VELVE

Medijiem

Preses relīzes

10.01.2018

VELVE trešo gadu pēc kārtas atbalsta profesionālās orientācijas kampaņu „Mācies būvniecību”

Šodien, 2018. gada 9. janvārī, notika preses konference par Latvijas mēroga profesionālās orientācijas kampaņas “Mācies būvniecību” mērķiem un aktivitātēm, kā arī bukleta “Aizraujoša profesija – būvnieks” prezentācija. Preses konferencē piedalījās kampaņas organizatoru, partneru un atbalstītāju pārstāvji.

“Savā ikdienas darbā saskaramies ar nepieciešamību jaunu un izglītotu speciālistu piesaistē būvniecības nozarē ilgtermiņā, tāpēc līdzdarbojamies un atbalstam profesionālās orientācijas kampaņas norisi arī šajā gadā. Velve arī aktīvi piedāvā prakses vietas studējošajiem jauniešiem un labākajiem pēc tam ir iespēja savu profesionālo karjeru veidot mūsu uzņēmumā. Būtiski ir parādīt jauniešiem būvniecības nozares dažādību un dinamiku, veicināt izpratni par būvniecības nozari kā perspektīvu, mūsdienīgu un stabilu darba vietu,” uzsver Ainārs Leitēns, Velve valdes priekšsēdētājs.

Kampaņas mērķis ir veicināt jauniešu informētību par karjeras iespējām būvniecības nozarē un izglītības iestāžu piedāvātajām studiju programmām. Šis ir jau trešais kampaņas norises gads. Profesionālās orientācijas kampaņa notiks no 2018. gada janvāra līdz maijam, kad dažādās Latvijas skolās notiks interaktīvas tikšanās ar būvniecības nozares ekspertiem un nozares uzņēmumu speciālistiem. Kampaņas ietvaros skolēniem būs iespēja arī detalizētāk iepazīties ar profesionālās izglītības iestāžu studiju programmām gan Rīgas Celtniecības koledžā, gan arī tādās augstākās izglītības iestādēs kā RTU un LLU.

Kampaņas organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC) ar sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas”.13.12.2017

RSU studentu viesnīcas svinīgā atklāšana

Šodien, 2017. gada 13. decembrī, notika Rīgas Stradiņa universitātes studentu viesnīcas svinīgā atklāšana. Latvijā modernākās studentu viesnīcas atklāšanas lentu grieza Veselības ministre Anda Čakša, RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, RSU studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Natālija Šilova un VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Jaunās trīsstāvu studentu viesnīcas un pazemes autostāvietas kopējā platība ir 5401,4 m2. Viesnīcā ir izveidoti 135 numuriņi, kopā nodrošinot dzīvošanu 220 studentiem. Ir paredzēti numuriņi arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Visi viesnīcas numuriņi ir iedalīti trijās kategorijās, atkarībā komforta līmeņa un dzīvojošo skaita. Studējošo ērtībām teritorijā ir izbūvēta autostāvvieta 32 automašīnām, bet ēkas pagrabstāvā ir autostāvvietas vēl papildus 37 automašīnām, kā arī speciāla novietne velosipēdiem.

“Šis ir viens no apjomīgākajiem VELVE publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veido vienotu mācību un pētniecības kompleksu universitātes centrālās ēkas teritorijā. Esam gandarīti par paveikto darbu un ceram, ka studenti jaunajā kompleksā varēs kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku,” norāda Ainārs Leitēns, SIA VELVE valdes priekšsēdētājs.

Galvenais jaunās studentu viesnīcas idejas mērķis ir nodrošināt arvien vairāk studējošajiem mūsdienīgus un kvalitatīvus apstākļus dzīvošanai tiešā universitātes tuvumā. Dzīvojot jaunajā viesnīcā, studenti ērti varēs nokļūt bibliotēkā, universitātes auditorijās un universitātes pētniecības centra telpās.20.10.2017

Baltijā lielākās Komfovent ražotnes pamatos iemūrē kapsulu

2017. gada 19. oktobrī VELVE būvobjektā Bukaišu ielā 1, Rīgā, notika kapsulas iemūrēšana topošās “Amalva Baltija” ražotnes pamatos. Svinīgajā pasākumā piedalījās “Amalva Baltija” vadošās amatpersonas un VELVE atbildīgie darbinieki, kā arī citi projekta sadarbības partneri.

Jaunā ražotne būs uzņēmuma “Amalva Baltija” viena no lielākajām Komfovent produkcijas ražotnēm Baltijā, kurā ražos ugunsdrošības un dūmu vārstus. Objekta kopējā platība būs 7000 m2 un tajā nodarbinās ap 60 darbiniekiem. Kopējās “Amalva Baltija” investīcija jaunajā ražotnē sasniegs 10 milj. EUR.

“Priecē, ka privātie uzņēmumi attīstās un būvē jaunas ražotnes Latvijā. Jauno ražošanas ēku izbūvēs atbilstoši A – energoefektivitātes klases prasībām. Ēkas galvenā fasāde būs stiklotā alumīnija konstrukcijas, bet pārējās fasādes veidos no 200mm sendvičpaneļiem ar minerālvates pildījumu, un divas sānu fasādes būs noklātas ar skārda detaļu dekoratīvo apšuvumu. Tā kā ēkā būs gan ražotne, gan biroja un noliktavas telpas, tiks izbūvētas funkcionalitātei atbilstošas inženiersistēmas. Projekta norise notiek saskaņā ar grafiku un būvdarbus plānots noslēgt 2018. gada pavasarī,” skaidroja Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs.

Pašreiz būvobjektā ir pabeigti visi zemes darbi, veikti pamatu betonēšanas darbi un konstrukciju montāža. Visi pamati zem kolonām ir iebetonēti un daļēji veikta grunts atpakaļaizbēršana zem grīdas. Kopumā samontētas 90% dzelzbetona kolonnas un 30% pārsegumu.

Jaunajā ražotnē saražotā Komfovent produkcija galvenokārt būs paredzēta eksportam uz Zviedriju, Vāciju, Franciju, kā arī vietējā tirgus vajadzībām. Amalva Baltija ražotie Komfovent ugunsdrošības vārstu ugunsizturību pārbauda Ugunsgrēku izpētes centrā saskaņā ar EN 1366-2 standartu. Jaunajā ražotnē ražos trīs dažādu ugunsdrošības klašu vārstus un to ražošanā izmantos tikai sertificētus materiālus ar atbilstības deklarācijām.

“Komfovent produkcija palīdz telpās radīt un uzturēt komfortablu un veselīgu mikroklimatu, kas nepieciešams cilvēku labsajūtai, veselībai un darbaspēju nodrošināšanai. Mēs rūpējamies par savu ražojumu kvalitāti un uzticamu darbību. Esam ganadarīti, ka savas ražošanas jaudas varēsim palielināt ar jaunās ražotnes izbūvi Latvijā”, uzsvēra SIA “Komfovent” valdes priekšsēdētājs Evaldas Masonas.19.10.2017

Nacionālais teātris Latvijas simtgadei gatavs

2017. gada 19. oktobrī notika Latvijas Nacionālā teātra jaunās piebūves atklāšana, kurā piedalījās VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, kā arī aicinātie teātra draugi un atbalstītāji.

"Nacionālā teātra jaunās piebūves atklāšana ir noslēdzošais solis teātra sagatavošanai valsts simtgades svinībām. Jaunā trīs stāvu piebūve ir projektēta analogi jau esošajai teātra jaunās zāles piebūvei, izmantojot līdzīgus apdares materiālus un stiklojumu, saglabājot teātra ēkas vienoto stilu. Tagad jaunā piebūve pilnībā nodrošinās ērtu teātra apmeklējumu arī cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem. Projekta laikā tika veikti arī vairāki papildus darbi, kas tika identificēti būvniecības laikā," informēja Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs.

Jaunā trīs stāvu piebūve ar kopējo platību 203 m2 ir projektēta analogi jau esošajai teātra jaunās zāles piebūvei, izmantojot līdzīgus apdares materiālus un stiklojumu, saglabājot teātra ēkas vienoto stilu. Jaunā piebūve ir izbūvēta teātra kanāla pusē ar piemērotu ieeju cilvēkiem ar kustību traucējumiem, nodrošinot teātra atbilstību visām vides pieejamības prasībām. Piebūvē ir izbūvēts arī lifts, lai cilvēki ar īpašajām vajadzībām varētu nokļūt teātra zālēs, kā arī tur atrodas īpaši pielāgotas tualetes telpas, garderobe un arī ikvienam apmeklētājam pieejama jauna kafejnīca.

Nacionālā teātra fasādes atjaunošanas un izgaismošanas projekts noslēdzās 2017. gada septembrī. Tā ietvaros ir atjaunots vēsturiskais fasādes krāsojums, visas fasādes skulptūras un Rīgas pilsētas ģērbonis. Pilnībā atjaunotas ir ēkas bojātās profilētās detaļas, kā arī veikta plaisu attīrīšana un aizpildīšana ar atbilstošu restaurācijas sastāvu jumta, frontonu, starpstāvu dzegu vilkumiem ap logiem un logu plauktiņiem, triglifiem un sandrikiem. Virs ēkas trešā stāva ovālajiem logiem un rizalīta loga ir veikta vinješu bojājumu atjaunošana ar plaisu attīrīšanu un aizpildīšanu ar atbilstošu restaurācijas sastāvu. Visiem teātra ēkas logiem un durvīm veikts remonts, nomainot bojātās detaļas un atjaunojot to krāsojumu. Uzlabojumi ir veikti arī ēkas terasei, novēršot terases margu un vāžu bojājumus, attīrot radušās plaisas un aizpildot ar restaurācijas sastāvu. Savukārt terases grīdai veiks hidroizolācijas remonts un atjaunots tur ieklātais segums.15.08.2017

Nacionālā teātra fasādes atjaunošanas darbi un jaunās piebūves būvniecība tuvojas noslēgumam

2017. gada 15. augustā, VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Andri Ameriku, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju Oļegu Burovu un Latvijas Nacionālā teātra direktoru Ojāru Rubeni kopā ar mediju pārstāvjiem apskatīja atjaunoto teātra fasādi, kā arī kanāla pusē topošo piebūvi.

“Nacionālā teātra fasādes atjaunošana ir praktiski noslēgusies, un Latvijas simtgadi teātris varēs sagaidīt ar pilnībā atjaunotu fasādi, kura savu krāšņumu nezaudēs arī vakara stundās, jo tagad tā būs arī izgaismota ar dekoratīvo apgaismojumu. Projekta laikā ir atjaunotas visas fasādes skulptūras un Rīgas pilsētas ģērbonis. Uzlabojumi ir veikti arī ēkas terasei, novēršot terases margu un vāžu bojājumus, attīrot radušās plaisas un aizpildot ar restaurācijas sastāvu. Savukārts terases grīdai veiks hidroizolācijas remontu un atjaunos tur ieklāto segumu. Visi projetā paredzētie darbi ir veikti noteiktajos termiņos”, informēja Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs.

Savukārt, lai nodrošinātu Latvijas Nacionālā teātra vides pieejamību notiek jaunas trīs stāvu piebūves izbūve ar kopējo platību 203 m2. Piebūves fasāde ir projektēta analogi jau esošajai teātra jaunās zāles piebūvei, izmantojot līdzīgus apdares materiālus un stiklojumu, saglabājot teātra ēkas vienoto stilu. Jaunā piebūve tiek izbūvēta teātra kanāla pusē, kur būs piemērota ieeja cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Piebūvē tiks izbūvēts arī lifts, lai cilvēki ar īpašajām vajadzībām varētu nokļūt teātra zālēs, kā arī tur atradīsies īpaši pielāgotas tualetes telpas, garderobe un arī ikvienam apmeklētājam pieejama jauna kafejnīca. Piebūves būvniecību ir plānots pabeigt 2017. gada rudenī.09.08.2017

Paveikti 80% no kultūras pils “VEF” rekonstrukcijas darbiem

2017.gada 9. augustā, VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Andri Ameriku, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāju Oļegu Burovu un kultūras pils “VEF” vadītāju Lieni Kubiļus atvērto durvju dienā informēja klātesošos par paveiktajiem kultūras pils “VEF” rekonstrukcijas darbiem un par papildus nepieciešamajiem ieguldījumiem.

“Visus rekonstrukcijas darbus ir plānots pabeigt un ēku nodod ekspluatācijā šī gada oktobrī. Līdz ar to visus rekonstrukcijas laikā konstatētos papildus darbus ir nepieciešams paveikt īsā laika periodā, iekļaujoties noteiktajos termiņos. Būtiskas nepilnības tika konstatētas esošo pārsegumu nestspējā un to neatbilstībā ugunsdrošības prasībām, tāpēc visi pārsegumi ēkā tika izbūvēti pilnībā no jauna. Arī citi papildus nepieciešamie darba apjomi ir veikti un noteikti papildus nepieciešamie ieguldījumi”, informēja Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs.

