atjaunot ēkas vai telpu sākotnējo izskatu un stāvokli, pēc iespējas izmantojot autentiskus materiālus vai aizvietojot tos ar modernām alternatīvām.

Vēl viena ievērojama uzņēmuma darbības joma ir inženiertehniskās būves. Realizēto projektu sarakstā ir gan ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu izbūve, gan darbu veikšana “Lidostā “Rīga””. Tie ir tehnoloģiski ietilpīgi projekti, kuru realizācija prasa augstu precizitāti un profesionalitāti, un ļauj izmantot visu uzņēmuma rīcībā esošo inženiertehnisko speciālistu potenciālu.

Savukārt SIA “Velve” jaunbūvju projekti individuālajiem pasūtītājiem ir viens no būtiskiem uzņēmuma izaugsmes segmentiem. Tie ir apjomīgi objekti, kuros Velve nodrošina pilnu būvniecības procesa vadību un būvniecības darbu veikšanu, gan realizējot dzīvojamo ēku celtniecības projektus, gan lielveikalu, gan sporta kompleksu būvniecību. Klienti novērtē SIA “Velve” pieredzi un profesionalitāti būvniecības procesu vadībā. Ikvienam uzņēmuma klientam tiek nodrošināta pārskatāma un saprotama būvniecības projektu vadība, kas viņiem ļauj iegūt nepieciešamo pārliecību par būvniecības projektu profesionālu realizēšanu.30.10.2015

SIA Velve veiksmīgi turpina Saeimas ēkas rekonstrukciju un restaurāciju

Vecrīgā turpinās Saeimas vajadzībām nepieciešamo telpu rekonstrukcija un jauna starpsavienojuma izbūve. Projektā ir paredzēts izbūvēt savienojumu starp veco ēku un jauno ēkas piebūvi.

Uz šo brīdi objekta realizācija ir vidus posmā, pabeigta liela daļa konstrukciju izbūves darbu. Esošajā ēkā tiek veikta logu restaurācija, lai saglabātu vēsturiskos ozolkoka logus. Rekonstrukcijas darbu gaitā tika atklāti sienu dekoratīvie zīmējumi, kas tika fiksēti un iekonservēti nākamajām paaudzēm. Darbus veic SIA Velve pieredzējusi restauratoru un speciālistu komanda.

SIA Velve Projekta vadītājs Ingus Baumanis norāda, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem ir nelielā būvlaukuma platība un darbu veikšanas projekta tehnoloģijas izstrāde pāļu izbūvei.

Projekta ietvaros ir izbūvēt ēku savienojums. Ciešā sadarbībā ar projektētājiem tika atrasts optimālais risinājums drošai jaunās un vecās ēkas savienojuma izbūvei.

Pēc rekonstrukcijas, būs izveidotas modernas un funkcionālas telpas Saeimas frakciju darba vajadzībām, nodrošinot sēžu zāles, biroja telpas un palīgtelpas. Esošajā ēkā saglabās un atjaunos vēsturisko telpu parketu. Bet visā ēkā nepieciešamo klientu nodrošinās modernas klimata kontroles iekārtas. Pagraba telpās kā dekoratīvs elements tiks saglabāts un restaurēts tajās esošais seifs, atjaunojot un saglabājot pilnu tā funkcionalitāti.

Līgums par Saeimas ēkas Jēkaba ielā 6/8, Rīgā rekonstrukciju un restaurāciju noslēgts 2014. gada 11. jūlijā un darbus plānots pabeigt 2016. gada vasarā. Līguma ietvaros paredzēta ēkas rekonstrukcija, vēsturisko interjera elementu un konstrukciju restaurācija, kā arī jaunas piebūves izbūve. Noslēgtā līguma summa ir 3 875 875,53 EUR01.05.2015

VEF Rīga noslēdz basketbola sezonu ar čempiona titulu

2014./2015. gada sezona basketbola klubam VEF Rīga noslēdzas ar čempiona titulu, ko klubs atgūst pēc viena gada pārtraukuma. Gandarīts par basketbola kluba panākumiem šajā sezonā var būt arī VEF Rīga atbalstītājs, viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Velve, kas basketbola komandu atbalsta jau trešo sezonu, kopš 2012. gada.