Rekonstrukcijas laikā, veicot esošo koka grīdu konstrukciju stāvokļa novērtējumu, tika pieņemts lēmums izbūvēt sausā betona grīdas. Ir mainīta arī Lielās zāles un balkona pakāpienu konstrukcija, ņemot vērā esošo pakāpienu neapmierinošo stāvokli. Papildus ir izbūvēta orķestra bedre un rasti akustiskie un skaņas risinājumi lielajā skatuvē, ko sākotnējais projekts neparedzēja. Tāpat ir nepieciešams iegādāties mēbeles apmeklētājiem. Par papildus nepieciešamajiem ieguldījumiem lems tuvākajā Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē un Rīgas domes sēdē.

Pēc rekonstrukcijas darbu pabeigšanas kultūras pils “VEF” lielā zālē būs 805 skatītāju vietas, tajā skaitā 18 cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Mazā zālē ir paredzētas 97 vietas un 3 vietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Savukārt radošo kolektīvu telpās vienlaicīgi varēs atrasties ap 400 dalībnieku.

Atvērto durvju dienā piedalījās arī vairāki Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti, kā arī ar rudenī pieejamajām telpām iepazinās bērnu vokālās grupas “Momo” vadītāja Dagnija Kravale, jauktā kora “Fenikss” mākslinieciskais vadītājs Ēriks Kravalis, jauktā kora “Dzīne” mākslinieciskais vadītājs Aivars Gailis un tēlotājmākslas studijas “Varavīksne” vadītāja Ilze Strekāvina.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāde “VEF kultūras pils” ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960.gadam. Ēkas kopējā platība ir 6878 kvadrātmetri. Iekšējais plānojums un piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis. VEF kultūras pils kā kultūras centrs darbību uzsāka 1960.gada 1.martā un ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā piecdesmit mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku – gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējas un vecākās paaudzes rīdzinieki.07.06.2017

Rīgas Stradiņu universitātes dienesta viesnīcas spāru svētki

Šodien, 2017. gada 7. jūnijā svinīgā pasākumā notika RSU jaunās dienesta viesnīcas spāru svētki. Tradicionālajā vainaga uzlikšanā uz jumta spārēm piedalījās Jānis Gardovskis, Rīgas Stradiņa universitātes rektors, Anda Čakša, Veselības ministre, Andris Ameriks, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, Natālija Šilova, RSU Studējošo pašpārvaldes vadītāja, Ainārs Leitēns, SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs.

Spāru svētki tradicionāli iezīmē nozīmīgu posmu būvniecības procesā, kad ēka jau iegūst skaidras aprises un spāres ir uzslietas. Saskaņā ar latviešu tradīcijām uz jumta spārēm pakārtais vainags simbolizē labas savstarpējās attiecības starp mājas saimniekiem un celtniekiem, kā arī dod svētību jaunajai mājai. Šis ir brīdis, kad visi ēkas būvniecībā iesaistītie var satikties un nosvinēt kopējā darba pirmos rezultātus.

Pašreiz ir pabeigti ¬¬galvenie būvkonstrukciju izbūves darbi, keramzīta bloku ārsienu mūrēšanas darbi, kā arī cokolstāva ārsienu siltinājums pabeigts par 90%. Ir izbūvēts arī ārējais vājstrāvu un elektrotīklu pieslēgums un daļēji pabeigta ārējo ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūve, kā arī turpinās siltumtrases izbūves darbi. Šobrīd notiek ēkas logu un alumīnija fasāžu montāža, kā arī ir uzsākta ventilācijas, ūdens kanalizācijas, apkures tīklu izbūve ēkas iekšpusē, iekšējo vājstrāvas tīkla izbūves darbi, kā arī citi iekšējās apdares darbi.

Šis būs viens no apjomīgākajiem VELVE publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veidos vienotu mācību un pētniecības kompleksu universitātes centrālās ēkas terotorijā. Studentu dienesta viesnīcas ēka būs ar trīs stāviem un pazemes stāvu autostāvvietai, ar projektētās ēkas stāvu kopējo platību 5400 m2. Dienesta viesnīcā būs 135 numuriņi, kopā nodrošinot dzīvošanu 220 studentiem, teritorijā izbūvēs autostāvvietu 32 automašīnām, bet ēkas pagrabstāvā izbūvēs vēl papildus autostāvvietu 37 automašīnām.22.05.2017

VELVE atbalstītā RTU studentu komanda iegūst 9. vietu starptautiskajā konkursā BRICO 201

2017. gada 19. maijā Tallinā noslēdzās Tallinas Tehnoloģiju universitātes organizētais Ziemeļvalstu tērauda tiltu konstruēšanas sacensības BRICO 2017. VELVE atbalstītā RTU studentu komanda ieguva devīto vietu, kopumā sešpadsmit komandu konkurencē. Sacensības norisinājās no 15. līdz 19. maijam Tallinā, tajās piedalījās būvniecības, mašīnbūves, arhitektūras un citu inženierzinātņu studenti.

VELVE RTU studentu komandu atbalsta otro gadu, līdz ar to studenti varēja izmantot pagājušā gada pieredzi un izmantot konkursā iegūtās atziņas. Iepriekšējā pieredze pierāda, ka vieglākais tilts ne vienmēr ir veiksmīgākais risinājums, būtiska ir tilta stiprība un stabilitāte. Svars šogad tiltam bija optimāls un pēc šī kritērija RTU komanda ierindojās tabulas augšdaļā. Vislabāk komanda startēja slogošanas testos, kur pie vertikālā slogojuma (1t) tilts izliecās tikai pa 1,04 mm un pie horizontālā slogojuma (55 kg) tilts izliecās par 0,34 mm. Līdz nākošajām sacensībām komandai vēl jāuzlabo starts estētikā un oriģinalitātē, kur iegūtais rezultāts bija pat zemāks kā iepriekšējā gadā, kā arī jāpārdomā montāžas shēma vai montāžas efektivitāte, jo šogad tas komandai prasīja 42 min., kas ietekmēja arī komandas kopējo rezultātu.

BRICO 2017 tērauda tiltu sacensības tiek veiksmīgi organizētas jau otro gadu un šogad, tās ir piesaistījušas divreiz vairāk dalībnieku nekā iepriekšējā gadā. Šīs sacensības ir unikāls pasākums Eiropas mērogā, jo ļauj sacensties Eiropā studējošajiem inženierzinātņu studentiem.

Lai kvalificētos finālam, katrai komandai bija jāuzkonstruē tērauda tilts, saskaņā ar sacensību nolikumā paredzētajiem kritērijiem materiāla izvēlē, tilta garumam, svaram, stiprībai. Dalība sacensībās studentiem ļauj praktiski pielietot studiju laikā iegūtās teorētiskās zināšanas, kā arī eksperimentēt ar inovatīviem risinājumiem.15.05.2017

Kapsulas iemūrēšanas svinīgais pasākums ūdeņraža uzpildes stacijā

Šodien, 2017. gada 15. maijā notika svinīgais kapsulas iemūrēšanas pasākums “Rīgas satiksmes” ūdeņraža uzpildes stacijas būvobjektā Vienības gatvē 6. Pasākumā piedalījās un uzrunas teica Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, “Rīgas satiksmes” Tehniskā atbalsta direktors Ingvars Šnikvalds, Ekonomikas ministrijas pārstāvji, “Velve” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns, kā arī citi būvniecības apvienības “Hydrogenis-Velve” pārstāvji.

Projekta ietvaros “Velve” veiks ūdeņraža uzpildes stacijas izbūvi, t.sk., grunts nomaiņas darbus, dzelzsbetona pamata plātnes un mūra sienu izbūvi, kā arī teritorijas apžogojuma izbūvi un labiekārtošanas darbus. “Velve” veiks arī ūdensapgādes, kanalizācijas un lietusūdens kanalizācijas tīklu, kā arī elektroapgādes un vājstrāvas tīklu izbūvi. Ūdeņraža uzpildes stacijas vajadzībām “Velve” izbūvēs ārējo gāzes tīklu. Projektu ir plānots pabeigt jūlija beigās.

“Rīgas satiksme” projektu realizē starptautiskā projekta “H2Nodes” ietvaros un ir arī šī projekta koordinators. Rīga ir pirmā pilsēta Austrumeiropā, kur ieviesīs ūdeņraža transportu, bet projekta realizācija notiek arī Igaunijas pilsētā Pērnavā un Nīderlandes pilsētā Arnhemā. Projekts veicinās pāreju uz ūdeņradi kā alternatīvo enerģijas nesēju transportlīdzekļos, kas nodrošinās efektīvāku primāro energoresursu izmantošanu un palielinās bezizmešu transporta ieviešanu Eiropā.

Jaunā ūdeņraža uzpildes stacija būs pieejama gan sabiedriskā transporta uzpildei, gan publiskai lietošanai. Ūdeņraža elektriskie autobusi ar vienu uzpildi, kas aizņems 7-10 minūtes, varēs veikt 300-400 kilometrus, trolejbusi bez kontakttīkla ar vienu uzpildi varēs veikt līdz 200 kilometrus, savukārt vieglie pasažieru transportlīdzekļi var nobraukt aptuveni 600 kilometrus, un to uzpilde aizņems 3-5 minūtes.10.05.2017

VELVE preses brīfingā informē par paveiktajiem darbiem Cirka ēkas fasādes stiprināšanai

Šodien, 2017. gada 10. maijā Kultūras ministrijas rīkotajā preses brīfingā VELVE informēja mediju pārstāvjus par paveiktajiem Cirka ēkas fasādes nostiprināšanas darbiem.

Pabeigtā cirka ēkas fasādes nostiprināšana ir būtiski priekšdarbi, lai varētu veikt visaptverošus fasādes konservācijas pasākumus. Iepriekš veiktā ekspertīze apliecina, ka pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma ēkas tehniskais stāvoklis kopumā ir apmierinošs, bet būtiska ir cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes deformācijas, un to neprognozējamā ietekme uz kopējo ēkas noturību, kā arī neatbilstība ugunsdrošības un vides pieejamības prasībām. Šajā fasādes konservācijas fāzē ir uzstādītas pagaidu metāla atsaites no Merķeļa ielas fasādes uz iekšējo nesošo konstrukciju, nodrošinot fasādes stabilitāti līdz turpmāko konservācijas darbu uzsākšanai. Stiprināšanu veica ar metāla savilcēm no iekšpuses, piestiprinot tās pie iekšējās starpsienas.

Cirka ēka ir iekļauta arī Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, līdz ar to fasādes konservācijas darbi notiek ciešā pārraudzībā un sadarbojoties ar Kultūras ministriju.10.04.2017

VELVE dalās pieredzē par VEF Kultūras pils restaurācijas procesu

Aprīļa sākumā VEF Kultūras pilī notika vairāki pasākumi, kuros VELVE pārstāvji iepazīstināja ar būvobjektā veiktajiem pārbūves un restaurācijas darbiem. Ņemot vērā, ka šobrīd VEF Kultūras pils ir viens no apjomīgākajiem restaurācijas objektiem, Valsts būvniecības kontroles birojs (BVKB) ir izvēlējies tajā organizēt būvniecības nozares speciālistiem domātus informatīvus un izglītojošus pasākumus.

Š.g. 6.aprīlī VEF Kultūras pilī BVKB pārstāvis vadīja Latvijas būvinspektoru apmācības. Apmācību praktiskajā daļā būvobjektā notika demonstrējums, būvinspektora pienākumu veikšanai būves pārbaudes laikā, kam sekoja apmācību dalībnieku sagatavoto būvdokumentu izskatīšana un kopīga diskusija. Šī ir nozīmīga praktiskā pieredze būvobjektā uz vietas, kas ikvienam apmācību dalībniekam ļauj uzdod precizējošus jautājumus BVKB ekspertam un VELVE speciālistiem. Mācību kursu organizēja Pašvaldību mācību centrs “Būvinspektoru apmācību programmā”, kurā piedalās gan esošie, gan topošie būvinspektori no visiem Latvijas novadiem. Apmācības vadīja BVKB Kontroles departamenta direktora vietnieks, Valsts galvenais būvinspektors, Inspekcijas nodaļas vadītājs Jānis Palamarčuks.

Savukārt dažas dienas pirms būvinspektoru apmācībām š.g. 4. aprīlī VEF Kultūras pilī notika oficiālās Azerbaidžānas delegācijas vizīte, kuru organizēja BVKB. VEF Kultūras pils apmeklējums notika Azerbaidžānas Būvniecības drošuma kontroles aģentūras vizītes ietvaros, kuras viens no galvenajiem mērķiem ir iepazīties ar Eiropas Savienības tiesību aktu īstenošanu saistībā ar būvizstrādājumiem Latvijā, kā arī pārrunāt BVKB pieredzi publisku ēku ekspluatācijas uzraudzības un būvdarbu kontroles jautājumos. BVKB izvēlējās VELVE būvobjektu, lai uzskatāmi Azerbaidžānas speciālistiem varētu ilustrēt profesionālos pārbūves un restaurācijas procesus un ar to saistītos kontroles pasākumus. VELVE speciālisti Azerbaidžānas aģentūras pārstāvjus iepazīstināja ar VEF kultūras pilī veiktajiem darbiem, informēja par nepieciešamo būvdokumentāciju un citiem praktiskiem jautājumiem.29.03.2017

VELVE pārstāvji LLU studentiem stāsta par būvniecības procesiem VEF Kultūras pils būvobjektā

2017.gada 29.martā izglītojošās kampaņas “Mācies būvniecību” ietvaros, vairākiem desmitiem LLU Vides un būvzinātnes fakultātes 4.kursa studentiem VEF Kultūras pils būvobjektā bija iespēja klātienē iepazīties ar dažādiem būvniecības procesiem, kā arī uzdot jautājumus VELVE darbiniekiem par būvniecības speciālistu ikdienas pienākumiem objektā.