Sestajā finālspēlē "VEF Rīga" sastāvā ar 22 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Mareks Mejeris, bet 15 punktus pievienoja Džeralds Robinsons. "Ventspils" rindās 17 punkti Džerajam Grantam. Pateicoties gūtajam panākumam, "VEF Rīga" finālā uzveica "Ventspili" ar 4-2, izcīnot LBL čempionu titulu. Kluba vēsturē tas ir ceturtais LBL zelts, kas šoreiz izcīnīts pēc viena gada pārtraukuma.

Spēli veiksmīgāk iesāka ventspilnieki, izvirzoties vadībā pēc pirmā puslaika (28-39). Trešās ceturtdaļas izskaņā "VEF Rīga" pietuvojās līdz minimumam (49-50), bet spēles noslēgumā prata izcīnīt uzvaru ar 71-63.

Par LBL "play-off" vērtīgāko spēlētāju tika atzīts "VEF Rīga" uzbrucējs Mareks Mejeris.01.11.2014

SIA Velve uzsāk daudzfunkcionālas sporta halles būvniecību Kauguros

2014. gada novembrī tika ielikts pamatakmens jaunajai sporta hallei Kauguros, Jūrmalā, kuras nodošana ir plānota 2015. gada rudenī. Halles pamatos Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, kopā ar halles patronesi basketbolisti Ievu Tāri un uzņēmuma Velve pārstāvjiem, pamatos iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Hallē ir plānotas vairāk nekā 800 skatītāju vietas un tās kopējā platība būs vairāk kā 3000 kvadrātmetru un projekta kopējās izmaksas ir 4,8 miljonu eiro. Atklāšanas brīdī tā būs lielākā un modernākā sporta halle Jūrmalā, kurā varēs notikt basketbola, handbola un volejbola spēles, bet primārais uzdevums ir nodrošināt Jūrmalas Valsts ģimnāzijas un sākumskolas “Atvase” audzēkņu sporta stundas.

Būvfirmai Velve ir ievērojama pieredze būvniecības projektu realizēšanā mācību iestāžu vajadzībām, kā arī apjoma un nepieciešamo risinājumu ziņā līdzīgos projektos. Velve veic būvniecības projektu realizāciju, kas ietver civilo, rūpniecisko, inženiertehnisko un vides projektu realizāciju. Uzsākot sadarbību ar Velve, ikviens klients iegūst uzticamu un drošu sadarbības partneri, un pilnīgu pārskatu par būvniecības procesu.

Projekta gaitā jārod risinājums daudzfunkcionālās sporta arēnas savienojumiem ar Jūrmalas valsts ģimnāzijas ēku un sākumskolas «Atvase» ēku, kā arī nepieciešams izbūvēt piebraucamo ceļu un iebrauktuvi no Skolas un Kauņas ielām. Teritorijas labiekārtošanas gaitā paredzēts izveidot automašīnu stāvvietas, velosipēdu novietnes, sētas teritoriju veidot iežogotu ar teritorijas apgaismojumu.01.04.2012

SIA Velve atbalsta motosporta komandu „MX Moduls“

Uzsākot 2012. gada motokrosa sezonu, SIA Velve kļūst par vienu no motokrosa komandas “MX Moduls” sponsoriem. Izvēloties atbalstīt profesionālo sportu, “Velve” nolēma kļūt par sponsoru motokrosā, jo šis ir viens no sporta veidiem ar spēcīgākajām tradīcijām Latvijā.

Motokrosam Latvijā ir senas tradīcijas, ko „MX Moduls“ komanda grib pārņemt un attīstīt gan 2012. gadā, gan tālākā nākotnē. Šai sezonai motokrosa komandas par prioritāti izvirzījusi uzvaru motokrosa sacensībās Latvijā, vienlaikus tiecoties pārliecinoši startēt arī starptautiskajās sacensībās.

“MX Moduls” komanda šajā sezonā ir parakstījusi līgumu ar talantīgajiem un perspektīvajiem sportistiem Dāvi Līvu, Gundaru Gauši un Mārtiņu Zommeru, ļaujot gūt pārliecību par izvirzīto ambiciozo mērķu sasniegšanu, kuru vidū ir kļūst par līderiem Latvijas motokrosā un pieteikt sevi Eiropas un pasaules motosporta elitē.

2012. gadā „MX Moduls“ piedalīsies ne vien Latvijas Čempionātā un „Superkausā“, bet arī mērosies spēkiem ar pasaules vadošajiem braucējiem Vācijas atklātajā ADAC čempionātā un Pasaules Čempionātā motokrosā. Sacensībās „MX Moduls“ startēs ar jauniem, speciāla dizaina 2012. gada modeļa „Kawasaki“ motocikliem, kas kopā ar braucēju meistarību un intensīvi aizvadītu sagatavošanās posmu ļauj cerēt uz labiem rezultātiem visas sezonas garumā.

„2012. gada sezonā „MX Moduls“ komandā startēs talantīgi sportisti, kuri Latvijas motokrosā sevi jau ir veiksmīgi pierādījuši. Šai sezonai esam nopietni gatavojušies. Mūsu mērķis ir uzvarēt „Superkausa“ klubu ieskaitē un ierindoties pirmajā trijniekā Latvijas Čempionāta klubu ieskaitē, kā arī veiksmīgi startēt Vācijas čempionātā ADAC un Pasaules Čempionāta posmos. Labs starts šajā un nākamajā sezonā būs priekšnoteikums, lai veiksmīgi sagatavotos 2014. gadam, kad Latvijā, Ķeguma moto trasē, norisināsies Pasaules Nāciju motokross,“ stāsta Valdis Seratinskis, „MX Moduls“ komandas menedžeris.

2012. gadā „MX Moduls“ komandai pievienojies Dāvis Līvs (MX Pro, MX1), kurš kopā ar Gundaru Gauši (MX Pro, MX1) un Mārtiņu Zommeru (MX13+, MX1) 21. martā dosies uz pēdējo treniņnometni ASV, kur pavadīs 12 dienas Kalifornijā, bet pirmais starts būs jau pēc mēneša – 14. aprīlī „Izaicinājuma kausā“.25.04.2017

VELVE uzsāk cirka ēkas fasādes konservāciju

2017. gada 25. aprīlī VELVE uzsāka cirka ēkas fasādes nostiprināšanu, kas ir būtiski priekšdarbi cirka ēkas fasādes visaptverošu konservācijas pasākumu veikšanai. Rīgas cirka ēka ir viena no vecākajām Eiropā, kas savu darbību uzsāka 1888. gada nogalē. Cirka ēka ir iekļauta arī Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, līdz ar to fasādes konservācijas darbi notiek ciešā pārraudzībā un sadarbojoties ar Kultūras ministriju.

Šajā fasādes konservācijas fāzē tiks uzstādītas pagaidu metāla atsaites no Merķeļa ielas fasādes uz iekšējo nesošo konstrukciju, nodrošinot fasādes stabilitāti līdz turpmāko konservācijas darbu uzsākšanai. Stiprināšanu veiks ar metāla savilcēm no iekšpuses, piestiprinot tās pie iekšējās starpsienas.

Iepriekš veiktā ekspertīze apliecina, ka pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma ēkas tehniskais stāvoklis kopumā ir apmierinošs, bet būtiskas ir cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes deformācijas, un to neprognozējamā ietekme uz kopējo ēkas noturību, kā arī ugunsdrošības un vides pieejamības prasībām.

Līgums par fasādes nostiprināšanu ir parakstīts 2017. gada 24. martā un darbus plānots pabeigt 15 darba dienu laikā.icon