Studentiem tā bija lieliska iespēja studiju laikā iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot jau klātienē vērojot būvniecības procesus VEF Kultūras pils būvobjektā. Studenti uzdeva daudz precizējošus jautājumus arī par atsevišķu speciālistu pienākumiem un ikdienas darbiem, kas ir cieši saistīts ar viņu studiju programmā apgūto un ļauj labāk apzināties savas nākošās karjeras iespējas.

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas mērogā norisinās karjeras izvēles atbalsta kampaņa “Mācies būvniecību”, ko arī šogad atbalsta VELVE. Kampaņas primārais mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību būvnozarei un rosināt vēlmi studēt inženierzinātnes, ar reāliem piemēriem parādot nozares dažādību un karjeras iespējas. Kampaņas mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem karjeras veidošanā būvnozarē, popularizēt studiju iespējas augstskolās, kā arī iedvesmot jauniešus darbam būvniecības nozarē.

Kampaņu “Mācies būvniecību” veido trīs sadaļas: būvniecības nozares speciālistu atraktīvi stāstījumi bukletā “Aizraujoša profesija – būvnieks”; profesionāļu viesošanās skolās, sarunājoties ar skolēniem un studentiem par būvniecību – ikdienas norisēm un gandarījumu par realizētajiem projektiem; skolēnu un studentu viesošanās labākajos Latvijas būvobjektos – jaunbūvēs, vēsturiskajās ēkās, inženierbūvēs u.c.07.03.2017

Latvijas Būvniecības gada balvu 2016 saņem divi VELVE realizētie projekti

2017. gada 6. martā notika “Latvijas Būvniecības gada balva 2016” svinīgā ceremonija, kurā tika apbalvoti/nosaukti labākie būvniecības nozares speciālisti un veiksmīgākie būvniecības objekti 2016. gadā.

Būvniecības objektiem apbalvojumus sadalīja 10 nominācijās: 1) jaunbūve – sabiedrisks objekts; 2) jaunbūve – dzīvojamais objekts; 3) restaurācija; 4) rekonstrukcija; 5) fasāžu renovācija; 6) publiskas ārtelpas objekts; 7) jauna inženierbūve/infrastruktūras būve; 8) inženierbūvju/infrastruktūras būvju rekonstrukcija; 9) ražotnes un loģistikas centri – jaunbūve vai modernizācija; 10) koka būve.

1.Vietu nominācijā rekonstrukcija/restaurācija VELVE realizētais projekts “Saeimas jaunās ēkas pārplānošana un piebūves izveide Rīgā, Jēkaba ielā 6/8”

Saeimas Jēkaba ielas 6/8 ēkas restaurācija un būvniecība ilga gandrīz divus gadus un bija viens no sarežģītākajiem projektiem Vecrīgā. Tieši Vecrīgas vide ar šaurajām ieliņām un vēsturiskajām ēkām arī bija viens no lielākajiem izaicinājumiem. Ēkā tika veikts liels restaurācijas darbu apjoms, kopumā restaurējot 440 m2 vēsturiskā parketa un 115 m2 vēsturisko flīžu, kā arī veicot 40 vēsturisko durvju restaurāciju. Vairāki nozīmīgi projekta starpposmi bija saistīti gan ar pāļu izbūvi, liela apjoma moderno inženierkomunikāciju izvietojumu telpās, bet īpaši sarežģīts bija uzdevums, izveidot starpsavienojumu starp esošo ēku un tās jauno piebūvi.

Nominācijā rekonstrukcija VELVE realizētais AirBaltic jaunās biroja ēkas projekts «Tirdzniecības centra pārbūve par biroju ēku» ieguva 3. vietu.

Šajā projektā bijušajā tirdzniecības centra ēkā tika izveidotas airBaltic vajadzībām atbilstošas mūsdienīgas darba telpas. Ēkā pēc pārplānojuma veikšanas tika izveidotas vairākas telpas privātām sarunām, kā arī ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem aprīkotas konferenču zāles. Sarežģīts posms projektā bija esošajā plānojumā izbūvēt mūsdienīgas atvērtā plānojuma darba vietas. Veicot ēkas pārbūvi, bija nepieciešami vairāki inovatīvi risinājumi un gala rezultātā tika izveidots pašlaik modernākais aviosabiedrības apkalpes centrs Baltijā. Ēkas energotaupības nosacījumu nodrošināšanai tās dienvidu un rietumu fasādēs biroju telpām iekārtotas automātiski vadāmas žalūzijas, kas būtiski samazina kondicionēšanai paredzēto elektroenerģijas patēriņu.07.03.2017

Latvijas Būvniecības gada balvu 2016 saņem divi VELVE realizētie projekti

2017. gada 6. martā notika “Latvijas Būvniecības gada balva 2016” svinīgā ceremonija, kurā tika apbalvoti/nosaukti labākie būvniecības nozares speciālisti un veiksmīgākie būvniecības objekti 2016. gadā.

Būvniecības objektiem apbalvojumus sadalīja 10 nominācijās: 1) jaunbūve – sabiedrisks objekts; 2) jaunbūve – dzīvojamais objekts; 3) restaurācija; 4) rekonstrukcija; 5) fasāžu renovācija; 6) publiskas ārtelpas objekts; 7) jauna inženierbūve/infrastruktūras būve; 8) inženierbūvju/infrastruktūras būvju rekonstrukcija; 9) ražotnes un loģistikas centri – jaunbūve vai modernizācija; 10) koka būve.

1.Vietu nominācijā rekonstrukcija/restaurācija VELVE realizētais projekts “Saeimas jaunās ēkas pārplānošana un piebūves izveide Rīgā, Jēkaba ielā 6/8”

Saeimas Jēkaba ielas 6/8 ēkas restaurācija un būvniecība ilga gandrīz divus gadus un bija viens no sarežģītākajiem projektiem Vecrīgā. Tieši Vecrīgas vide ar šaurajām ieliņām un vēsturiskajām ēkām arī bija viens no lielākajiem izaicinājumiem. Ēkā tika veikts liels restaurācijas darbu apjoms, kopumā restaurējot 440 m2 vēsturiskā parketa un 115 m2 vēsturisko flīžu, kā arī veicot 40 vēsturisko durvju restaurāciju. Vairāki nozīmīgi projekta starpposmi bija saistīti gan ar pāļu izbūvi, liela apjoma moderno inženierkomunikāciju izvietojumu telpās, bet īpaši sarežģīts bija uzdevums, izveidot starpsavienojumu starp esošo ēku un tās jauno piebūvi.

Nominācijā rekonstrukcija VELVE realizētais AirBaltic jaunās biroja ēkas projekts «Tirdzniecības centra pārbūve par biroju ēku» ieguva 3. vietu.

Šajā projektā bijušajā tirdzniecības centra ēkā tika izveidotas airBaltic vajadzībām atbilstošas mūsdienīgas darba telpas. Ēkā pēc pārplānojuma veikšanas tika izveidotas vairākas telpas privātām sarunām, kā arī ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem aprīkotas konferenču zāles. Sarežģīts posms projektā bija esošajā plānojumā izbūvēt mūsdienīgas atvērtā plānojuma darba vietas. Veicot ēkas pārbūvi, bija nepieciešami vairāki inovatīvi risinājumi un gala rezultātā tika izveidots pašlaik modernākais aviosabiedrības apkalpes centrs Baltijā. Ēkas energotaupības nosacījumu nodrošināšanai tās dienvidu un rietumu fasādēs biroju telpām iekārtotas automātiski vadāmas žalūzijas, kas būtiski samazina kondicionēšanai paredzēto elektroenerģijas patēriņu.16.02.2017

VEF Kultūras pilī skolnieki profesionālās orientācijas kampaņas ietvaros tiekās ar VELVE pārstāvjiem

2017. gada 15. februārī VEF Kultūras pils būvobjekta terotorijā 8. un 9. klases skolnieki no Vangažu vidusskolas, Meža skola un O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas uzdeva jautājumus VELVE pārstāvjiem par būvniecības procesiem objektā. Skolniekus interesēja arī saprast, kādi ir darba pienākumi dažādiem speciālistiem būvobjektā – ko dara projektu vaditājs, kādi ir pienākumi drošības inženierim, kā strādā restaurators.

Kopumā VEF Kultūras pils būvobjektā profesionāli izglītojošās kampaņas "Mācies būvniecību" ietvaros bija ieradušies vairāk kā 50 skolnieku. Šis ir kampaņas norises otrais gads un kampaņas mērķis ir mudināt skolniekus izvēlēties ar būvniecību saistītu profesiju un arī šogad VELVE ir viens no kampaņas atbalstītājiem.

Kampaņa Latvijas skolās notiks no 2017. gada janvāra līdz maijam, kuras laikā vadošo būvniecības uzņēmumu pārstāvji tiekas ar skolēniem, lai klātienē stāstītu par savu ikdienu, pienākumiem un atbildētu uz jauniešu jautājumiem. Daudzveidīgus pieredzes stāstījumus skolēni var iepazīt arī atraktīvā informatīvā bukletā „Aizraujoša profesija – būvnieks”. Kampaņas ietvaros skolniekiem ir iespēja apmeklēt dažādus būvniecības objektus, lai klātienē iepazītu ikdienu būvniecības objektos.

Kampaņas mērķauditorija ir jaunieši, kuri plāno izvēlēties Latvijas tautsaimniecībai vajadzīgas un aktuālas būvniecības specialitātes. Kampaņa organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” ar sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas Celtniecības koledžu, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas”.15.02.2017

VEF Kultūras pils atvērto durvju dienā informē par restaurācijas un rekonstrukcijas gaitu

Šodien, 2017. gada 15. februārī VEF Kultūras pils būvobjektā notiek atvērto durvju diena, kuras laikā VELVE pārstāvji stāstīja Reģionālās attīstības ministram, Rīgas domes pārstāvjiem, medijiem, kā arī VEF Kultūras pils darbiniekiem par paveiktajiem rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem.

Objekta kopējā platība ir 6 878 m2 un kopš 2016. gada gada maija jau paveikti ap 47% no projektā paredzētajiem vispārceltnieciskajiem būvdarbiem, kā arī darba procesā ir konstatēti vēl papildu veicamie darbi.

Kopš darbu uzsākšanas pagājušā gada maijā, praktiski ir veikti visi demontāžas darbi, kā arī galvenie jumta seguma izbūves darbi. Ir uzsākta jauno starpstāvu pārsegumu izbūve (kopā ap 450 m2), kas sākotnēji nebija paredzēta, jo uzsākot demontāžas darbus tika konstatēta to neapmierinošā nestspēja un neatbilstība ugunsdrošības normatīvu prasībām. Pašreiz ir pilnībā pabeigta bēniņu pārseguma izbūve un uzsākta bēniņu stāva jumta un sienu plakņu siltināšana. Ir pabeigta arī jaunā pagrabstāva izbūve un pēc pārseguma atveidņošanas tiks uzsākti iekštelpu un inženierkomunikāciju izbūves darbi.

Ēkas galvenajai ieejas fasādei tiek veikta granīta kāpņu balstījuma izbūve, jo demontējot ēkas galvenās ieejas pakāpienus, tika konstatēts, ka zem pakāpieniem nav nesošo konstrukciju un granīta pakāpieni balstās tikai uz smilts pabēruma. Papildu tiks nostiprinātas granīta un cokola apdares plāksnes pie VEF Kultūras pils galvenās ieejas. Savukārt, granīta pakāpieni un pie ieejas esošās lielās laternas tiek restaurētas un atjaunotas restaurātoru meistardrabnīcās. Pērājo fasādes sienu apdares darbi tiks uzsākti iestājoties siltajam laikam. Pirms ēkas galvenās ieejas un rotondu kolonnu restaurācijas uzsākšanas, tika veikta kolonnu esošā apmetuma tehniskā un ķīmiska sastāva izpēte, pieaicinot tehniskos speciālistus. Pēc atzinuma saņemšanas, ir pieņemts lēmums veikt esošā apmetuma demontāžu un jaunas apmetuma apdares kārtas izbūvi.

Praktiski visā VEF Kultūras pils ēkā notiek arī plaši restaurācijas darbi. Pašlaik ir pabeigti Kamerzāles sienu remonta un rastaurācijas darbi un telpu sagatavo krāsošanas darbu veikšanai. Lielajā zālē ir restaurēti griesti un to dekori, atjaunoti un restaurēti skatuves dekori, veikta to pirmreizējā krāsošana. Turpinās sienu un balkonu apdares un restaurācijas darbi. Galvenajās kāpņu telpās notiek sagatavošanās restaurācijas darbu veikšanai, bet foajē un pieguļošajās telpās notiek esošās apdares noņemšana un dekoru attīrīšana. Restaurātoru darbnīcās notiek durvju, radiatoru nosegu, lustru un bra restaurācijas un atjaunošas darbi, lai tās varētu atgut savu sākotnējo izskatu.

Būvdarbu veikšanas laikā ir konstatēti vairāki trūkumi un defekti, kuru novēršana paredz papildu neplānotu darbu veikšanu. Būtiskas nepilnība tika konstatētas esošo pārsegumu nestspējā un to neatbilstībā ugunsdrošības prasībām, tāpēc visi pārsegumi ēkā tika izbūvēti pilnībā no jauna. Veicot esošo koka grīdu konstrukciju stāvokļa novērtējumu, tika pieņemts lēmums izbuvēt sausā betona grīdas, kas kopumā sastādīja ~ 3 000 m2. Ir mainīta arī Lielās zāles un balkona pakāpienu konstrukcija, nemot vērā esošo pakāpienu neapmierinošo stāvokli.

VEF Kultūras pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un tās iekšējais plānojums, kā arī piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis.

VEF Kultūras pils ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960. gadam, un tik apjomīgi ēkas rekonstrukcijas un renovācijas darbi tiek veikti pirmo reizi. Būvkompānija VELVE veic VEF Kultūras pils pārbūves un restaurācijas darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir aptuveni 11 miljoni eiro. No minētajām izmaksām vairāk nekā sešus miljonus eiro ir plānots piesaistīt no Eiropas Savienības fondiem.08.02.2017

Biokurināmā katlumājas pamatos iemūrē kapsulu

Šodien, 2017. gada 8. februārī svinīgā pasākumā notika kapsulas iemūrēšana AS “RĪGAS SILTUMS” un SIA „Enerģijas Risinājumi” kopuzņēmuma “Rīgas BioEnerģija” biokurināmā katlu mājas pamatos. Pasākuma laikā vēstījumu nākamajām paaudzēm kapsulā ielika un klātesošajiem uzrunas teica SIA „Rīgas BioEnerģija” valdes loceklis Romāns Orlovs, AS „RĪGAS SILTUMS” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, pilnsabiedrības PS “VELVE, Moduls-Rīga”, valdes loceklis Ainārs Leitēns.

Jaunizbūvētā biokurināmā katlumāja Rencēnu ielā 16 būs jaudīgākā šāda veida katlu māja Latvijā, kurā par kurināmo izmantos Latvijā pieejamo kurināmo – koka šķeldu. Šajā katlu mājā uzstādītās mūsdienīgās iekārtas būs ar augstu efektivitātes un automatizācijas pakāpi, un šī būs pirmā no divām šāda veida katlu mājām, ko paredzēts izbūvēt Rīgā.

“Būvnieku apvienības vārdā izsaku gandarījumu par iespēju piedalīties šāda mūsdienīga projekta realizācijā. Šādas jaudas katlu mājas izbūve, kur izmantos biokurināmo ir nozīmīga pieredze arī būvniekiem un tehnoloģisko risinājumu piegādātājiem. Iespējami jau tuvākajā nākotnē šādi ilgtspējīgi inženiertehniskie projekti būs arvien vairāk, ļaujot maksimāli izmantot Latvijā pieejamo biokurināmo. Pievienojamies vēstījumam nākamajām paaudzēm un, lai arī viņi patur prātā mums labi zināmo teicienu - mēs neesam Zemi mantojuši no saviem senčiem, bet gan aizņēmušies to no saviem bērniem”, svinīgajā pasākumā teica Ainārs Leitēns, pilnsabiedrības “VELVE, Moduls-Rīga” valdes loceklis.

Šādas jaudas katlu mājas izbūve, kur izmantos biokurināmo ir nozīmīga pieredze arī VELVE inženiertehnisko būvju segmentā. Projekta ietvaros plānots izbūvēt 48 MW jaudas katlu māju, veicot esošās ēkas demontāžu, nodrošinot pilnu būvniecības procesu. Pašreiz ir pabeigti esošās sūkņu mājas demontāžas darbi un pāļu izbūves darbi (kopā izbūvēti 314 pāļi), kā arī pabeigta galveno tehnoloģisko iekārto pamatu betonēšana un ēkas pamatu betonēšana katlu mājas daļā. Savukārt turpinās ēkas pamatu betonēšanas darbi šķeldu noliktavas daļā, kā arī tiek veikti šķeldu pieņemšanas bedres un transportiera bedres betonēšanas darbi. Ir uzsākta priekškurtuvju montāža, un tiek veikti sagatavošanas darbi katlu montāžai. Kopējais projekta teritorijas platība ir 11 125 m2. Projektu ir plānots pabeigt un katlu māju ekspluatācijā nodot ekspluatācijā šī gada beigās.02.02.2017

VELVE studentiem stāsta par būvnieku profesiju iespējām un priekšrocībām

2017. gada 1. februārī izglītojošās kampaņas “Mācies būvniecību” ietvaros, vairākiem desmitiem topošajiem inženieriem un ainavu arhitektiem no LLU Vides un būvzinātnes fakultātes par būvniecības praksi stāstīja VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns, piedaloties arī citu būvniecības uzņēmumu pārstāvjiem. Tikšanās notika LLU Vides un būvzinātnes fakultātē ar Sandras Gustes, LLU Arhitektūras un būvniecības katedras vadītājas, asociētās profesores līdzdalību.

Būvniecības uzņēmumu pārstāvjiem un kampaņas organizatoriem bija iespēja iepazīties ar LLU veidoto Daugavas modeli, kā arī vienoties par studentus interesejošajiem būvobjektiem un piemērotākajiem studentu ekskursiju laikiem tajos.

Ainārs Leitēns: “Būvniekam būt – tas ir prestiži un cienījami. Darbs būvniecībā profesionāļiem būs vienmēr. Jau studiju laikā jāsaprot, ka šī profesija prasa aizrautību un centību, kas vienmēr rezultējas ar plašām iespējām veidot karjeru. Studijas ir veids kā iemācīties pieņemt lēmumus, analizējot pieejamos datus. Un lēmumu pieņemšana būvniecībā ir viena no svarīgākajām prasmēm.”

Sandra Guste: “Mēs labprāt aicinām mūsu fakultātē viesoties būvuzņēmumu pārstāvjus ar mērķi piedāvāt iespējas studentiem izvēlēties prakses iespējas. Prakse ir lieliska iespēja pārbaudīt savus spēkus, ir būtiski pastrādāt reālā būvniecībā, saprast procesus un izjust profesijas garšu.”

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas mērogā norisinās karjeras izvēles atbalsta kampaņa “Mācies būvniecību”, ko arī šogad atbalsta VELVE. Kampaņas primārais mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību būvnozarei un rosināt vēlmi studēt inženierzinātnes, ar reāliem piemēriem parādot nozares dažādību un karjeras iespējas. Kampaņas mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem karjeras veidošanā būvnozarē, popularizēt studiju iespējas augstskolās, kā arī iedvesmot jauniešus darbam būvniecības nozarē.

Kampaņu “Mācies būvniecību” veido trīs sadaļas: būvniecības nozares speciālistu atraktīvi stāstījumi bukletā “Aizraujoša profesija – būvnieks”; profesionāļu viesošanās skolās, sarunājoties ar skolēniem un studentiem par būvniecību – ikdienas norisēm un gandarījumu par realizētajiem projektiem; skolēnu un studentu viesošanās labākajos Latvijas būvobjektos – jaunbūvēs, vēsturiskajās ēkās, inženierbūvēs u.c.10.01.2017

VELVE tiekas ar skolēniem profesionālās orientācijas kampaņas ietvaros

Šodien, 2017. gada 10. janvārī preses konferencē profesionālās orientācijas kampaņas «Mācies būvniecību!» organizētāji kopā ar VELVE valdes priekšsēdētāju Aināru Leitēnu un citiem kampaņas dalībniekiem informēja par plānotajām aktivitātēm Latvijas skolās.

Pēc preses konferences O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas zālē 8. un 9. klases skolēniem notika lekcija, kurā būvnieki stāstīja par būvniecības nozares profesijām un saviem ikdienas pienākumiem. Arī šogad VELVE ir viens no profesionāli izglītojošās kampaņas "Mācies būvniecību" atbalstītājiem. Šis ir kampaņas norises otrais gads un kampaņas mērķis ir mudināt skolniekus izvēlēties ar būvniecību saistītu profesiju.

“VELVE komandu veido vairāk kā 100 darbinieki, kas pārstāv 43 dažādas būvniecības nozares specialitātes. Domāju, ka šādas profesionāli izglītojošās kampaņas ir nepieciešamas, lai palielinātu jauniešu izpratni par dažādām karjeras iespējām būvniecības nozarē,” skaidro Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs. “Būtiski, ka šogad kampaņā lielāks uzsvars ir uz praktisko un amata iemaņu nozīmi, veiksmīgas karjeras izveidē būvniecības nozarē. Apgūtas prakstiskās prasmes ļauj kļūt gan par labu speciālistu, gan strādāt vadošā amatā, precīzi pārzinot būvniecības procesu,” papildina A. Leitēns.

Kampaņa Latvijas skolās notiks no 2017. gada janvāra līdz maijam, kuras laikā vadošo būvniecības uznēmumu pārstāvji tiksies ar skolēniem, lai klātienē stāstītu par savu ikdienu, pienākumiem un atbildētu uz jauniešu jautājumiem. Daudzveidīgus pieredzes stāstījumus skolēni varēs iepazīt arī atraktīvā informatīvā bukletā „Aizraujoša profesija – būvnieks”. Kampaņas ietvaros skolniekiem ir iespēja apmeklēt dažādus būvniecības objektus, lai klātienē iepazītu ikdienu būvniecības objektos.

Kampaņas mērķauditorija ir jaunieši, kuri plāno izvēlēties Latvijas tautsaimniecībai vajadzīgas un aktuālas būvniecības specialitātes. Kampaņa organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” ar sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas Celtniecības koledžu, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas”.04.11.2016

VELVE darbinieki jauniešiem stāsta par būvniecības nozares profesijām

Šodien, 2016. gada 4. novembrī VELVE darbinieki jauniešiem no O. Kalpaka Tautas Daiļamatu pamatskolas stāsta par dažādiem būvniecības darbiem, kas ir paveikti Saeimas ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas procesā. Ekskursija ir viena no aktivitātēm profesionāli izglītojošajā kampaņā "Mācies būvniecību", kuras laikā VELVE darbinieki jauniešiem ar uzskatāmiem un saprotamiem piemēriem stāsta par daudzveidību būvniecības nozares profesijās.

“VELVE vienmēr ir fokusējusies uz profesionālu un kvalificētu speciālistu izvēli savā komandā. Nepastarpināti daloties ar savu pieredzi un zināšanām, VELVE darbinieki palielina jaunās paaudzes izpratni par būvniecības nozari,” skaidro Ainārs Leitēns, VELVE valdes priekšsēdētājs. “Būtiski ir arvien vairāk jauniešiem skaidrot par dažādiem amatiem un profesijām būvniecības nozarē, tāpēc jau otro gadu pēc kārtas izvēlējāmies atbalstīt šo profesionāli izglītojošo kampaņu “Mācies būvniecību”, kas ar katru gadu aptver arvien lielāku jauniešu mērķauditoriju.”

Arī šogad VELVE ir viens no profesionāli izglītojošās kampaņas "Mācies būvniecību" atbalstītājiem. Šis ir kampaņas norises otrais gads, un kampaņas mērķis ir mudināt skolniekus izvēlēties ar būvniecību saistītu profesiju. Šogad lielāks uzsvars ir uz praktisko un amata iemaņu nozīmi, veiksmīgas karjeras izveidē būvniecības nozarē. Apgūtas praktiskās prasmes ļauj gan kļūt par labu speciālistu, gan arī strādāt vadošā amatā, sīki un precīzi pārzinot veicamo darbu kārtību. Kampaņas mērķauditorija ir jaunieši, kuri plāno izvēlēties Latvijas tautsaimniecībai vajadzīgas un aktuālas būvniecības specialitātes. Kampaņu organizē biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC) sadarbībā ar izglītības iestādēm: LLU, RTU, Rīgas Celtniecības koledža.

Kampaņas ietvaros izstrādās informatīvu materiālu drukātā un elektroniskā veidā, kas jauniešiem saprotamā un saistošā veidā skaidros par dažādu būvniecības nozares profesiju amata prasmēm. Būtiska kampaņas sastāvdaļa ir jauniešu ekskursijas uz dažādiem būvobjektiem, ļaujot klātienē iepazīties ar būvniecības darbiem un uzdot precizējošus jautājumus būvniekiem. Papildus notiks arī lekcijas un semināri, kas kopumā ļaus iegūt maksimāli precīzu izpratni par būvniecības nozares profesijām un amatiem.


VELVE ir 1992. gadā dibināts uzņēmums, kas 25 darbības gados no restaurācijas sabiedrības ir kļuvis par vienu no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, ar attīstības izaugsmēm Baltijā un ES. Uzņēmums ir attīstījies, realizējot dažāda apjoma un sarežģītības būvniecības projektus inženiertehnisko būvju, jaunbūvju, restaurācijas un rekonstrukcijas segmentos, kā arī nodrošinot pilna apjoma būvniecības projektu vadību. Klienti augstu novērtē VELVE pieredzējošo speciālistu komandu, kas atbildīgi un ar ieinteresētību izturas pret ikvienu klienta vēlmi.25.11.2016

Biroja ēkas pārbūve Baznīcas ielā 19/23

VELVE veica biroja ēkas pārbūvi, četros virszemes stāvos ar bēniņu stāvu divos līmeņos un pagrabstāvu. Pārbūvējamo stāvu kopējā platība ar divu līmeņu izbūvi bēniņu stāvā ir 792.40 m2, tajā skaitā tikai bēniņu stāva būvapjoms veidoja 2 025 m3.

Biroja ēkā izveidotas jaunas nesošās konstrukcijas, kā arī pastiprinātas esošās, izmantojot betonu, kokmateriālus un metālu. Visā ēkā ir izmantoti tikai kvalitatīvi koka logi un iekšdurvis atbilstoši telpu funkcionālajam plānojama ir koka, stiklotas vai metāla. Ēkā esošo kāpņu dizains ir pārveidots, izmantojot metāla kāpnes un stikla margas, un atbilstoši kopējam telpu dizainam ir izveidotas stiklotas starpsienas.

Ēkā pilnībā no jauna ierīkots mūsdienu prasībām atbilstošs inženiertehniskais aprīkojums, tajā skaitā elektroapgāde, ūdensapgāde, kanalizācija, apkure, siltumapgāde, ventilācija, un kondicionēšana. Tas nodrošinās visās telpās to funkcionalitātei atbilstošu klimatu. Uzstādītās vājstrāvu sistēmas nodrošinās automātiskās ugunsgrēka balss izziņošanas sistēmu, kā arī UAS Automātiskās ugunsgrēkā atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu. Papildus visā ēkā ir izveidota apsardzes signalizācijas sistēma ar videonovērošanu, piekļuves kontroles sistēma, kā arī telekomunikāciju tīkls, tajā skaitā arī datoru telefonu tīkls.12.12.2016

Kapsulas iemūrēšana Rīgas Stradiņu universitātes jaunās dienesta viesnīcas pamatos

Šodien, 2016. gada 12. decembrī svinīgā pasākumā notika kapsulas iemūrēšana RSU jaunās dienesta viesnīcas pamatos. Pasākumā laikā vēstījumu nakošajām paaudzēm parakstīja svinīgā pasākuma dalībnieki Anda Čakša, Veselības ministre, Andris Ameriks, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, Artūrs Šilovs, RSU Studējošo pašpārvaldes vadītājs, Ainārs Leitēns, SIA VELVE valdes priekšsēdētājs.

Šis būs VELVE viens no apjomīgākajiem publiskās ēkas jaunbūves projektiem, kas veidos vienotu mācību un pētniecības kompleksu universitātes centrālās ēkas teritorijā. Studentu dienesta viesnīcas ēka būs ar trīs stāviem un pazemes stāvu autostāvvietai, ar projektētās ēkas stāvu kopējo platību 5400 m2. Dienesta viesnīcā būs 135 numuriņi, kopā nodrošinot dzīvošanu 220 studentiem, teritorijā izbūvēs autostāvvietu 32 automašīnām, bet ēkas pagrabstāvā izbūvēs vēl papildu autostāvvietu 37automašīnām.

Pēdējā laikā gandrīz visos projektos ir paredzēti vairāki risinājumi vides pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem un arī šajā projektā tādi būs vairāki gan īpaši pielagotās istabās, gan arī atpūtas un koplietošanas telpās.03.11.2016

VELVE atbalstītais “MX Moduls” sportists Kārlis Sabulis noslēdzis divu gadu līgumu ar Yamaha!

Motokrosa kluba “MX Moduls” sportists Kārlis Sabulis noslēdzis divu gadu līgumu ar Yamaha Motor Europa N.V. un, 2017. gadā pārstāvot ASTES4-TESAR Yamaha komandu, startēs visos Eiropas motokrosa čempionāta posmos.

Līgums paredz, ka 2017. gadā Sabulis pārstāvēs ASTES4-TESAR Yamaha komandu, bet, ja sezonas laikā tiks uzrādīti lieliski rezultāti, tad 2018. gadā Kārlis var tikt nosūtīts uz kādu citu Yamahas klubu, kas jau startē Pasaules čempionātā.

ASTES4-TESAR Yamaha komandā ir apvienotas divas citas – SDM Racing MX un DP19 Yamaha komanda (DP19 vadītājs ir 2008. gada Pasaules čempions MX1 klasē David Philippaerts). Ar 2017. gadu šīs jaunās komandas vadītājs ir itālis Fabio Tognella. Komandas menedžeris ir Daniele Marchese, bet braucēju menedžeris - David Philippaerts.

Māris Martinsons, “MX Moduls” valdes priekšsēdētājs: “Šāds līgums pierāda to, ka mēs kā klubs ejam pareizajā virzienā. Tas nozīmē arī to, ka ieguldītie līdzekļi Sabuļa attīstībā ir bijuši lietderīgi. Protams, klubs atbalsta, palīdz, bet rezultāts jāparāda sportistam. Esmu gandarīts, ka Kārlis strādā, lai izpildītu gan savus, gan “MX Moduls” mērķus. Ja viss ritēs gludi, uzskatu, ka drīzumā mēs Kārli Sabuli redzēsim Pasaules čempionātā starp Top 10 braucējiem. Piecu gadu laikā “MX Moduls” komanda ir sasniegusi vienu no saviem mērķiem un izaudzinājusi sportistu, kurš tagad Eiropā brauks augsta līmeņa komandā.”

Valdis Seratinskis, “MX Moduls” menedžeris: “Jau no pirmās dienas, kopš Kārlis Sabulis pārstāv “MX Moduls” komandu, zināju, ka viņam ir potenciāls un kādu dienu viņš tiks pie laba līguma. Nedaudz traucēja tas, ka divus gadus Sabulim bija traumas un nācās izlaist daudz sacensību gan Latvijā, gan Eiropā, taču šī sezona parādīja, ka viņš ir cīnītājs un ļoti spējīgs motokrosists. To pamanījušas ir arī ārzemju komandas. Tagad jāstrādā vēl vairāk, jo viņa nākotne ir atkarīga tikai un vienīgi no paša snieguma.”

Kārlis Sabulis: “Esmu ļoti priecīgs, ka noslēdzu šo līgumu. Tas viss, pateicoties smagam darbam, manam sniegumam, šovasar startējot Pasaules čempionāta posmos, un klubam “MX Moduls”. Šis ir mans pirmais lielais līgums. Tagad uzdevums ir tikai un vienīgi strādāt. Pierādīt sevi vēl vairāk, lai varu piepildīt savu sapni un braukt kopā ar ātrākajiem džekiem. Paldies visiem, kas ir piedalījušies šajā procesā. Darīšu visu, lai pašam, ģimenei un visiem maniem atbalstītājiem ir prieks un lepnums par mani.”26.10.2016

VELVE un Saeimas pārstāvji iepazīstina medijus ar restaurēto Saeimas ēku

Šodien, 2016. gada 26. oktobrī būvkompānija VELVE kopā ar Saeimas darbiniekiem jaunajā Saeimas Jēkaba ielas 6/8 ēkā mediju pārstāvjiem izrādīja restaurētās telpas un stāstīja par būvniecības laikā paveikto. Pasākumā uzrunas teica Karīna Pētersone, Saeimas Administrācijas ģenerālsekretāre, VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns un SIA “Arhis Arhitekti” arhitekts Arnis Kleinbergs.

Saeimas Jēkaba ielas 6/8 ēkas restaurācija un būvniecība ilga gandrīz divus gadus. Ēkā tika veikts liels restaurācijas darbu apjoms, kopumā restaurējot 440 m2 vēsturiskā parketa un 115 m2 vēsturisko flīžu, saglabāti un restaurēti lielie ozolkoka logi, kā arī restaurētas 40 vēsturiskās durvis un pēc veco kopiju paraugiem daļa durvju izgatavotas no jauna.

“Šis bija viens no sarežģītākajiem projektiem Vecrīgā, jo Vecrīgas vide ar šaurajām ieliņām un vēsturiskajām ēkām bija viens no lielākajiem izaicinājumiem. Vairāki nozīmīgi projekta starpposmi bija saistīti gan ar pāļu izbūvi, liela apjoma moderno inženierkomunikāciju izvietojumu telpās, bet īpaši sarežģīts bija uzdevums, izveidot starpsavienojumu starp esošo ēku un tās jauno piebūvi”, skaidro Ainārs Leitēns, būvkompānijas VELVE valdes priekšsēdētājs.

Šajā projektā bija ļoti liels roku darba īpatsvars, jo Vecrīgas apstākļos nevarēja izmantot jaudīgu tehniku, kas nepieciešama materiālu padošanai visā būvlaukuma teritorijā. Projekta viens no sarežģītākajiem posmiem bija izstrādāt precīzu darbu veikšanas tehnoloģiju un pēc tam realizēt jaunās un vēsturiskās ēkas savienojumu, saskaņā ar būvkonstrukciju projektu. Par jaunās piebūves iekļaušanos Vecrīgas vēsturiskajā apbūvē ir saņemts arī atzinīgs novērtējums no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas.

Jaunajā Saeimas ēkā ir mūsdienu prasībām atbilstošas konferenču zāles, pārrunu telpas, darba kabineti vairākām Saeimas komisijām, kā arī atbilstoši ēkas tehniskajām vajadzībām pilnībā izbūvēti pagraba un ēkas augšējais stāvs.


VELVE ir 1992. gadā dibināts uzņēmums, kas 25 darbības gados no restaurācijas sabiedrības ir kļuvis par vienu no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, ar attīstības izaugsmi Baltijā un ES. Uzņēmums ir attīstījies, realizējot dažāda apjoma un sarežģītības būvniecības projektus inženiertehnisko būvju, jaunbūvju, restaurācijas un pārbūves segmentos, kā arī nodrošinot pilna apjoma būvniecības projektu vadību. Klienti augstu novērtē VELVE pieredzējošo speciālistu komandu, kas atbildīgi un ar ieinteresētību izturas pret ikvienu klienta vēlmi.20.10.2016

VELVE iepazīstina ar VEF Kultūras pils restaurācijas un rekonstrukcijas gaitu

Šodien, 2016. gada 20. oktobrī būvkompānijas VELVE pārstāvji iepazīstināja medijus, Rīgas domes pārstāvjus, kā arī VEF Kultūras pils darbiniekus ar vērienīgajiem VEF Kultūras pils rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem. VEF Kultūras pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un tās iekšējais plānojums, kā arī piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis. Objekta kopējā platība ir 6 878 m2 un kopš šī gada maija jau paveikti ap 25% no projektā paredzētajiem vispārceltnieciskajiem būvdarbiem, kā arī darba procesā ir konstatēti vēl papildu veicamie darbi.

VEF Kultūras pils rekonstrukcijas un restaurācijas projekts ietver trīs galvenos uzdevumus:

Pirmais – VEF Kultūras pils pieejamības palielināšana un apkārtējās teritorijas labiekārtošana, veicot ēkas apkārtnes un inženierkomunikāciju sakārtošanu, ēkas fasādes atjaunošanu, kā arī pielāgojot ēku cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Otrais – VEF Kultūras pils pakalpojumu uzlabošana, veicot interjera, sienu un griestu restaurāciju, skatuves pilnveidošanu, skaņu un apgaismojuma sistēmu un ierakstu studijas uzlabošanu, kā arī ēkas iekšējo inženierkomunikāciju pārbūvi.

Trešais – radošo amatieru kolektīvu darba apstākļu uzlabošana. Darbnīcu aprīkojuma uzlabošana, kā arī telpām atbilstošu apkures un ventilācijas sistēmas izveide.

„Šis ir salīdzinoši sarežģīts rekonstrukcijas un restaurācijas projekts, ņemot vērā, ka VEF Kultūras pils ir valsts aizsargājamais arhitektūras piemineklis. Šis statuss paredz vairākus ierobežojumus un specifiskus nosacījumus, kas jāievēro visā projekta norises laikā. Viens no sarežģītākajiem projekta posmiem ietver pagrabstāva izbūvi VEF Kultūras pils vestibila zonā. Lielākais projekta izaicinājums ir radīt mūsdienīgu vidi, saglabājot ēkas un telpu vēsturiskās kultūras vērtības,” uzsver Ainārs Leitēns, būvkompānijas VELVE valdes priekšsēdētājs.

Līdz šim ir veikti apjomīgi demontāžas darbi, t.sk. bēņinu starpstāvu pārsegumu demontāža 900 m2 platībā, no kuriem papildu 600m2, kas bija jādemontē sakarā ar esošo pārsegumu konstrukciju kritisko stāvokli. Procentuāli par 70% ir paveikta jumta seguma un jumta konstrukciju izbūve, darbu gaitā ir konstatēts, ka jāveic papildu darbi esošo jumta konstrukciju nostiprināšanai un elementu nomaiņai.

Pēc ēkas fasādes mūra atsegšanas, tika konstatēta nepieciešamība veikt mūra remontu un pastiprināšanu, kā arī būvdarbu gaitā tika atklāts, ka logiem vēsturiski nav izbūvētas pārsedzes. Līdz ar to tika veikta, sākotnēji neplānota, logu pārsedžu izbūve. Pirms ēkas galvenās ieejas un rotondu kolonnu restaurācijas uzsākšanas, tika veikta kolonnu esošā apmetuma tehniskā un ķīmiska sastāva izpēte, pieaicinot tehniskos speciālistus. Pēc atzinuma saņemšanas, ir pieņemts lēmums veikt esošā apmetuma demontāžu un jaunas apmetuma apdares kārtas izbūvi.

Demontējot ēkas galvenās ieejas pakāpienus, tika konstatēts, ka zem pakāpieniem nav nesošo konstrukciju un granīta pakāpieni balstās tikai uz smilts pabēruma. Līdz ar to ir nepieciešams veikt pakāpienu balstījumu izbūvi, kā arī papildu nepieciešams nostiprināt granīta un cokola apdares plāksnes pie VEF Kultūras pils galvenās ieejas. Šobrīd turpinās pagrabstāva un iekšējo inženiertīklu izbūves darbi, kā arī uzsākti apdares darbi.

VEF Kultūras pils ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960. gadam, un tik apjomīgi ēkas rekonstrukcijas un renovācijas darbi tiek veikti pirmo reizi. Būvkompānija VELVE veic VEF Kultūras pils rekonstrukcijas un restaurācijas darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir aptuveni 11 miljoni eiro. No minētajām izmaksām vairāk nekā sešus miljonus eiro ir plānots piesaistīt no Eiropas Savienības fondiem.


VELVE ir 1992. gadā dibināts uzņēmums, kas 25 darbības gados no restaurācijas sabiedrības ir kļuvis par vienu no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, ar attīstības izaugsmēm Baltijā un ES. Uzņēmums ir attīstījies, realizējot dažāda apjoma un sarežģītības būvniecības projektus inženiertehnisko būvju, jaunbūvju, restaurācijas un rekonstrukcijas segmentos, kā arī nodrošinot pilna apjoma būvniecības projektu vadību. Klienti augstu novērtē VELVE pieredzējošo speciālistu komandu, kas atbildīgi un ar ieinteresētību izturas pret ikvienu klienta vēlmi.10.10.2016

Pabeigta pašvaldības dzīvokļu namu rekonstrukcija Rīgā, Ieriķu ielā

2016. gada 10. oktobrī svinīgi tika atklāta jauna pašvaldības dzīvojamo māju pansija, klātesot Rīgas domes, Rīgas pilsētbūvnieka un būvkompānijas Velve pārstāvjiem

Policijas iecirkņa rekonstrukciju Ieriķu ielā 28 pēc SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” pasūtījuma veica būvkompānija VELVE. Atjaunošanas darbi tika uzsākti 2015. gada jūnijā. Ēka nodota ekspluatācijā 2016. gada septembrī. Pabeidzot darbus, par pusgadu ātrāk nekā to paredzēja līgums. Līguma summa 1 138 458,32 EUR.

Viena no galvenajām pasūtītāja prasībām bija nodrošināt vismaz 70 vienistabas dzīvokļu izbūvi. Katru dzīvoklis ir izbūvēts kā ugunsdroši atdalīta telpa. Inženiertīklus ieprojektēt un izbūvēt tā, lai katrs dzīvoklis būtu autonoms, ne tikai klasiskajā izpratnē, ar apkures un ūdens patēriņa kontroli, bet papildu aprīkojot katra dzīvokļa apkures un ūdens patēriņa kontroles sistēmu ar attālinātu nolasīšanu, kas veidos kontrolētu datu bāzi.

2015. gada 17. augustā tika saņemta atļauja uzsākt būvdarbus. Demontāža, logu montāža, jumta segumi, pārsegumi utml. paralēli būvniecībai tika veiktas projekta izmaiņas, tika izprojektēti 71 dzīvokļi. Būvvaldē iesniegtās izmaiņas akceptētas. Pēc izmaiņu saskaņošanas pasūtītājs nolēma, ka jāveic papildus izmaiņas projektā ar domu pirmajā stāvā ierīkot pansiju. Tas arī tika realizēts un dotajā brīdi ekspluatācijā tiek nodota ēka, kur izbūvēti 48 sociālā tipa vienistabas dzīvokļi un 20 pansijas, kā arī 1 dežuranta telpa.

Trokšņu izolācijai starp dzīvokļiem, konstrukciju montāžai tika pielietotas akustiskās skavas. Metāla durvis, kas nodrošina EI30 min. (ugunsreakcija ir 30 min laika). Starpstāvu pārsegumu izolācijai pielietots tāds materiāls kā Thermowhite, Austrijas tehnoloģija. Galvenā loma šī materiāla pielietošanā ir panākt horizontālo līmeni stāvos, vienlaicīgi uzlabojot trokšņu izolāciju. Kā neikdienišķu parādību var pieminēt linoleja pielietošanu uz sanitāro telpu sienām klasisko flīžu vietā, tādejādi atvieglojot svaru uz pārsegumu, vienlaikus iegūstot labu estētisko izpildījumu. Ēka ir aprīkota ar pandusu. Fasāde nosiltināta ar 180mm akmensvati. Ēka ir energo efektīva. Katrā dzīvoklī izvietoti alokatori, kas precīzi uzskaita siltuma patēriņu no radiatoriem.

Fasādes siltinājumam fasādes daļā tika izmantots apmetums ar paaugstinātu stiprību, papildu nodrošinot ēkas sienu mehānisko noturību.

Moderna zibens novadīšanas sistēma, kas uzstādīta zem fasādes siltinājuma, kas ir jauninājums būvniecībā.

Būvkompānija VELVE ir uzņēmusies ģenerāluzņēmēja atbildību par desmit gadu garantijas laiku.19.09.2016

Atjaunota Rīgas 37. vidusskolas vēsturiskā fasāde un karoga masts

Šogad, 19. septembrī, Rīgas 37. Vidusskolas, Čiekurkalna 1. Līnijā 53, atjaunotajā karoga mastā tika pacelts Rīgas pilsētas karogs.

SIA VELVE 2016. gada aprīlī noslēdza līgumu ar Rīgas domes īpašuma departamentu par skolas vēsturiskās fasādes atjaunošanu, logu nomaiņu un ēkas fasādes izgaismošanu. Darbu izmaksas bija 450 tūkstošiem eiro. Visi darbi tika pabeigti 4 mēnešu laikā.

Rīgas 37. vidusskolas ēka ir Valsts kultūrvēsturiskais piemineklis. Darba procesā tika atjaunotas pirmā stāva logu restes, un kā vēsturiska liecība saglabāts un restaurēts viens no ēkas logiem. Velve atjaunoja skolas vēsturiskā karoga masta stiprinājumus un veica jaunā masta uzstādīšanu. Tika atjaunots vēsturiskais balkons, no kura pagājušā gadsimta sākumā Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis teicis skolēniem uzrunu. Kopumā atjaunoti 3 600 m2 fasādes, nomainīti 716 m2 koka logu, atjaunoti 115 m2 vēsturisko logo restes, nomainītās skārda palodzes un dzegas, kā arī notekcaurules. Pēc projekta tika uzstādīti gaismekļi fasādes izgaismošanai.

ĢENERĀLUZŅĒMĒJS: SIA VELVE

PASŪTĪTĀJS: RĪGAS DOMES ĪPAŠUMA DEPARTAMENTS

BŪVOBJEKTA ADRESE: ČIEKURKALNA 1. LĪNIJA 53, RĪGA

BŪVES VEIDS: FASĀDES ATJAUNOŠANA, LOGU NOMAIŅA

Līguma termiņš: 2016. gada 27. aprīlis. Darbi paveikti 4 mēnešu laikā.

Līguma summa: 450 104.21 EUR bez PVN25.08.2016

Kauguros atklāj jaunuzcelto sporta zāli

25. augustā Jūrmalā, Raiņa ielā 55, tika svinīgi atklāta jaunuzceltā sporta zāle, kurai pamatakmens ielikts 2014. gada novembra beigās. Ēkas būvniecības ģenerāluzņēmējs ir SIA VELVE.

„Viens no sarežģītākajiem projekta posmiem bija izveidot mūsdienīgu un funkcionālu sporta halles savienojumu ar jau esošajām skolas ēkām. Jaunuzceltā halle ir pašlaik lielākā un modernākā sporta halle Jūrmalā, kas atbilst FIBA starptautiskajām prasībām un tur var notikt arī starptautiska mēroga florbola, basketbola, rokasbumbas, volejbola un badmintona turnīri” uzsver būvfirmas VELVE valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Zāle izbūvēta divos stāvos, tai ir arī viens pazemes stāvs. Telpu kopējā platība pārsniedz 3 000 kvadrātmetru, zāles apjoms – vairāk nekā 1 500 kvadrātmetru.

Izstrādājot jaunbūves projektu, lielākā uzmanība tika pievērsta ēkas funkcionalitātei. Telpas ir plānotas tā, lai to savstarpējais izvietojums netraucētu pildīt to funkciju. Rīkojot starptautiskas sacensības, ir iespēja izvērst teleskopiskās tribīnes, kurās paredzēts izvietot ap 750 cilvēku. Tribīnes veido pakāpienu rindas, kas apvienojas ar otrā stāva telpā izvietotajām stacionārajām tribīnēm, kurās ir izvietotas vēl papildus 60 sēdvietas.

Ģērbtuvju zona ir nodalīta kā otrā stāva telpas, vienlaikus nodrošinot ērtu piekļūšanu sporta zālei. Šajā zonā ir paredzēts uzturēties līdz 120 cilvēkiem vienlaikus. Ģērbtuves izvietotas otrajā stāvā tā, lai ģimnāzijas un sākumskolas „Atvase” audzēkņi varētu ērti nokļūt uz sporta nodarbībām. Skolas sporta nodarbību laikā sporta zāli varēs atdalīt ar nolaižamu aizkaru visā zāles platumā. Katrā zāles daļā ir atsevišķa ieeja, līdz ar to iespējams rīkot sacensības arī atsevišķi uz katra laukuma.

Izbūvētas arī jaunas klašu telpas mācību vajadzībām. Tās izvietotas ēkas pirmajā stāvā. Mācību kabinetos paredzēta vieta 28 skolēniem.

Savukārt vestibila daļa paredzēta galvenokārt apmeklētājiem, kas vēlēsies skatīties Latvijas Basketbola līgas vai cita mēroga sacensības un sporta spēles. Šajā daļā tāpat kā visā ēkā īpaša uzmanība pievērsta vides pieejamības prasību nodrošināšanai. Ieejas zonā ir izbūvēts lifts, labierīcības apmeklētājiem, tostarp arī tualetes un dušas telpas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Sporta zāle uzbūvēta pilnībā par Jūrmalas pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem. Būvniecības kopējās izmaksas ir 5,3 miljoni eiro, kas ietver veiktos būvdarbus, ceļa segumu, labiekārtojumu, projektēšanas un būvuzraudzības izmaksas.26.08.2016

Ar VELVE atbalstu uz motokrosa Olimpiskajām spēlēm!

Šī gada 24. un 25. septembrī Itālijā Madžioras trasē notiks motokrosa Olimpiskās spēles jeb Nāciju kauss 2016. Šajās grandiozajās sacīkstēs Latvijas izlasi šogad pārstāvēs Velve atbalstītās MX Moduls komandas braucēji Kārlis Sabulis un Dāvis Ivanovs, kā arī Roberts Justs no HSF Logistics Motosport Team. Startē katrs individuāli, bet uzvar komanda.

Latvijas Motosporta federācija par Nāciju kausa Latvijas izlases vadītāju apstiprināja šogad izveidotās biedrības “MX Nācijas” izvirzīto pārstāvi Mārtiņu Lazdovski: “Šī gada kandidāti Latvijas izlases sastāvam bija labākie un spējīgākie šī brīža Latvijas motokrosisti: Pauls Jonass, Roberts Justs, Kārlis Sabulis, Dāvis Ivanovs, Toms Macuks un Matīss Karro. Visi puiši ir labi un perspektīvi motokrosa braucēji, bet izlasi var pārstāvēt tikai trīs dalībnieki. Diemžēl Jonass un Karro ir guvuši traumas, tāpēc viņiem priekšlaicīgi beigusies šī sezona. Līdz ar to šoreiz aicinājām komandā Dāvi Ivanovu, Robertu Justu un Kārli Sabuli. Dāvim Ivanovam ir lielāka pieredze tieši Nāciju kausa sacīkstēs, kas ir ļoti svarīga, lai rezultāts būtu stabils. Roberts Justs labi sevi apliecinājis Pasaules motokrosa čempionātā, un Kārlis Sabulis šogad lieliski sevi pierādījis gan Eiropas čempionāta EMX250 klasē, gan, dažus posmus startējot Pasaules čempionāta MX2 klasē. Puiši ir pieredzējuši, spēcīgi, spējīgi parādīt labu sniegumu, lepni par iespēju pārstāvēt Latviju motokrosa Olimpiskajās spēlēs, kā arī alkst iepriecināt Latvijas motokrosa līdzjutējus.”

Roberts Justs Latvijas izlasi Nāciju kausā pārstāvējis divas reizes: 2012. un 2014. gadā. “Esmu gandarīts, ka varēšu pārstāvēt Latvijas izlasi Nāciju motokrosā. Arī izlases sastāvs ir labs, domāju, ka noteikti iekļūsim A finālā. Protams, žēl, ka mums nevar palīdzēt Pauls Jonass, bet tāds ir motokross. Arī es vēl nesen biju satraumējies, taču līdz Nācijām ir mēnesis, un paspēšu atgūt savu labāko formu. Ar nepacietību gaidu septembra beigas, jo ir liels gods pārstāvēt Latviju tik augsta līmeņa sacensībās,” stāsta Roberts Justs.

Dāvis Ivanovs Nāciju motokrosā startējis četras reizes: 2011., 2012., 2013. un 2015. gadā. “Esmu sajūsmināts, ka esmu viens no trim sportistiem, kuri šogad varēs pārstāvēt Latvijas izlasi. Domāju, ka mums šogad ir spēcīga komanda un mēs parādīsim, uz ko latvieši ir spējīgi. Madžioras trasē neesmu braucis, bet pirms tam mums būs daži treniņi, tāpēc satraukumam nav pamata,” papildina Dāvis Ivanovs.

Justs un Ivanovs ir ar zināmu pieredzi, un viņiem Nāciju motokross nav nekas jauns (atšķirībā no Kārļa Sabuļa, kuram šī būs pirmā reize Latvijas izlases sastāvā). “Pārstāvēt Latvijas izlasi Nāciju motokrosā bija viens no maniem mērķiem, viens no maniem sapņiem, jo izlasē tiek tikai trīs labākie motokrosisti no Latvijas. Tā man būs liela pieredze. No vienas puses, būs līdzīgi kā Pasaules čempionātā, kad startēju MX2 klasē, no otras puses, citādi. Gribu gan individuāli nostartēt labi, gan lai izlase iekļūst A finālā un parāda, ka arī mazajā Latvijā ir spēcīgi motokrosisti,” stāsta Kārlis Sabulis.

Nāciju motokross ir ikgadējas komandu sacensības, kuras tiek rīkotas kopš 1947. gada. Nāciju kausā, pārstāvot savu valsti, startē trīs sportisti, kas cīnās MX1, MX2 un MX Open klasēs. Pirmajā sacīkšu dienā ir priekšbraucieni, lai iekļūtu A finālā. Otrajā dienā katra klases sacenšas divas reizes, katru reizi pret vienu no atlikušajām divām klasēm. Sliktākais no trim rezultātiem tiek atmests, un komanda ar viszemāko kopējo punktu skaitu uzvar. Sacensību vērtēšana darbojas uz izcīnīto pozīciju sistēmu, t.i., pirmajai vietai tiek piešķirts viens punkts, otrajai vietai - divi punkti u.t.t.

VELVE atbalsta motokrosa komandu “MX Moduls” kopš 2012. gada. Uzņēmumam ir svarīgi atbalstīt jaunos un perspektīvos sportistus, jo īpaši tik iecienītā sporta veidā kā motokross.24.08.2016

Velve piedalās izstādē „RADOŠĀ INŽENIERIJA”

23. augustā Rīgas domē tika atklāta vērienīga fotoizstāde “Radošā inženierija”. Būvkompānija Velve šajā izstādē pārstāvēta ar „Dzeramā ūdens sagatavošanas staciju Baltezerā, 2. kārta”. Izstādes mērķis ir paaugstināt būvnozares prestižu sabiedrībā, kā arī pievērst uzmanību Latvijas pasūtītāju un būvuzņēmēju spējām realizēt daudzveidīgus un modernus industriālos objektus – dzelzceļa objektus, termināļus, angārus, tiltus.

Izstādes mērķis ir paaugstināt būvnozares prestižu sabiedrībā, kā arī pievērst uzmanību Latvijas pasūtītāju un būvuzņēmēju spējām realizēt daudzveidīgus un modernus industriālos objektus – dzelzceļa objektus, termināļus, angārus, tiltus.

Izstādes ekspozīciju veido 16 dažādi Latvijā pēdējos gados būvēti industriāli objekti, mākslinieciskos fotostāstos atainojot aizraujošus momentus no objektu tapšanas procesa. Fotostāsti papildināti ar informāciju latviešu un angļu valodā. Unikālie fotokadri piedāvā ielūkoties objektos, kuri ikdienā apskatei nav pieejami.

Projekts „Dzeramā ūdens sagatavošanas staciju Baltezerā, 2. kārta”, „Rīgas ūdens bāze”, Garkalnes novads, pasūtītājs „Rīgas ūdens”, ģenerāluzņēmējs PS VELVE –AQUA SEEN, nodots ekspluatācijā 2015. gadā.

Baltezera ūdens gūtnei ir vairāk nekā 100 gadu vēsture. Šis ir apjomīgs infrastruktūras objekts ar vairākiem būvniecības un arī rekonstrukcijas posmiem. Lielākais no izaicinājumiem bija desmitiem tonnu smago filtru uzstādīšana un montāža. Projekta ietvaros izbūvēta gan pati ūdens attīrīšanas stacija, gan rekonstruēta sūkņu stacija „Baltezers-1”. Būvniecības laikā izbūvēti inženiertīkli, kas ir saslēgti vienotā automatizētās vadības sistēmā. Galvenais jaunās dzeramā ūdens sagatavošanas stacijas uzdevums ir samazināt dzelzs un mangāna saturu ūdenim, ko savām vajadzībām izmanto ikviens Rīgas iedzīvotājs. Pēc jaunas ūdens sagatavošanas stacijas izbūves jauda sasniegusi 28000 m³ diennaktī, piedāvājot rīdziniekiem bioloģiski attīrītu ūdeni. Ūdens attīrīšanas nodrošināšanai uzstādītas 2 tvertnes bagātināšanai ar skābekli un 16 filtri.

Konkursā „Latvijas būvniecības gada balva” būvkompānija Velve ar šo objektu ieguva 2. vietu nominācijā Inženierbūvju rekonstrukcija 2015.27.05.2016

SIA „VELVE” atbalsta RTU studentu dalību Ziemeļvalstu tērauda tiltu konkursā „BRICO 2016”

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti ar pašu būvētu tiltu pirmo reizi piedalījās Ziemeļvalstu tērauda tiltu konkursā „BRICO 2016”, kas no 16. līdz 20. maijam norisinājās Tallinā.

Konkursa galvenā ideja: komandai līdz četriem cilvēkiem piecu dienu laikā atbilstoši sacensību nolikumā esošajiem kritērijiem jāuzprojektē un jāuzbūvē savs metāla tilts. Saskaņā ar dotajiem kritērijiem meklējot efektīvāko dizainu, studentiem jābūt inovatīviem un praktiski jāliek lietā universitātē iegūtās teorētiskās zināšanas. Kā arī jāatrisina tādas tehnoloģiskas problēmas kā konstrukciju ražošana un procesa optimizācija, uzbūvējot reālu tiltu.

RTU komanda savu tiltu uzbūvēja 5m garu un 160 kg smagu. Darbs pie tilta projekta tika uzsākts jau pērnā gada decembrī.

Kopā konkursam kvalificējās 9 komandas - 6 komandas no Polijas un pa vienai no Igaunijas, Latvijas un Horvātijas.

Jauno speciālistu dalību konkursā finansiāli atbalstīja būvkompānija „Velve”.

Kopš 2015. gada Velve izveidojusi uzņēmuma korporatīvi sociālās atbildības programmu, kuras viens no mērķiem ir atbalstīt paliekošas vērtības izglītībā. 2015. gadā “ Velve” atbalstīja profesionālas izglītības kampaņu “Mācies būvniecību”, kas paver citu skatījumu uz būvniecību – kā prestižu nozari.14.01.2016

SIA Velve jauniešiem stāsta par karjeras iespējām būvniecības nozarē

SIA Velve piedalās informatīvi izglītojošā kampaņā „MĀCIES BŪVNIECĪBU!”, ko organizē kampaņas idejas autors biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC), kopā ar sadarbības partneriem - Izglītības un zinātnes ministriju, RD Īpašuma departamentu, RTU, biedrību “Zaļās mājas” un “RERE Grupa”.

Šāda profesionālās orientācijas kampaņa Latvijā tiek organizēta pirmo reizi, kad tiek iesaistīti augstskolu un koledžu pasniedzēji, zinātnieki un nozares uzņēmumu pārstāvji, lai veicinātu jauniešu izpratni par karjeras iespējām un dažādajām profesijām būvniecības nozarē.

„Būvnieka profesija ir jāreabilitē, jo sabiedrībā tās prestižs nav pārāk augsts, lai gan nozarē strādā ārkārtīgi daudz labu profesionāļu. Kampaņa piedāvā būvnieku pozicionēt kā godpilnu profesiju, kas ir nozīmīgs faktors zinošu un gudru jauniešu piesaistei kādai no būvniecības profesijām. Būvniecība rada paliekošas vērtības,” norādīja „Velve” valdes priekšsēdētājs un biedrības „Building Design and Construction Council” pārstāvis Ainārs Leitēns.

Kampaņas saturu veido informatīvs, atraktīvs buklets drukātā un elektroniskā versijā, kas tiks izplatīts Latvijas lielākajās vispārizglītojošās skolās un koledžās. Kā arī notiks tikšanās ar jauniešiem Latvijas skolās, kuru laikā nozares profesionāļi sarunās ar jauniešiem varēs dalīties savā pieredzē, un protams atbildēt uz jauniešu jautājumiem.

Preses konference par kampaņas saturu un mērķiem, kā arī bukleta prezentācija notika 13. janvārī pamatskolā „Rīdze”.

Kampaņas aktīvāko daļu tikšanās ar Latvijas skolām aizsāka SIA „Velve” ražošanas direktors Igors Šenbergs, jauniešiem detalizēti pastāstot par savām darba gaitām un iespējām, ko viņiem sniedz darbs būvniecības nozarē un profesiju Būvinženieris.

Kampaņas viens no galvenajiem mērķiem ir palielināt jauniešu izpratni par personīgās izaugsmes iespējām un procesu: izglītība – prakse – karjera būvniecībā. Savukārt kampaņas sociālais mērķis - papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem, popularizējot studiju iespējas augstskolā un koledžās un, balstoties uz stāstiem par reālu profesionāļu karjeras sasniegumiem būvniecības jomā, iedvesmot jauniešus studijām un darbam ar būvniecību saistītās nozarēs.22.12.2015

SIA Velve atjauno korporatīvo identitāti, nostiprinot līdera pozīcijas nozarē

Sekojot uzņēmuma jaunajiem attīstības virzieniem, ir izveidots jauns Velve korporatīvā stila dizains. Profesionalitāte, precizitāte, enerģija, dinamika un attīstība ir galvenie vadmotīvi, ļaujot atjaunotajai identitātei būt saskaņā ar uzņēmuma izaugsmes mērķiem.

2015. gads ir SIA “Velve” 23 darbības gads, kuru laikā uzņēmums no sākotnēji izveidotas restaurācijas sabiedrības kļuvis par vienu no vadošajiem būvniecības un restaurācijas uzņēmumiem Latvijā.

“Savas darbības laikā SIA “Velve” ir attīstījusies, paplašinot gan sniegto pakalpojumu klāstu, gan savu speciālistu komandu. Līdz ar to arī uzņēmuma logo un korporatīvajam stilam ir jāmainās līdz ar mums. Domāju, ka uzņēmuma logo atjaunošana ir likumsakarīgs solis, kopējā uzņēmuma attīstības procesā. Esam gatavi arvien jauniem projektiem gan tepat Latvijā, gan arī citās valstīs, tāpēc ir svarīgi, ka uzņēmuma mājaslapa, logo, korporatīvā informācija ir mūsdienīga un saprotama ikvienam mūsu klientam,” skaidro Ainārs Leitēns, SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs.

Uzņēmuma realizētie projekti ir saņēmuši nozares novērtējumu. Objektam “Fitinghofa nams” 2008. gadā jauno nekustamo īpašumu vērtēšanas konkursā «Labākais jaunais projekts» iegūtas atzinības: 2. vieta nominācijā «Labākā rekonstruētā māja» un 3. vieta nominācijā «Labākā drošības koncepcija». 2014. gadā Rīgas pilsētas arhitekta biroja eksperti „2014. gada balva Rīgas arhitektūrā” izvirzīja SIA “Velve” realizēto projektu pamatskolas „Rīdze” ēkas pārbūve.

SIA “Velve” veic būvniecības projektu realizāciju, kas ietver civilo, rūpniecisko, inženiertehnisko un vides projektu realizāciju. Uzņēmums ir attīstījis spēcīgu restaurācijas, rekonstrukcijas un renovācijas ekspertīzi, kurai konkurentu Latvijas tirgū vēl arvien nav. Restaurācijas metodes paredz atjaunot ēkas vai telpu sākotnējo izskatu un stāvokli, pēc iespējas izmantojot autentiskus materiālus vai aizvietojot tos ar modernām alternatīvām.

Vēl viena ievērojama uzņēmuma darbības joma ir inženiertehniskās būves. Realizēto projektu sarakstā ir gan ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu izbūve, gan darbu veikšana “Lidostā “Rīga””. Tie ir tehnoloģiski ietilpīgi projekti, kuru realizācija prasa augstu precizitāti un profesionalitāti, un ļauj izmantot visu uzņēmuma rīcībā esošo inženiertehnisko speciālistu potenciālu.

Savukārt SIA “Velve” jaunbūvju projekti individuālajiem pasūtītājiem ir viens no būtiskiem uzņēmuma izaugsmes segmentiem. Tie ir apjomīgi objekti, kuros Velve nodrošina pilnu būvniecības procesa vadību un būvniecības darbu veikšanu, gan realizējot dzīvojamo ēku celtniecības projektus, gan lielveikalu, gan sporta kompleksu būvniecību. Klienti novērtē SIA “Velve” pieredzi un profesionalitāti būvniecības procesu vadībā. Ikvienam uzņēmuma klientam tiek nodrošināta pārskatāma un saprotama būvniecības projektu vadība, kas viņiem ļauj iegūt nepieciešamo pārliecību par būvniecības projektu profesionālu realizēšanu.30.10.2015

SIA Velve veiksmīgi turpina Saeimas ēkas rekonstrukciju un restaurāciju

Vecrīgā turpinās Saeimas vajadzībām nepieciešamo telpu rekonstrukcija un jauna starpsavienojuma izbūve. Projektā ir paredzēts izbūvēt savienojumu starp veco ēku un jauno ēkas piebūvi.

Uz šo brīdi objekta realizācija ir vidus posmā, pabeigta liela daļa konstrukciju izbūves darbu. Esošajā ēkā tiek veikta logu restaurācija, lai saglabātu vēsturiskos ozolkoka logus. Rekonstrukcijas darbu gaitā tika atklāti sienu dekoratīvie zīmējumi, kas tika fiksēti un iekonservēti nākamajām paaudzēm. Darbus veic SIA Velve pieredzējusi restauratoru un speciālistu komanda.

SIA Velve Projekta vadītājs Ingus Baumanis norāda, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem ir nelielā būvlaukuma platība un darbu veikšanas projekta tehnoloģijas izstrāde pāļu izbūvei.

Projekta ietvaros ir izbūvēt ēku savienojums. Ciešā sadarbībā ar projektētājiem tika atrasts optimālais risinājums drošai jaunās un vecās ēkas savienojuma izbūvei.

Pēc rekonstrukcijas, būs izveidotas modernas un funkcionālas telpas Saeimas frakciju darba vajadzībām, nodrošinot sēžu zāles, biroja telpas un palīgtelpas. Esošajā ēkā saglabās un atjaunos vēsturisko telpu parketu. Bet visā ēkā nepieciešamo klientu nodrošinās modernas klimata kontroles iekārtas. Pagraba telpās kā dekoratīvs elements tiks saglabāts un restaurēts tajās esošais seifs, atjaunojot un saglabājot pilnu tā funkcionalitāti.

Līgums par Saeimas ēkas Jēkaba ielā 6/8, Rīgā rekonstrukciju un restaurāciju noslēgts 2014. gada 11. jūlijā un darbus plānots pabeigt 2016. gada vasarā. Līguma ietvaros paredzēta ēkas rekonstrukcija, vēsturisko interjera elementu un konstrukciju restaurācija, kā arī jaunas piebūves izbūve. Noslēgtā līguma summa ir 3 875 875,53 EUR01.05.2015

VEF Rīga noslēdz basketbola sezonu ar čempiona titulu

2014./2015. gada sezona basketbola klubam VEF Rīga noslēdzas ar čempiona titulu, ko klubs atgūst pēc viena gada pārtraukuma. Gandarīts par basketbola kluba panākumiem šajā sezonā var būt arī VEF Rīga atbalstītājs, viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Velve, kas basketbola komandu atbalsta jau trešo sezonu, kopš 2012. gada.

Sestajā finālspēlē "VEF Rīga" sastāvā ar 22 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Mareks Mejeris, bet 15 punktus pievienoja Džeralds Robinsons. "Ventspils" rindās 17 punkti Džerajam Grantam. Pateicoties gūtajam panākumam, "VEF Rīga" finālā uzveica "Ventspili" ar 4-2, izcīnot LBL čempionu titulu. Kluba vēsturē tas ir ceturtais LBL zelts, kas šoreiz izcīnīts pēc viena gada pārtraukuma.

Spēli veiksmīgāk iesāka ventspilnieki, izvirzoties vadībā pēc pirmā puslaika (28-39). Trešās ceturtdaļas izskaņā "VEF Rīga" pietuvojās līdz minimumam (49-50), bet spēles noslēgumā prata izcīnīt uzvaru ar 71-63.

Par LBL "play-off" vērtīgāko spēlētāju tika atzīts "VEF Rīga" uzbrucējs Mareks Mejeris.01.11.2014

SIA Velve uzsāk daudzfunkcionālas sporta halles būvniecību Kauguros

2014. gada novembrī tika ielikts pamatakmens jaunajai sporta hallei Kauguros, Jūrmalā, kuras nodošana ir plānota 2015. gada rudenī. Halles pamatos Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, kopā ar halles patronesi basketbolisti Ievu Tāri un uzņēmuma Velve pārstāvjiem, pamatos iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Hallē ir plānotas vairāk nekā 800 skatītāju vietas un tās kopējā platība būs vairāk kā 3000 kvadrātmetru un projekta kopējās izmaksas ir 4,8 miljonu eiro. Atklāšanas brīdī tā būs lielākā un modernākā sporta halle Jūrmalā, kurā varēs notikt basketbola, handbola un volejbola spēles, bet primārais uzdevums ir nodrošināt Jūrmalas Valsts ģimnāzijas un sākumskolas “Atvase” audzēkņu sporta stundas.

Būvfirmai Velve ir ievērojama pieredze būvniecības projektu realizēšanā mācību iestāžu vajadzībām, kā arī apjoma un nepieciešamo risinājumu ziņā līdzīgos projektos. Velve veic būvniecības projektu realizāciju, kas ietver civilo, rūpniecisko, inženiertehnisko un vides projektu realizāciju. Uzsākot sadarbību ar Velve, ikviens klients iegūst uzticamu un drošu sadarbības partneri, un pilnīgu pārskatu par būvniecības procesu.

Projekta gaitā jārod risinājums daudzfunkcionālās sporta arēnas savienojumiem ar Jūrmalas valsts ģimnāzijas ēku un sākumskolas «Atvase» ēku, kā arī nepieciešams izbūvēt piebraucamo ceļu un iebrauktuvi no Skolas un Kauņas ielām. Teritorijas labiekārtošanas gaitā paredzēts izveidot automašīnu stāvvietas, velosipēdu novietnes, sētas teritoriju veidot iežogotu ar teritorijas apgaismojumu.01.04.2012

SIA Velve atbalsta motosporta komandu „MX Moduls“

Uzsākot 2012. gada motokrosa sezonu, SIA Velve kļūst par vienu no motokrosa komandas “MX Moduls” sponsoriem. Izvēloties atbalstīt profesionālo sportu, “Velve” nolēma kļūt par sponsoru motokrosā, jo šis ir viens no sporta veidiem ar spēcīgākajām tradīcijām Latvijā.

Motokrosam Latvijā ir senas tradīcijas, ko „MX Moduls“ komanda grib pārņemt un attīstīt gan 2012. gadā, gan tālākā nākotnē. Šai sezonai motokrosa komandas par prioritāti izvirzījusi uzvaru motokrosa sacensībās Latvijā, vienlaikus tiecoties pārliecinoši startēt arī starptautiskajās sacensībās.

“MX Moduls” komanda šajā sezonā ir parakstījusi līgumu ar talantīgajiem un perspektīvajiem sportistiem Dāvi Līvu, Gundaru Gauši un Mārtiņu Zommeru, ļaujot gūt pārliecību par izvirzīto ambiciozo mērķu sasniegšanu, kuru vidū ir kļūst par līderiem Latvijas motokrosā un pieteikt sevi Eiropas un pasaules motosporta elitē.

2012. gadā „MX Moduls“ piedalīsies ne vien Latvijas Čempionātā un „Superkausā“, bet arī mērosies spēkiem ar pasaules vadošajiem braucējiem Vācijas atklātajā ADAC čempionātā un Pasaules Čempionātā motokrosā. Sacensībās „MX Moduls“ startēs ar jauniem, speciāla dizaina 2012. gada modeļa „Kawasaki“ motocikliem, kas kopā ar braucēju meistarību un intensīvi aizvadītu sagatavošanās posmu ļauj cerēt uz labiem rezultātiem visas sezonas garumā.

„2012. gada sezonā „MX Moduls“ komandā startēs talantīgi sportisti, kuri Latvijas motokrosā sevi jau ir veiksmīgi pierādījuši. Šai sezonai esam nopietni gatavojušies. Mūsu mērķis ir uzvarēt „Superkausa“ klubu ieskaitē un ierindoties pirmajā trijniekā Latvijas Čempionāta klubu ieskaitē, kā arī veiksmīgi startēt Vācijas čempionātā ADAC un Pasaules Čempionāta posmos. Labs starts šajā un nākamajā sezonā būs priekšnoteikums, lai veiksmīgi sagatavotos 2014. gadam, kad Latvijā, Ķeguma moto trasē, norisināsies Pasaules Nāciju motokross,“ stāsta Valdis Seratinskis, „MX Moduls“ komandas menedžeris.

2012. gadā „MX Moduls“ komandai pievienojies Dāvis Līvs (MX Pro, MX1), kurš kopā ar Gundaru Gauši (MX Pro, MX1) un Mārtiņu Zommeru (MX13+, MX1) 21. martā dosies uz pēdējo treniņnometni ASV, kur pavadīs 12 dienas Kalifornijā, bet pirmais starts būs jau pēc mēneša – 14. aprīlī „Izaicinājuma kausā“.25.04.2017

VELVE uzsāk cirka ēkas fasādes konservāciju

2017. gada 25. aprīlī VELVE uzsāka cirka ēkas fasādes nostiprināšanu, kas ir būtiski priekšdarbi cirka ēkas fasādes visaptverošu konservācijas pasākumu veikšanai. Rīgas cirka ēka ir viena no vecākajām Eiropā, kas savu darbību uzsāka 1888. gada nogalē. Cirka ēka ir iekļauta arī Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, līdz ar to fasādes konservācijas darbi notiek ciešā pārraudzībā un sadarbojoties ar Kultūras ministriju.

Šajā fasādes konservācijas fāzē tiks uzstādītas pagaidu metāla atsaites no Merķeļa ielas fasādes uz iekšējo nesošo konstrukciju, nodrošinot fasādes stabilitāti līdz turpmāko konservācijas darbu uzsākšanai. Stiprināšanu veiks ar metāla savilcēm no iekšpuses, piestiprinot tās pie iekšējās starpsienas.

Iepriekš veiktā ekspertīze apliecina, ka pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma ēkas tehniskais stāvoklis kopumā ir apmierinošs, bet būtiskas ir cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes deformācijas, un to neprognozējamā ietekme uz kopējo ēkas noturību, kā arī ugunsdrošības un vides pieejamības prasībām.

Līgums par fasādes nostiprināšanu ir parakstīts 2017. gada 24. martā un darbus plānots pabeigt 15 darba dienu laikā.10.05.2017

VELVE preses brīfingā informē par paveiktajiem darbiem Cirka ēkas fasādes stiprināšanai

Šodien, 2017. gada 10. maijā Kultūras ministrijas rīkotajā preses brīfingā VELVE informēja mediju pārstāvjus par paveiktajiem Cirka ēkas fasādes nostiprināšanas darbiem.

Pabeigtā cirka ēkas fasādes nostiprināšana ir būtiski priekšdarbi, lai varētu veikt visaptverošus fasādes konservācijas pasākumus. Iepriekš veiktā ekspertīze apliecina, ka pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma ēkas tehniskais stāvoklis kopumā ir apmierinošs, bet būtiska ir cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes deformācijas, un to neprognozējamā ietekme uz kopējo ēkas noturību, kā arī neatbilstība ugunsdrošības un vides pieejamības prasībām. Šajā fasādes konservācijas fāzē ir uzstādītas pagaidu metāla atsaites no Merķeļa ielas fasādes uz iekšējo nesošo konstrukciju, nodrošinot fasādes stabilitāti līdz turpmāko konservācijas darbu uzsākšanai. Stiprināšanu veica ar metāla savilcēm no iekšpuses, piestiprinot tās pie iekšējās starpsienas.

Cirka ēka ir iekļauta arī Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, līdz ar to fasādes konservācijas darbi notiek ciešā pārraudzībā un sadarbojoties ar Kultūras ministriju.icon